extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2016-07-08 12:54:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Federālā Eiropa
Manuprāt Eiropa ir pārāk nacionāli dažāda, lai tas šobrīd būtu iespējams pēc ASV modeļa. Pat amerikāņiem, kas bija lingvistiski un kulturāli daudz līdzīgāki savā starpā, vajadzēja krietnu kariņu, lai tiktu pie federālas valsts.

ES saņēma Nobela miera prēmiju ne jau par federālisma centieniem, bet par spēju nodrošināt mieru ar valstu sadarbību kopējā tirgū. Savukārt dažu politiķu ambīcijas iegūt lielāku varu visā ES līmenī ir tās, kas apdraud šī miera pastāvēšanu.

Pat ES kopīgais tirgus vēl nav līdz galam pabeigts. Piemēram, joprojām nav vienota ES tirgus autortiesību jomā – tas attiecas uz mūzikas, filmu un grāmatu pirkumiem internetā. Tas parāda, ka globālās korporācijas ir ietekmīgākas par ES institūcijām.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2016-07-09 11:05 (saite)
ES federalizācija ir nereāls mērķis kā gaišā komunisma nākotne padomju laikos.

Mītiem cilvēku apziņā ir lielāka ietekme nekā ziņojumiem par reālo situāciju.

Daudzi tic šim mītam, kas visas ES problēmas tiks atrisinātas, pabeidzot ES federalizācijas projektu, jo tas palīdz novērst uzmanību no šīm problēmām. Tagad daudzi cibā satraukušies, ka Breksits padarīs daudzus eiropiešus (ieskaitot latviešus) nabadzīgākus. Kas man likās ļoti dīvaini, ka viņi nesatraucās, ka jauniešu bezdarbs Grieķijā un Spānijā jau ir vairojis nabadzību daudz lielākā mērā nekā Breksits. Turklāt šīs ciešanas bija pilnīgi bezjēdzīgas un nevajadzīgas. Bet sapnis par federalizāciju tās kaut kādā ziņā attaisno.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]scaramouche
2016-07-09 18:08 (saite)
Bet no kurienes aug kājas apgalvojumam, ka ES = federalizācija? Un, pat svarīgāk, kāpēc šis apgalvojums ir tādu trakciju guvis?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?