Jā, par
šampūnu pret blaugznām es vienreiz pieminēju, it īpaši attiecībā, ka 20 eiro vērtie šampūni vai vēl dārgākas dermatologa vizītes ir bulšits, ja parastais pretblaugznu šampūns par £1 (Latvijā par trīskāršu cenu €3) vairumam der tikpat labi.
Man pašam bija šī problēma ar blaugznām un visi draugu un skolotāju ieteikumi bija bulšits. Es būtu ļoti novērtējis, ja kāds toreiz būtu pateicis, ka tie ir bulšits un vairumam gadījumu risinājums ir pavisam vienkāršs – cinka piritiona vai ketokonazola piedevas parastam šampūnam. Toreiz jau nebija vikipēdijas, kur
ieskatīties. Bet cilvēki joprojām turpina izplatīt bulšitu, jo, iespējams, neviens viņiem nav pateicis, ka viņi izplata dezinformāciju.
Mēs nedrīkstam būt pielaidīgi pret dezinformāciju, jo pat blaugznu jautājums dažiem var būt ļoti sāpīgs, it īpaši jauniešiem, kas atdos savu pēdējo naudiņu viltus produktu tirgotājiem. Bet citas sfēras ir vēl būtiskākas. Es tagad sāku lasīt tviteri un tas tiešām ir drāmas valdnieču portāls. Bet daži tvīti ir ļoti trāpīgi. Piemēram, šis:
https://twitter.com/AngryCardio/status/1513569033890717709Kur viss ir ļoti skaidrs – pētījums, ka pēc fēču testiem ar 90% precizitāti var noteikt ilgā kovida iespējamību, vārda tiešajā nozīmē ir sūds. Tas pat nav jālasa, lai saprastu, ka tas ir sūds. Un būs cilvēki, kas nekā tajā nesaprot, un teiks – pierādi man to. To nav iespējams pierādīt kādam, kas nekā nesaprot par šīm lietām, jo viņš vienmēr atradīs, kur iespraust savu šaubu sēklu. Savukārt, starp tiem, kas saprot, liela daļa ir negodīgi, lai to atzītu. Vainīgi tajā ir visi – arī tie, kas piešķir finansējumu šādiem sūdiem, kā pētījumiem par ilgo kovidu, kurā pusei dalībnieku vispār nav diagnosticēts kovids. Tie ir pilnīgi bezjēdzīga naudas šķiešana un korupcija augstākajā mērā.