ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2019-06-08 13:42:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
klimakterizators
Ja viņi tik ļoti vibrē par klimata pārmaiņām, tad nav saprotams, kāpēc netiek domāts par normāliem inženiertehniskiem risinājumiem, kas regulētu saules enerģijas plūsmu uz zemi, tātad ko var regulēt: pašu plūsmu [izvietojot starp sauli un zemi saules pavadoni kas sastāv no regulējamu spoguļu vai diafragmu klastera, to varētu būvēt pamazām, bet sasilšana jau arī notiek pamazām] vai zemes albedo [modificējot atmosfēru un/ vai okeānu virsmas.] Pirmais variants būtu preferablāks jo tad regulators atrodas ārpus zemes biosfēras un nebojā to.

Tas ko var redzēt praktiski ir tukša runāšana, aktīvisms aktīvisma pēc kas problēmu nerisina. Izskatās ka pēc būtības tas maz kuru interesē.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2019-06-10 14:01 (saite)
1. Mīnuss atmosfēras sakārtošanai ir tas, ka tad mēs regulējam kompleksu sistēmu, t.i. zemes biosfēru praktiski no iekšpuses, ja regulators ir iznests ārpus tās, tad ir vienkāršāk.
2. Tu neapzinies kosmosa specifiku. Tur nav gaisa. Tur nav planētas pievilkšanas spēka. Tātad nav vēja, spiediena utt. Tas materiāls var būt ļoti plāns. Konstrukcijām ir jāspēj saturēt kopā pašām sevi. Viss.
Tad tā kā tas ir nevis zemes bet saules pavadonis, tad tur kosmiskās drazas ir maz.

Protams ar visu to tas ir globāls projekts un ļoti labi, būs ko darīt.

Ugiem būs okej, jo augi būs siltumnīcā, siltumnīcas efekta dēļ, bez tam filtrus var taisīt dažādus, kas laiž/ nelaiž cauri dažādas saules starojuma spektra daļas.

3. Regulējami filtri/ spoguļi, protams. Megavulkāns? Pagriežam gaišāk, t.i. novācam filtrus.




(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]unknown_entity
2019-06-11 08:52 (saite)
1. Kompleksu sistēmu piedāvā tu. CO/CO2 izpumpēšana no gaisa un aprakšana ir mazāka biosfēras ietekmēšana, nekā gaismas filtrēšana planetāros apjomos.
2. Tici man, es apzinos kosmosa specifiku. Profesionāli. Ar orbītu rēķināšanu neesmu ņēmies, bet šo to zinu. Gaisa tur nav, jā, bet gravitācija joprojām ir. Pie tam vēl to ir vēl sarežģītāk kompensēt, jo ietekmē nevis viens ķermenis, bet vairāki - Saule, tuvāk esošās planētas un to pavadoņi. Vājāk ietekmē, jā, bet tā kā tur nav citu spēku, kas tos pārvarētu, tad šī ietekme summējas krietni jūtami. Vietas, kurās šīs gravitācijas daudz maz kompensējas, sauc par Lagrandža punktiem (https://en.wikipedia.org/wiki/Lagrangian_point), bet neviens no tiem īsti neder šādam projektam. Jebkura konstrukcija kosmosā arī ir gravitācijas avots.
2.1. "Tad tā kā tas ir nevis zemes bet saules pavadonis, tad tur kosmiskās drazas ir maz." Nē. Pie tam vēl ir Saules vējš, kas visu to huiņu pūtīs prom.
Augi absorbē to, kas nāk cauri atmosfērai
3. Megavulkāns jau bez šī agregāta aptumšos pietiekami, lai radītu ledus laikmetu. Tas pie normalizētas vērtības 1. Tanī brīdī starpības maz, vai tu pagriez no 0.6 uz 1.0 vai uz 0.65.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2019-06-11 20:41 (saite)
1. Protams, var darīt arī to, ģenētiski modificēti augi un planktons, bet tas ir lielāks ekosistēmas risks, ja tie organismi iziet no kontroles.
2. Ir tāda lieta kā Lagranža jeb līdzsvara punkti, un protams to padarīšanu būs nepieciešams koriģēt, enerģiju korekcijas dzinējiem tā draza var ražot pati, darba viela būs jāpieved.
3. Protams, ja jebkas rada ``kodolziemu``, tad mums uz to brīdi šādu regulatoru nevajag, beeet uzspert gaisā jelloustonu man tomēr šķiet pārāk rupja pieeja regulēšanai :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?