extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2016-03-02 18:02:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
ADHD ...
jeb uzmanības deficīta hiperaktivitātes traucējumi, kas ASV tiek noteikti pēc DSM-4 parametriem apmēram 5-6% bērnu, bet Eiropā pēc ICD-10 tikai 1-2% bērnu. Šis fakts jau vien liek aizdomāties, cik lielā mērā šī problēma ir uzpūsta un nevajadzīgi ārstēta ar zālēm noteiktās valstīs.

Salīdzinājumā šizofrēnija, kuru ir vislielākais pamats uzskatīt par smadzeņu bojājuma slimību un kura skar līdz pat 1% cilvēku dzīves laikā, uzrāda apmēram vienādu izplatību visās valstīs un kultūrās. Zīmīgi, ka pēc PVO datiem šizofrēnijas ārstēšanas rezultāti ir labāki mazattīstītās valstīs, nekā rietumos. Tā ka sabiedrības attieksme, plašākas ģimenes atbalsts, mazāk konkurējoša sabiedrība, lielāka reliģijas ietekme utt. var vairāk palīdzēt pat šādu slimību gadījumā nekā tikai zāļu lietošana.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gedymin
2016-03-02 22:27 (saite)
paldies!

bet kā tu pats saki, tikpat labi sociālās izolācijas un citu "negatīvo" simptomu cēlonis var būt cits, piemēram, depresija. Lūk, tieši par šo punktu - diagnozes precīza noteikšana - es esmu skeptisks.

nav runa par to, ka apzināti meklē "kruķi" un mierinājumu, bet par to, ka ir bērns uzaudzināts reliģiskā gaisotnē bez iespējām izvairīties no visas šīs fantastiskās operas.

vai nelietojot zāles tomēr nav tāds mīnuss, ka ar lielāku varbūtību ir iespējama slimības remisija?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2016-03-02 22:36 (saite)
Tu laikam gribēji teikt slimības recidīvs (saasināšanās). Ar zālēm pilnīgu remisiju (brīvību no simptomiem) sasniedz ~20%. Bet kā jau vienmēr, ir grūti paredzēt, kuri no esošajiem pacientiem būs šie 20%. Varbūt tieši šie pacienti ir tie, kuriem patiesībā nav īstas šizofrēnijas, bet tikai īslaicīgas problēmas stresa vai depresijas dēļ?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?