extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2021-09-13 08:32:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Prieks, ka beidzot UK ir veikusi cilvēku brīvprātīgās inficēšanas pētījumus. Tiem gan vajadzēja būt veiktiem jau 2020. gada martā, bet labāk vēlu nekā nekad. Arī Nīderlande gatavojas veikt šādus pētījumus, tikai bioētikas lēmēji joprojām nevar izlemt un iedot atļauju. Pasauli pazudinās birokrāti, kuri neko nevar izlemt un samērot ieguvumus ar riskiem.

Man šķiet, ka viņu lielākās bažas ir tās, ka šie pētījumi parādīs, ka veselīgiem jauniešiem šī inficēšanās rada tikai vieglu slimību, tāpēc viņiem uzliktie ierobežojumi bija pilnīgi nevajadzīgi.

Jebkurā gadījumā pētījumi jau ir apliecinājuši, ka pietiek ar pavisam nelielu koronavīrusu daudzumu, lai notiktu inficēšanās. Tie ir ļoti svarīgi dati, kuri būtu bijuši ļoti noderīgi jau pašā sākumā. Tas ļautu labāk izvērtēt, cik efektīvi varētu būt daudzi ieviestie pasākumi – piemēram distancēšanās vai maskas?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2021-09-13 12:55 (saite)
Čaritabli, droši vien bija domāts, ka ar brīvprātīgi inficētajiem var ātrāk izpētīt arī vakcīnas. Citādi ir jāgaida, kamēr saslimst pietiekami liels pētījuma vakcinēto skaits. Pagājušajā vasarā, kad saslimstība nokritās, bija diezgan ilgi jāgaida, kamēr sakrājās pietiekošs skaits. Bet šādi varētu kādu grupu savakcinēt, pēc 2 nedēļām uzlaist vīrusu un skatīties atšķirību starp placebo un vakcīnas grupu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mranarhs
2021-09-13 13:17 (saite)
Ā, nu ja tā, ok. Lai gan vakcīnas jau tā tika izveidotas ļoti ātri, man šķiet, ātrums nav gluži lielākā problēma.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?