ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2022-11-26 13:10:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Tante nemāk skaitīt.
Lasu tātad interviju ar tipa vides zinātnieci:

https://jauns.lv/raksts/bizness/531868-asv-vides-zinatniece-darbavietu-saglabasana-nav-aizbildinajums-novecojusu-nozaru-uzturesanai

lasu, lasu, nekā konkrēta. Inervētājs malacis, tieši uzjautāja par atomenerģiju.

Tad nu sākas:

//Domājot par jaunu atomelektrostaciju būvniecību, būtu jāatceras par visiem ar to saistītajiem riskiem. Es domāju, ka ar laiku no atomenerģijas būtu jāatsakās par labu atjaunojamajai enerģijai. Pašlaik fosilā un atomenerģija tiek subsidētas. Ja no subsīdijām atteiktos, būtu iespējama straujāka virzība uz atjaunojamajiem resursiem. Tomēr tīri politisku iemeslu dēļ es domāju, ka atomenerģija ar mums būs vēl ilgu laiku.//

Ta kādi ``atjaunojamie resursi`` ja mums vajag stabilus regulējamus jaudas avotus kas nav atkarīgi no tā kā vējšpūš/ saule spīd/ cik upēs ūdens.

Nu un es gribētu redzēt kā viņa pabaros elektrometalurģiskās rūpnīcas ar to vēju teiksim :D

P.S.

Un kas notiks kad viss transports kļūs elektrisks?

Riski tātad esot jāatceras? Ta riski ir visiem enerģētikas veidiem, katram savi. Ar atomelektrostacijām ir apmēram tāpat kā ar aviāciju - tas ir drošākais transporta veids, bet aviokatastrofas ir skaļi notikumi, visi zina. Te līdzīgi - tas ir drošākais [un godīgi sakot vienīgais ja atmetam TEC] lielu enerģijas daudzumu iegūšanas vaids, bet atomelektrostaciju katastrofas ir skaļi notikumi, visi atceras.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2022-11-27 12:46 (saite)
Tu neviens nenoliedz. Un pēc tam viņi izveica pasākumus lai vairs neietekmē.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]zazis
2022-11-27 12:54 (saite)
bļeģ!!!!!!!!!


"Ta kādi ``atjaunojamie resursi`` ja mums vajag stabilus regulējamus jaudas avotus kas nav atkarīgi no tā kā vējšpūš/ saule spīd/ cik upēs ūdens."

tad ietekmē upes ūdens līmenis aes darbību vai nē? ko francija izdarīja, lai vairs nevajadzētu kubikilometriem ūdens dzesēšanai un nākamvasar problēmas neatkārtotos?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-11-27 13:00 (saite)
Zazi tu joprojām nesaproti kā strādā AES dzesēšanas sistēmas.

[Nopūta]

Labi, man ir drusku laika un tēja jāizdzer tāpēc izstāstīšu.

Atomelektrostacijās lieto vaļēja vai slēgta cikla liekā siltuma aizvadīšanu no 2. kontūra, tas ir atstrādātais šķidrums ar paliekošo siltumu pēc turbīnām/

Vaļējais: ņem ūdeni no upes, dzesē, caur dzesēšanas baseinu [ lai nav par karstu zivīm etc] ielaiž atpakaļ upē. Tās ir vienkāršāk un lētāk.

Slēgtais: ņem ūdeni no upes, dzesē, laiž caur kondensācijas torni un baseinu un pēc tam uz riņķi. Dārgāk jo vajag tos torņus, vairāk sūkņu, trub utt.

Var būt arī kombinētie varianti.

Nu tātad francijā kamēr upes bija drošas, lietoja vienkāršako, tagad nācās pāriet uz sarežģītāko, lai pārtaisītu bija jāaptur, tas ir tās maintenace.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2022-11-27 13:01 (saite)
Lūk, aiztaupīji rakstīt garo formu. :D

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mindbound
2022-11-27 13:00 (saite)
No vajadzības pēc ūdens dzesēšanai atbrīvoties nevar, bet var pamainīt protokolu ūdens apritei, ko Francija arī izdarīja. Ja būtu ekstrēma vajadzība, varētu sākt būvēt sūkņu stacijas piekrastē. Netaisi histēriju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]zazis
2022-11-27 13:08 (saite)
tobiš, ja būs vēl lielāks sausums, viņi sāks sūknēt ūdeni pa visu valsti, lai dzesētu aes?

kur lūdzu tu redzi histēriju? kad jāsaka kāds stingrāks vārds, jo diskusijas oponents bliež vaļā klajas pretrunas? skatos jūs šodien abi ar ktulu aizraujaties sev vēlamu emociju nolasīšanu rakstītā tekstā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2022-11-27 13:11 (saite)
/tobiš, ja būs vēl lielāks sausums, viņi sāks sūknēt ūdeni pa visu valsti, lai dzesētu aes?/

Zazis joprojām nesaprot kā strādā slēgtais, cikls, kondensācijas tornis un dzesēšanas baseins.

P.S. Protams ja attālums atļauj var aizvilkt trubu līdz okeānam un dzesēt no turienes. Iespējams noteiktos gadījumos tas ir lētāk.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2022-11-27 13:15 (saite)
Deviņas no franču AES atrodas piekrastē vai gandrīz piekrastē, kur tas tiešām varētu būt lētāk. Pārējām tas varētu nebūt rentabli, bet, nu jā, viss jau minētais par slēgto dzesēšanas ciklu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?