ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2020-01-15 09:53:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
vēl drusku
par tām senajām civilizācijām

Tātad kas sanāk, t.i. ko mēs varam pateikt uzreiz:

1) fosilo kurināmo viņi nenolietoja [vai arī bija tik sen atpakaļ ka tas vēl nebija izveidojies]
2) atomenerģijas viņiem nebija [zināms noteikti jo gan reaktoru darbināšana gan kodolsprādzieni dotu konstatējamas izotopu sadalījuma izmaiņas]
3) ģenētiskas manipulācijas mums zināmā veidā viņi nedarīja, jo tās atstāj konstatējamas pēdas genomā

No (1) un (2) rodas jautājums - pardon, a kā viņi sevi apgādāja ar nepieciešamo enerģiju, (3) liek šaubīties par versiju ``viņiem viss bija bioloģisks`` + vēl lai manipulētu ar genomu vajag laboratoriju, t.i. visādus elektroniskus un optiskus aparātus un tīras vielas, ko atkal var uztaisīt tikai ja ir attiec. industrija kura prasa visādas citas zināšanas, tas viss iet kopā.

Nu un vēl ir tāda lieta - ja kaut kā ir ļoti daudz, tad daļa fosilizējas, tā mēs kaut ko zinām par seniem organismiem, ja būtu ļoti daudz senu priekšmetu vienalga kādu, arī daļa fosilizētos.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2020-01-17 00:35 (saite)
Nu paprovē. Tīri no citas pieredzēs - dabūt precīzus, nedefektīvus zāģējumus/frēzējumus mīkstā kokā ir grūtāk, nekā cietā, jo tas tā pat kā mīksts akmens, viegli drūp/plīst/šķeļas. 'Vieglums' te ir tikai spējā iepist grambu, lietojot mazāku brute force jaudu, bet ne uztaisīt nevainojamu detaļu kā tikko no 3d printera.
Tiesa, arī granīta klučos redzēti tādas pašas kvalitāts darbs. Puma Punku imo ir īpaši interesanta tieši ar to cik daudz šādu absurdu, it kā industriāli štancētu detaļu tur vienvietus atrodas. Lai, kam kas tāds vispār būtu vajadzīgs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]hedera
2020-01-17 00:45 (saite)
Es savulaik esmu paspēlējusies ar lejamveidņu grebšanu dolomītā - var iztikt bez lāzeriem, lol.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]hedera
2020-01-17 08:08 (saite)
Un vēl es domāju, ka cilvēkam, kas nekad mūžā nebūtu saskāries ar kristietību utml. reliģijām, ieejot katedrālē arī liktos īpaši interesanti, cik daudz tur visādu absurdu detaļu vienuviet, lai, kam kas tāds vispār būtu vajadzīgs?

Starp citu, pat nevajag tik ekstrēma kultūršoka piemēru, arī vidusmēra latvietei, kas bijusi visādās, tai skaitā daudzās katoļu baznīcās Latvijā, pirmo reizi ieejot Polijā katedrālē mute palika vaļā no visām tām absurdajām detaļām vienuviet.

Bet te man atkal tad rodas jautājums pretī. Tātad, tu noraidi versiju par pacietīgu grebšanu ar vienkāršiem pirmsindustriāliem rīkiem, un pamatojums ir "es pats tā nemācētu". Kāda tad ir tava versija - kā tika apstrādāti tie bluķi? Un kur pazudušas liecības par advancētiem darbarīkiem?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?