extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2021-04-29 10:29:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Šis ir ļoti labs substack raksts par pašreizējo informatīvo vidi.

Miljoniem, pat miljardiem cilvēku mūsdienās ir gatavi palēkties, tikai vien no tviterī vai citur izlasītā.

Galvenie aspekti:

- Sociālie tīkli ir atņēmuši checks and balances visos līmeņos
- Cilvēkiem nav spējas vai gribas izvairīties no masu histērijām
- kovids ir vislabākais piemērs. Mēs joprojām labi neizprotam šo vīrusu, un lokdauni ir absurda politika, kas nekad citreiz nebūtu ieviesta. Bet pateicoties masu histērijai te nu mēs esam.
- daudzi jauni cilvēki, kas neko citu kā tviteri nav lasījuši, kļūst par sociālistiem

Daudzi no viņiem pat atklāti lepojos, ka viņu idejas uzvar. Es tieši iedomājos, ka tas ir līdzīgi, kā Honkongā, kur arī uzvar anti-koservatīvie spēki. Tas jau bija zināms kopš brīža, kad cilvēki nobalsoja, ka vēlas lielāku atkarību no Ķīnas. Nezinu, uz ko viņi cerēja, bet Ķīna ir milzīgs spēks, kas nekādu autonomiju nepieļaus. Nākošā būs Taivāna, kas apvienosies ar Ķīnu. Agrāk, kad Ķīna bija atklāti komunistiska, vēl bija pretspars šai ideoloģijai. Tagad Ķīna ir tikai autokrātiska, un tas vairs rietumus nesatrauc.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2021-04-29 13:30 (saite)
Meh, tas ir viens un tas pats. Tev vienkārši patīk kasīties par noformulējumu.

Šeit svarīgi ir tas, ka zaudēs demokrātija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]garamgajejs
2021-04-29 13:35 (saite)
Es uzskatu, ka formulējumi šajos jautājumos ir būtiski.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-29 13:42 (saite)
Kas parasti ir mēģinājumi izvairīties no būtiskā – lietas, kuras saprotam dziļāk visos aspektos nevis tikai pēc virspusējiem formulējumiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]garamgajejs
2021-04-29 13:46 (saite)
Būtiski formulējumi pēc būtības nav virspusēji. Tāda, lūk, tautoloģija.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-29 13:48 (saite)
Formulējumi nekad nav būtiski. Ir simtiem valodu un tūkstošiem stilu katrā valodā. Bet visos var pateikt to pašu ideju. Jā, dažreiz tie neskanēs tik labi, bet tas nav būtiski.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]garamgajejs
2021-04-29 14:01 (saite)
Bez būtiskiem formulējumiem mums nebūtu jurisprudences, matemātikas un starptautiskās politikas. Tu atsaucies uz ikdienas, jeb sarunvalodu. Es, izlasot tavu komentāru, to kļūdaini uztvēru vairāk par pļāpu. Piemēram, viesojoties Taivānā, ir ļoti būtiski kā un kad tu formulēsi, kas ir un kas nav Ķīna un kīnieši. Tur tās nav pļāpas un cilvēki operē ar būtiskiem formulējumiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-04-29 14:24 (saite)
Ha, tieši juristi ir tie, kas nevajadzīgi uzspiež uz savu formulējumu, kuru neviens normāls cilvēks nesaprot. UK ir iesākta prakse rakstīt patērētājiem domātos likumus cilvēkiem saprotamā valodā un nekāda traģēdija ar to nav notikusi. Tieši otrādi – cilvēki ir labāk informēti.

Un arī matemātikā es varu izskaidrot Pitagora teorēmu saviem vārdiem. Es nesaku, ka vienošanās par terminiem nav noderīga – jā, tā reizēm ļoti labi palīdz. Bet tā nav būtiska. Ja tu nevari savu dižo ideju izskaidrot vienkāršā cilvēku valodā, tad varbūt tu pats šo ideju nemaz nesaproti.

Taivānā neesmu bijis, bet tas atgādina tos murgus Eiropas Parlamentā, kad viņi uzstāja, ka Maķedonija ir vienmēr jāsauc Bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija. Lai gan 100% cilvēkiem bija skaidrs, par kuru vienību iet runa. Šis murgs bija tikai Grieķija iebildumu dēļ (nu tur sens strīds). Cilvēkiem vienkārši patīk savas politiskās pārliecības izpaust valodā, bet reāli lietas izpratnei tas nav būtiski.

Ķīna ir Ķīna un Taivāna ir Taivāna. Visi to zina, un esmu mācījies kopā ar cilvēkiem no abām šīm vietām, un nekādus speciālus formulējumus man neviens nav prasījis, lai sazinātos ar šiem cilvēkiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]garamgajejs
2021-04-29 14:35 (saite)
Ok, papļāpājām. Man jābeidz prokrastinēt un jāiet formulēt būtiskais ;)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?