extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2021-11-05 07:32:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Cilvēki ir noguruši no mandātiem, kas atņem ienākumus strādniekiem:

https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Durr

Over the course of his 2021 campaign, Durr spent $2,300.[2] Sweeney spent in excess of $600,000.

Šis kļūst vēl interesantāk: Sweeney had faced electoral opposition before. In 2017, his feud with the state’s biggest teacher’s union over retirement benefits among other issues led to a battle in which the New Jersey Education Association spent 5 millions to try to defeat Sweeney. The union’s effort failed.

Tāpat arī šis: https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Virginia_gubernatorial_election

Youngkin promised to ban the teaching of critical race theory within state schools on "day one", push back against certain COVID-19 mandates and restrictions, and advocate for a small government agenda within the state of Virginia.

Vēlreiz atgādināšu, ka piespiedu vakcinācija tikai samazina kopējo vakcinācijas aptveri, it īpaši attiecībā uz senioriem. UK nav nekādu obligātu vakcināciju, pat NHS darbiniekiem tās būs obligātas tikai no nākamā gada marta, bet aptvērums vecumā virs 60 gadiem ir 100% (noapaļojot no 99,x%).

Un nedomājiet, ka tas ir tāpēc, ka UK parastie cilvēki ir ļoti apzinīgi. Patiesībā ir tieši otrādi – lai gan masku lietošana Londonas sabiedriskajā transportā ir obligāta, liela daļa cilvēku tās nenēsā vai nēsā zem deguna. Šie labie vakcinācijas rezultāti bija iespējami, pateicoties visu iesaistīto cilvēku atbalstam visos līmeņos – sākot no likumdevējiem un beidzot ar brīvprātīgajiem vakcinācijas centros.

Šeit vairāk parādās politiskās pārliecības – viena grupa uzskata, ka efektīvi ir tikai piespiešanas mehānismi. Savukārt otra grupa atbalsta labākas informētības un brīvprātības principu. Katrai pieejai ir savi plusi un mīnusi, bet UK piemērs parāda, ka otrā pieeja kopumā strādā labāk nekā pirmā. Ceru, ka vēlētāji nākamajās vēlēšanās to ņems vērā.

Esošās vakcīnas pret kovidu pēc efektivitātes ir ļoti atšķirīgas no citām vakcīnām, tāpēc to saņemšana galvenokārt ir tikai paša vakcinētā interesēs, ar daudz mazāku ietekmi uz sabiedrību, jo nenovērš infekcijas izplatību un nerada pūļa imunitāti. Šādos apstākļos obligātai vakcinācijai un vakcīnu pasēm nav pamatojuma.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]indulgence
2021-11-06 20:00 (saite)
Paldies par labiem vārdiem! Aš sakautrējos un nosarku. :) Diemžēl, diemžēl jāatzīst, ka pētniecības iestāžu iekšējā darba kārtībā absolūti neorientējos. Manis pēc viņi pusdienlaikā varētu aliņu pie burgera iemalkot, aber vai to drīkst, gan jau nosaka kādi nebūt normatīvie akti un uzraugošās iestādes. Un jāatzīst, šī tēma nekādi nešķiet interesanta, lai iedziļinātos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]3koma14vs007
2021-11-06 20:55 (saite)
Piedodiet, ka aizrādu, ka Jūsu nezināšana jautājumos par "pētniecības iestāžu darba kārtību" vienlaikus ar Jūsu dziļu pārliecību, ka zinātnē nepārbaudītu reaģentu (t.s. vakcīnu) izmantošana ir lieliska iespēja mums kā tautai būt veseliem, ko esat paudis iepriekš, nevarētu par būtu šķēŗsli izlasīt manis ielinkoto rakstu un izteikt arī savu neprofesionāļa ( tāpat kā manu) viedokli.

P.S.
Labi saprotu, ka cilvēkam, kurš "dzīvo" Fridrihu un citu apgaismoto valdnieku pasaulē, mūsdienu niecīgās problēmas "nešķiet interesantas, lai iedziļinātos".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]indulgence
2021-11-07 15:32 (saite)
Tā apmēram ir. Visnotaļ piekrītu sev mīļajai Dr. Temperansai Brenanai, ka "Nekas no tā, kas tapis pēc industriālās revolūcijas, nav ievērības cienīgs".

Par rns vakcīnu pārbaudījumiem nekad neesmu spriedis, jo par to ne vella nejēdzu (un man skaidrs, ka citētais žurnālists vēl jo mazāk). Līdz ar to man atliek labticīgi paļauties uz to, ka virusologi un epidiomologi zina, ko dara.

Šī pati nostāja man ļauj kā uz viegli debilu raudzīties uz jebkuru indivīdu, kurš enerģiski izsakās par to, no kā ne vella nejēdz, un lieto jēdzienus "vakcīna", "imunitāte", vīruss", "baktērija" u.c., nezinot to nozīmi. Lai par epidemioloģisko situāciju un tās tehniskajām lietām spriestu, ir jābūt izzaurētam, kā minimums, mikrobioloģijas kursam. Pat vidusmēra terapeitam tādu zināšanu nav (ja nemaldos, vidusmēra mediķim, kam tā nebūs specializācija, mikrobioloģiju pasniedz tikai vienu semestri).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-11-07 18:31 (saite)
Semestris mikrobioloģijā ir pat vairāk nekā nepieciešams, lai saprastu, ko nozīmē vakcīna, imunitāte, vīruss un baktērija. Pat nevajag semestri, to var saprast ar nelielām vidusskolas priekšzināšanām un pārlasot vikipēdiju, ja zināšanās ir palikuši kādi robi.

Dziļākas nianses, protams, prasa lielāku iedziļināšanos un eksperta pieredzi. Bet tas nav vajadzīgs, lai spriestu par šīm lietām vispārīgi. Pat eksperti var būt koncentrējušies pārāk šauri, un neprast ieraudzīt kopainu, to skaitā, par ekonomisko vai tiesisko aspektu. Tāpēc ir labi, ja ir dialogs, kur katrs var sniegt savu redzējumu un izpratni.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]indulgence
2021-11-08 10:46 (saite)
Kā redzam no tautas ekspertu tekstiem kaut vai tepat cibā, 99,9% nezina, kas ir vakcīna, imunitāte, vīruss un baktērija. Kaut cītīgi lasa gan vikipēdiju, gan nemitīgi dalās ar daždažādiem gan zinātnieskiem, gan populāriem, gan antizinātniskiem rakstiem un aktīvi skriež.

Es, par provi, neriskētu izteikties par automobiļu industriju vai enerģētiku, balstoties tikai uz nelielām vidusskolas priekšzināšanām un pārlasot vikipēdiju, jo skaidrs, ka tēmā neorientējos un sarunātu muļķības. Arī no mikrobioloģijas ne vella nejēdzu. Taču, nākot no ģimenes, kurā dominē mediķi jau kopš cara laikiem (tb sadzīviskajā bekgraundā no bērna kājas fōnā dzirdētas sarunas par un ap medicīnu), redzu, ka 90% covida haipa ir totāls bullšits, bet niecīgie 10% pazūd šajā spama jūrā. Tāpēc pasmejos par ļaužu muļķību kā tādu, taču pats nespriedelēšu, lai no sevis nebūtu kauns.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-11-08 11:00 (saite)
Tas, ka cibā cilvēki runā muļķības, jau nav nekāds jaunums. Bet tas nemaina faktu, ka zināt par to, kas ir vakcīna, imunitāte, vīruss un baktērija, nav nekas sarežģīts. Ārpus cibas man vairums pazīstamo cilvēku to zina ļoti labi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2021-11-08 11:02 (saite)
Teiksim, salīdzinot ar auto industriju – es arī neesmu eksperts, bet ļoti labi zinu pamatprincipus, kā darbojas iekšdedzes dzinējs un ar ko tas atšķiras no elektriskā auto. Katras lietas plusus un mīnusus, aptuvenu sagaidāmo degvielas patēriņu utt. Tādas lietas būtu jāzina katram autovadītājam.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?