extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2022-12-06 09:23:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Ja kas, tad jaunākie novērojumi ir, ka pēcinfekcijas sekas ir līdzīgas kovida un citu elpceļu slimību grupās. Tas iedzen dziļu naglu ilgā kovida panikas cēlāju zārkā. Jā, pēc izslimošanas dažreiz sekas vēl ir jūtamas kādu laiku, bet tas tā ir bijis vienmēr arī pēc gripas, smagas saaukstēšanās vai plaušu karsoņa.

Šis vēlreiz apliecina, ka trauksme par kovidu lielākoties bija emocionāla nevis faktos balstīta.

Savukārt iepriekšējais pētījums par ilgo kovidu tagad tiek kritiski izvērtēts.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2022-12-06 22:17 (saite)
Ķīnieši? Es pat neskatos virsū.

Jā, es ignorēju, tāpēc ka laiks ir ierobežots, un ir jābūt ļoti labiem pierādījumiem, lai mainītu to, kas jau ir stabili pierādīts.

Es vispār esmu testējies tikai tad, kad tas bija neizbēgami ceļošanas dēļ. Divas reizes Kubā, pēc tam Spānijā atgriežoties, pēc tam pirms ceļojuma uz UK un pēc iebraukšanas UK. Visi negatīvi, bet principā arī negaidīju neko pozitīvu. Tas ir viss. Manuprāt, šī testēšana bija valsts vai manas naudas izmešana (pēdējos divus pats apmaksāju). UK aptiekā esmu izsniedzis bezmaksas antivielu testus cilvēkiem. Pats neesmu ne reizes to lietojis. Ja rezultāts nemainītu tavu klīnisko aprūpi, tad testēšanās ir bezjēdzīga.

Ir cilvēki, kas testējās aiz gara laika. Tāpat ir cilvēki, kas aiz gara laika cenšas meklēt pierādījumus vienai idejai, nevis padziļināti izpētīt kādu lietu.

Parasti gan tie bija, kas centās pierādīt, ka PĶR ir pārāk jutīgi – ka pārāk daudzi ir pozitīvi, lai gan patiesībā izplatība ir daudz zemāka. Izskatās, ka kovida panikas cēlējiem ir otra galējība – ka tiem ir pārāk zema sensitivitāte. Bet nē, nav loģiski uzskatīt, ka PĶR nav precīzi. Pat nesen Latvijā farmaceita kursos man mācīja, ka PĶR ir zelta standarts. Interesanti, ka tavi citētie pētījumi cenšas pierādīt, ka tas tomēr nav zelta standarts. Es domāju, ka ir. Vienkārši ir jāsaprot, kā tas darbojas un kāpēc tas ne vienmēr uzrādīt pozitīvu (pārāk ātri vai vēlu, vai slikti paņemot paraugu).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2022-12-06 22:27 (saite)
Es protams domāju, ka devu bezmaksas antigēnu testus.

Kurš vispār veic antivielu testus? Kur tos tā var bez maksas uztaisīt? Vai tiešām cilvēki par to maksāja naudu?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]antiprojekcija
2022-12-06 22:41 (saite)
Nu tad skaties meta pārspriedumus. Viss rāda vienā virzienā, neviens (ārpus cibas) nekur pat necenšas argumentēt, ka tiem testiem ir 100% sensitivitāte...

Labi, es out - man Tava realitātes noliegšana vienkārši paliek pārlieku absurda.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2022-12-06 22:53 (saite)
Šī saite jau arī apstiprina, ko es teicu. Ja testēsi pārāk ātri vai vēlu, tad var arī nebūt. Bet tas nav šis gadījums. Turklāt šī ieraksta sākotnējā pētījuma autori jau arī pieļāva, ka var būt zināma neprecizitāte. Bet nav pamata uzskatīt, ka tas var būtiski ietekmēt tā secinājumus. Tava piezīme “ieslēdzam smadzenes” bija ļoti nevietā.

Visi argumenti pret to, ka PĶR ir precīzs, vienmēr ir tādi samudžināti. Atcerēsimies, ka no kovida lielākais risks bija nevis pats vīruss, bet pāraktīva imūnsistēma. Acīmredzot, brīdī, kad cilvēks smok nost ar pneimoniju, viņa imūnsistēma jau ir ļoti aktīva, tāpēc vīruss ir palicis ļoti maz. Tāpēc tā piezīme “we and others have seen patients with COVID-19 pneumonia who had a negative to low positive test on a nasopharyngeal sample but a highly positive test on tracheal fluid” ir jāvērtē kritiski.

Meta pārspriedumi – ko tas vispār nozīmē?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?