ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2015-05-29 15:48:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
http://book-shop.sells.com.ua/dzhehani-n-yazyik-ada/p36

/``Ada`` ir tāda programmēšanas valoda/


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2015-05-29 18:13 (saite)
Tāpēc jau es iebilstu Denetam, kad viņš pieklājīgi paredz, ka dažas reliģijas paliks. Nu nevajag, vismaz kā masu mēmpleksus nevajag. Labi, kā teātris un lomu spēles - +/- okej. Te ir tā atšķirība - kad sīkajam lasa priekšā Grimmu pasakas (nu mēs zinām Grimmu un tml pasakas un kas tur ir iekšā), tad tas tiek notagots kā [pasaka] un attiecīgi uztverts.

Domu eksperiments: Audzinam bērnu, liekot viņam noticēt visam, ko uzrakstījis kaut vai Kings. Vai Kuncs.

//piemēram, daudzos paveidos šīs "elles" un "paradīzes" tiek traktētas kā psiholoģiski/mentāli stāvokļi, //

Aha, tātad tu advancētā veidā sajūc prātā un bezgalīgi ciet. Tās pašas olas, tikai profilā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2015-05-29 18:24 (saite)
Man šķiet, ka Denets to domā nevis normatīvi, kā "būtu labi/nebūtu slikti, ja dažas reliģijas paliktu aktīvas vēl ilgi", bet tīri deskriptīvi, kā "ļoti iespējams, ka vismaz dažas reliģijas paliks aktīvas vēl ilgi".

Par budismu un "mentālajām ellēm", tas parasti tiek lasīts aptuveni kā "darot sliktas lietas, indivīds riskē iedzīvoties pašpārmetumos, neirozēs un citu veidu ar ciešanām saistītās jumta aizbraukšanās, no kurām pašam izeju atrast neizdosies un radīsies sajūta, ka tas nekad nebeigsies".

Nav izslēgts, ka sabiedrībā, kurā pret šādiem mēmiem praktiski nav rezistances (jo tie tiek uztverti kā fakti, vienalga, vai par paša galvu vai metafiziku), šādas sekas tiešām ir daudz determinētākas, nekā brīvdomājošā sabiedrībā, jo, pastrādājot kādu no šīm sliktajām lietām un ticot šim naratīvam, indivīds būtībā "pats sevi nolād".

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2015-05-29 18:31 (saite)
//bet tīri deskriptīvi, kā "ļoti iespējams, ka vismaz dažas reliģijas paliks aktīvas vēl ilgi".//

Tas jā, es te vairāk par to, ka nav vērts viņas pārliecīgi dalīt ``sliktajās`` un ``nekaitīgajās``, lai gan es piekrītu, ka tēls ``jahve`` šajā monstrotēkā ieņem izcilu vietu.

//jo, pastrādājot kādu no šīm sliktajām lietām un ticot šim naratīvam, indivīds būtībā "pats sevi nolād".//

Un tad, cik es saprotu, vairs netiek no destruktīva savas darbības režīma ārā, iestājas amplifikācija čerez pozitīvu feedbacku. Kristietībā tas it kā ir izlabots ar viņu piedošanas konceptu, bet kā labi saprotams, izlabots šķērsām: Tagad var vārīt ziepes, nožēlot, vārīt ziepes, nožēlot repeat.

Pareizais algoritms - sanāk ziepes => konstatē sekas => padomā => izlabo, ko var, atceras kā nevajag, piedod sev. Ar uzsvaru uz ``piedod pats sev``, nevis tev piedod kautkāds/ kaut kas cits.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?