ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-12-02 16:57:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Es te paskatījos
ko antiprojektcija piedāvā kā pretargumentus AES:

Starp iemesliem:


More expensive than renewable energy in terms of energy production and CO2 mitigation, even taking into account costs of grid management tools like energy storage associated with renewables rollout.

Too costly and risky for financial market investment, and therefore dependent on very large public subsidies and loan guarantees.

Unsustainable due to the unresolved problem of very long-lived radioactive waste.

Financially unsustainable as no economic institution is prepared to insure against the full potential cost, environmental and human impacts of accidental radiation release – with the majority of those very significant costs being borne by the public

Subject to too many unresolved technical and safety problems associated with newer unproven concepts, including ‘Advanced’ and Small Modular Reactors (SMRs).Viegli redzēt ka viņi vis ir vai nu atrisināti vai mazsvarīgi un sekundāri vai arī feiki.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2022-12-03 02:58 (saite)
> mazliet pielāgošanās no lieliem patērētājiem

Mēs visi zinām, cik daudz jautrības slēpjas šajā punktā. Pie tam, LV vispār nav tiešām lielu patērētāju. Smagajai industrijai, lielajiem datu un skaitļošanas centriem u.c. nāktos pielāgoties vairs pavisam ne mazliet.

Pie tam, AES, papildus visiem citiem plusiem, ir kompakta enerģijas ieguves forma, vienā līmenī ar TECiem. Viens reaktors ir ekvivalents masīviem laukiem ar vēja turbīnām vai solārajiem paneļiem — teritorijai, ko var izmantot visos citādos veidos.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?