ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2019-05-17 11:46:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Vot idioti
Uņa vadība idioti ajmīn

https://jauns.lv/raksts/sievietem/331749-vecaki-vaino-bristoles-universitati-meitas-nave-studente-baidijusies-uzstaties-300-cilveku-prieksa-tapec-izdarijusi-pasnavibu

Vot kāda X pēc piespiest cilvēku publiski uzstāties?

Demonstrēt savas zināšanas/ darīt savas lietas tak cilvēks var ne-publiski, rakstiski, attālināti etc.

kaut kādi bara dzīvnieki nah


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2019-05-17 11:50 (saite)
Nu jā tas ir ja tava specialitāte/ darbs/ izvēle ir tieši publiskas uzstāšanās. Bet ja cilvēks ir piemēram ķīmiķis tad viš strādā laborā, raksta rakstus utt, priekš kam viņam obligāti šis skilss? Nēnu jebkurš skills ir labs bet ne visi ir nepieciešami būtiski.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kjiimikjis
2019-05-17 12:20 (saite)
Kaut kad jau vairāk vai mazāk publiski sava darba rezultātus ir jāreportē. Sākot no maziem, lokāliem mērogiem, tipa, kolēģiem grupas ietvaros, komercdarbu gadījumos pasūtītājam jāatskaitās, un tāda lieta kā konferences arī figurē. Var jau teorētiski bez visa tā iztikt, bet sanāk pašam savas iespējas ierobežot, imo.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2019-05-17 12:47 (saite)
Ir tomēr starpība apspriest ar pāris kolēģiem vai 300 cilvēku auditorijas priekšā. Nav teikts, ko viņa ir studējusi, bet tur minēts fizikas pasniedzējs, tāpēc pieļauju, ka kāda STEM nozare.

Vispārīgi cilvēkiem ar šādu trauksmi ir jāsāk viss pamazām – iesākumā varbūt uzstāties tikai viena klasesbiedra vai drauga priekšā. Kad pierod, tad jau var uzaicināt divus klasesbiedrus, tad 3-5 utt. Tas prasa laiku un pacietību, bet šāds atbalsts dažiem var būt ļoti būtisks.

Rakstā arī teikts, ka tur atzīta arī atbalsta biedrības vaina. Parasti visi vaino finansējumu, bet UK universitātēs gada maksa ārzemniekiem ir virs £10 000 gadā. Reāli sanāk ap £30 par lekciju, un rēķinot, ka manā kursā bija 120 studenti, par vienu lekciju universitāte iegūst >£3000. Saprotams, ka ir dažādi izdevumi, bet tā vai citādi universitātēm naudas ir diezgan, jautājums ir par to, kā viņi šo naudu izlieto. Šajā gadījumā izcilai studentei noteikti šāds atbalsts būtu bijis ļoti vērtīgs, un iespējams, pat dzīvību glābjošs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2019-05-17 15:47 (saite)
Mūsdienās pie vajadzības to visu var darīt attālināti, tipa cilvēks sēž klusā laborā/ kabinetā pie kompja, raksta meilus, piedalās vebināros utt. Nē nu man personiski arī tiešā prezence un uzstāšanās liekas ērtāk, bet nu tas ir tas pats kas man kā redzīgajam braila raksts liekas neērtāks par parasto.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]justmy2cents
2019-05-17 12:44 (saite)
Akadēmiskajā tradīcijā ir pieņemts, ka daļa no mācību procesa ir savu ideju prezentēšana līdzcilvēku priekšā, sākumā kā students studentiem, vēlāk kā pasniedzējs studentiem.

Iespējams, tie ir novecojuši rituāli, tāpat kā daudzi rituāli mūsu dzīvē.

Bet tādi nu tie ir, un neviens jau nevienu nespiež iet pa akadēmisko dzīves ceļu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2019-05-17 13:01 (saite)
Neredzu nekādu vajadzību to uzspiest kā obligātu prasību, bez kuras nevar iegūt kvalifikāciju. Manā kursā arī nebija uzstāšanas 300 cilvēku priekšā. Maksimāli bija 4-5 cilvēki.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ctulhu
2019-05-17 15:49 (saite)
Nu jā kā jau te tika minēts sistēma jābūt adaptīvākai, ``tāda ir kārtība`` īsti nav argumnets jo ne cilvēki ir priekš kārtības bet kārtība priekš cilvēkiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?