ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2016-10-04 00:03:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
demokrātija
Kādi ir sekojoša koncepta plusi un mīnusi?

Koncepts:

Pilsoņu balss tiesības nosaka viņu kompetence.

Kompetenci nosaka 2 veidos

A: tiesības (un balsu skaitu) dabū, noliekot pirmsvēlēšanu eksāmenu - pēc vērtējuma.
B: tiesības (un balsu skaitu) dabū pēc formālās izglītības, tipa basic level 1 balss, bsc 2 vai 3, msc 4, phd 5 utt.

Tā kā ne visiem kompetentajiem cilvēkiem ir formālā izglītība (un vēlēšanās/ vajadzība/ iespēja to iegūt), varianti A un B strādā kopā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]iive
2016-10-04 00:13 (saite)
Pluss - politiskie lēmumi ir paredzamāki, saprātīgāki un mazāk atkarīgi no ciniskiem mēģinājumiem manipulēt ar elektorātu.
Mīnuss - tas rada šķīrumu starp politski aktīvajiem un neaktīvajiem, kur otrie ir mazāk izglītoti. Mažak izglītotie un no politiskajiem procesiem atstumtie sāk pārkāpt likumu, izolēties arvien tālāk, nenotiek sadarbība.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2016-10-04 00:20 (saite)
Tāpēc ir variants A: katrs, kam tās lietas interesē, var nolikt eksāmenu un piedalīties. Tieši tāpat kā tagad katrs kam intresē breukt ar auto var nolikt eksāmenu, dabūt tiesības un braukt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]iive
2016-10-04 00:56 (saite)
Nu, it kā. Bet tomēr neizglītotais un neieinteresētais slānis un tā noslāņošanās ir tas, kas pēc manām domām šeit uzskatāms par vājāko posmu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2016-10-04 00:59 (saite)
Ok, šitam jāiet komplektā ar pasākumiem tā slāņa izglītošanai/ ieinteresēšanai. Nu tb pasākumam jābūt atvērtam.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]iive
2016-10-04 01:03 (saite)
Mhm, kaut kā tā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]honeybee
2016-10-04 07:01 (saite)
yeah, good luck with that, pie tādas politiskās aktivitātes, kāda ir tagad :) nu tbš šobrīd demokrātijas problēma ir tur, ka iet balsot nevis *visi*, bet tie, kuriem tas liekas pietiekami svarīgi, lai paceltu pakaļu, kas savukārt ļoti bieži ir bļaujoši ekstrēmisti un ar visu neapmierinātie, nevis racionāli domājoši cilvēki (jo racionāli domājošs cilvēks generally padomās "ok, mana balss izšķir diezgan maz, rezultāti neparedzami enīvej, man ir izdevīgāk savu laiku ieguldīt kaut kur citur").
attiecīgi, ja eksāmens būs viegls, tad viņu noliks partiju savervētie loši
savukārt, ja eksāmens būs sarežģīts, good luck viņu uztaisīt viegli un objektīvi vērtējamu (nu tb ar atbilžu variantiem, nevis esejām, kuras var izpūst cauri uz politikas pamata) un tajā pašā laikā nebūtu politiski iekrāsots / etnocentrisks / vienkārši kļūdains, jo politiskos lēmumos kaut kāda pareizā ceļa praktiski nav. nu tb uz jautājumu "vai zemniekiem nepieciešama atvieglota pieeja kredītiem nepieciešamās lauktehnikas iegādei" atrast vienu "pareizo" atbildi, kas točna strādās, ir praktiski neiespējami + tā viennozīmīgi būs politiski/kulturāli iekrāsota

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2016-10-04 14:23 (saite)
Starp citu, apsvērums *mana balss izšķir maz* ir bieži dzirdēts tieši no kompetentā gala cilvēkiem, nu tb viņi ietu, balsotu, ja viņiem būtu priekšstats, ka ir vērts/ tas kaut ko izšķir.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?