extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2021-03-25 12:28:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Pēc gada atskatoties uz Zviedrijas pieeju.

Man šajā rakstā patīk augstie žurnālistikas standarti. Ir maksimālo objektīvi apskatīts jautājums, nepieņemot ne vienu, ne otru pusi. Izvērtēti fakti, un vienlaikus nepretendējot, ka žurnālisti līdz galam visu saprot. Informējošs, īss un konkrēts, bez histērijas vai viedokļa uzspiešanas. Šādiem rakstiem būtu jābūt normai, bet tagad tie ir tik reti, ka izraisa apbrīnu :)

Galvenie punkti:

- Zviedrijā rezultāti ir labāki nekā vairumā Eiropas valstu (18. vieta no 26 valstīm (papildināts: secībā no sliktākās uz labāko))
- Arī ekonomika Zviedrijā ir labāka nekā vairumā šo valstu
- Zviedrijas pieeju ir vērts izpētīt dziļāk
- Jauni lokdauni aizkavēs ekonomikas atkopšanos
- Dati par mirstību nav tik vienkārši salīdzināmi, jo atšķiras iedzīvotāju vecums, kritēriji, kas tiek uzskatīta par nāvi kovida dēļ utt.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]missalise
2021-03-25 15:07 (saite)
Krievijā tie demogrāfi, kuri nav Kremļa pakalpiņi, par galveno kritēriju ņem tādu rādītāju kā izbytočnije smerti. No sērijas - ja katru gadu tiek apkopoti viena veida dati, tad ja pēkšņi šajos datos ir kaut kādas stipras izmaiņas, tad ir jāskatās, kas šīm izmaiņām ir par pamatu. Piemēram, ja katru gadu vecuma grupā tādā un tādā vidēji nomira tik un tik cilvēki, tad - ja pēkšņi šis rādītājs krietni paaugstinās, tad ir jāskatās, kas tam par cēloni. Un ja nav bijuši kari, kaut kādas milzīgas katastrofas un vēl kaut kas no šīs sērijas, kā arī nav mainījušās metodes, kā tiek uzskaitīti statistikas dati, tad jā, ir jāpēta, kas tam ir par iemeslu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]extranjero
2021-03-25 15:13 (saite)
Kas tur ko pētīt. Viss jau ir zināms. Ir kovids, pandēmija, no kura mirst cilvēki. Tur neko daudz nevar darīt, tā vienkārši gadās, bet mirstība bija tikai <1%, galvenokārt veci un ar hroniskām slimībām slimie, tāpēc tas nav pamats drakoniskai brīvības ierobežošanai.

Zviedri jau neizdarīja neko īpašu, vienkārši pateica, ka šī pandēmija būs ilgtermiņā, tāpēc jāiemācas ar to sadzīvot. Pārāk stipri ierobežojumi var nodarīt vēl lielāku kopējo ļaunumu. Neviens jau īsti nezināja, kā viss būs, bet tā bija saprātīga pieeja, un būtībā tā arī bija, kā viņi teica.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]missalise
2021-03-25 15:56 (saite)
Krievijā kā reiz bija krietni vien vairāk to nāvju, nekā parasti. Tāpēc viņi tur arī tam pievērsa tādu uzmanību.

Intereses pēc apskatījos mūsu mirstības statistiku no 14.gada pa mēnešiem līdz 2021.gada janvārim. Ir tā,ka vidēji mēnesī parasti mirst 2387 cilvēki. Pēdējos trīs mēnešos vidēji mirst 3095 cilvēki jeb 29.6% vairāk nekā vidēji mēnesī (kopš 14.gada sākuma). Turklāt šajā laikā tādi lielāki mirstības rādītāji ir bijuši 2016.gada janvārī - 2872, 2018.gada martā - 3068, bet tur apkārtējos mēnešos rādītāji ir krietni zemāki, kamēr 2020.gada decembrī nomiruši - 3239 un janvārī - 3530 cilvēki.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]iokaste
2021-03-25 19:38 (saite)
Es zinu 2 cilvēkus, kuri ierobežojumu dēļ ir nodzērušies un nomiruši.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?