ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2021-11-08 18:06:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Adirred jautājumi par transhumānismu
Tā kā Adirred žurnālā ir kaut kas neriktīgi ar komentēšanu/ settingiem [nē izbanojis viņš nevienu, cik zināms, nav] [ upd. problēmas vairs nav bet lai nu paliek šeit] , tad uz viņā jautājumiem par dzīvi pēc mind uploading atbildēšu šeit.

Tātad Adirred interesējas

a) vai viņš varēs dzert alu
b) vai viņam būs krāns

Sāksim ar krānu.

Īsā atbilde: kaut pieci.

Tātad pēc mind uploading cilvēks dzīvos pamatā 2 variantos [ tie ir interčeinžabli un arī kombinējami]: Kā infomorfs jeb informācijas/ programmatūras struktūra datorsistēmās, uzturoties virtuālajā realitātē vai uzturoties reālajā pasaulē mākslīgā ķermenī.

Ar mākslīgajiem ķermeņiem ir tā kā tagad ar apģērbu vai automobiļiem. Ja ir pietiekami daudz naudas, var būt vairāki. Piemēram fords vai volvo ikdienas braucieniem, glauns mersedess, kolekcijas kadiljaki, sporta poršs un alfa romeo un tad vēl visurgājējs. Ar ķermeņiem tas pats, ikdienas izejamie utt. Var būs vienkārši vairāki, var būt modulāri, ar maināmām daļām. Kur sākas problēmas? Problēmas sākas ja ķermeņa konfigurācija neatbilst smadzeņu iekšējai kartei, tāpēc nu vēl cita dzimuma ķermeni droši vien var uzreiz, bet teiksim zirnekļa, simtkāja, pūķa, enģeļa, helikoptera, tauriņa utt. ķermeņi pa tiešo būs problemātiski, tur vajadzēs speciālus pārveidotājus un/ vai modifikācijas. Protams ar laiku šīs problēmas visticamāk atrisinās un tad varēs ne tikai šo bet arī multipleksijas režīmā vairākus ķermeņus vienlaicīgi un indivīds varēs reizē lietot teiksim dažus vīriešu un dažus sieviešu ķermeņus un uzrīkot sev khm ballīti.

Par otro jautājumu, t.i. alus dzeršanu - garšas/ ožas receptori ir vieni no sarežģītākajiem, droši vien sākumā būs bioprintētu receptoršūnu maināmi bloki, nu bet tagad ir maināmi zobi, tad būs arī šitas. Lai tas alus iet labumā - digestālais modulis, kurā organisko savienojumu ķīmiskā enerģija tiek pārvērsta nepieciešamajā elektriskajā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]mindbound
2021-11-10 11:46 (saite)
Viss augstāk minētais ir parasts zinātniski pētnieciskais darbs. Neviens neteica, ka tas būs viegli.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]begemots
2021-11-10 12:05 (saite)
redzēsim. vai varbūt mūsu mazbērni redzēs. vai neredzēs.

principāls jautājums šai jomā joprojām būs tas, kā atšķirt kopiju no kontinuitātes, un vai mēs to varēsim izdarīt.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2021-11-10 13:44 (saite)
Personīgi uzskatu, ka tas ir tikai semantikas un filosofiskās gaumes, nevis objektīvu fenomenu, jautājums (tieši tāpat, kā ar tēmu "kopija/oriģināls" pilnīgi jebkur citur). Man, piem., tas ir pilnīgi nebūtiski un man "tas pats X" un "tāds pats X" ir identiski states of affairs.

(jo vairāk tādēļ, ka scenāriji ar smadzeņu darbības kontinuitātes pārtraukšanu ir iespējami un reti, bet tiek realizēti jau šobrīd (vaļējās sirds operācijas ar pacienta atdzesēšanu līdz inducētas klīniskās nāves stāvoklim)

Kas attiecas uz piedzīvošanu pašiem mazbērnu vietā, tad tieši šobrīd praktiskā gerontoloģija (mūža ilguma palielināšanas medicīna) sāk kļūt vērā ņemama, ar virkni dažādu paralēlu metožu. Sliktākajā gadījumā kā avārijas līdzeklis ir krionika. Iespējas ir, vajag tikai gribu tās pielietot.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]begemots
2021-11-10 22:55 (saite)
> Personīgi uzskatu, ka tas ir tikai semantikas un filosofiskās gaumes, nevis objektīvu fenomenu, jautājums (tieši tāpat, kā ar tēmu "kopija/oriģināls" pilnīgi jebkur citur). Man, piem., tas ir pilnīgi nebūtiski un man "tas pats X" un "tāds pats X" ir identiski states of affairs.

Interesanti, neredzu ne mazākā pamata šādam uzskatam, bet, nu, katram savs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-11-11 07:36 (saite)
Kā ir ar pamatu pretējam uzskatam?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]begemots
2021-11-11 10:40 (saite)
Nu, pēc loģikas, no premisas "A ir līdzīgs X" neizriet "A ir X", tāpēc drīzāk vajadzētu pamatot, kāpēc šoreiz "tāds pats" būs "tas pats".

Jebkurš "tāds pats X", kas nav "X" abstrahē kaut kādas X īpašības un atmet tās kā nebūtiskas, lai varētu pateikt "tāds pats". Ja tev ir 2 monētas, tevi ikdienā neinteresē gandrīz nekas no tām, atskaitot, lai tās varētu izmantot lietu pirkšanā. Vai vienai ir iedobe un švīka, vai otra ir vairāk nodilusi. Bet tikko mēs mēģinam ielikt monētas sarežģītākā kontekstā, mēs ļoti ātri varam nonākt pie tā, ka "like X" nav pietiekams.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-11-11 18:15 (saite)
Te ir sdrīzāk analoģija ar grāmatu, jebkurš grāmatas X exemplārs pēc satura ir tā pati grāmata. Runājot par kontinuitāti, to var dot 2 lietas - nepārtraukts process [bet kas ir ``nepārtraukts`` ja laiktelpa vienalga kvantējas?] un struktūra. Ņemot vērā to ka mēs zinām - procesam `` apziņa`` var būt pārtraukumi un tas nenozīmē bojāeju, paliek struktūra.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]begemots
2021-11-12 16:55 (saite)
> Te ir sdrīzāk analoģija ar grāmatu, jebkurš grāmatas X exemplārs pēc satura ir tā pati grāmata.

Tas ir tikai(!) tad, ja tu abstrahējies no grāmatas kā fiziska objekta. Citādi katrs eksemplārs būs nedaudz citādāks -- laika gaitā tipiski arvien citādāks.

Un ja tu gribi veikt šādu abstrakciju attiecībā uz cilvēku tad tev jādefinē termini attiecībā uz to, kas, tavuprāt, ir saturs, un jāpārliecinās, ka šī abstrakcija ir jēgpilna un nav vienkārši wishful thinking. Es arī varu abstrahēt ko vien gribu, bet tas nenozīmē, ka tam ir jelkāda jēga.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2021-11-12 17:05 (saite)
Nu atkal - mēs zinām ka nomainot organismā detaļas pret citām saturs, t.i. persona būtiski nemainās. Vēl mēs zinām ka vienu un to pašu softu var ``griezt`` uz dažādas aparatūras un viņš darīs vienu un to pašu. Protams, smadzenēs nav nekāda atsevišķa softa, to saturs ir ``shēma``, tas ir tā kā ja kompis ir salodēts ``cietās`` loģikas un viņā nav atsevisķu atmiņas ierīču programmai, programma ir daļa shēmas. Tā agrākajos un specializētajos datoros bija/ ir. No visa tā kopā izriet darba hipotēze, ka visu kas sastāda ``es`` jeb personu satur šī smadzeņu shēma jeb karte un ja izdodas šo karti uzlikt dinamiskai sistēmai un turpināt dinamisko procesu no tās vietas kur apstājās, tad efekts būs apziņa, persona pie apziņas, pamodīsies.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?