ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2018-11-01 17:23:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
evidences parāds
jopcik par tām raudives balsīm

ja tā padomā

*cilvēki novēro visuma radio fonu ar milzīgiem radioteleskopiem. Dažreiz uztver kaut ko neparastu un tad dabū nobeļus, kā Hewish par pulsāriem un Penzias/ Wilson par relikto starojumu
*cilvēki nepārtraukti novēro radioēteru no supergarajiem (sakari ar zemūdenēm, atmosfēras pētniecība) līdz mikro (radari, radioreleju stacijas)viļņiem. Lieto visdažādākos skenerus, analizējošos uztvērējus, pelengatorus, no portatīviem rokas skeneriem līdz komplicētiem stacionāriem/ mobiliem kompleksiem. Jutība mikrovoltu daļās, dzesējamas uztveršanas galvas lai novērstu jebkuru troksni, superstabili heterodīni un jebkura modulācijas veida un spektra analīze. To dara valstis, to dara korporācijas. 24/7/365. Jo svarīgi. Tā ir aviosatiksmes drošība, kuģošanas drošība, visu sakaru (internetu ieskaitot) stabilitāte, valstu militārā drošība, pretgaisa aizsardzība un izlūkošana. Iekārtas ir uz zemes, jūras, lidojošas, uz satelītiem.

*[ja ar to vēl nepietiek] ir tūkstošiem radioamatieru kuri nepārtraukti eksperimentē ar sevišķi tālu un vāju signālu uztveršanu, konstruē savus uztvērējus.

Un neviens neko.


Un tad ir K. Raudive ar 10 lampu sadzīves rādiņu un [svētsvinīga nopūta] viņam sanāca!!!


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gedymin
2018-11-02 00:32 (saite)
Tie ir kaut kādi armijnieku radari? Tur viņi droši vien skatās specifiskas lietas. Visu, kas galīgi neatbilst sagaidāmajam, izfiltrē laukā kā troksni.

Bet ja to neizfiltrē, tad minēšu, ka var dabūt tādu roršaha testa signālu, kurā var saskatīt daudz ko.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-11-02 00:49 (saite)
Nevis radari bet novērošanas uztvērēji, īsviļņu. Armijas, protams, jā. Un nē radionovērošana nestrādā kā ``atfiltrē nost visu negaidīto``, vispirms ar platjoslas traktiem dabū panorāmu, tas ir attēlu kur uz X ass ir frekvences un uz y ass amplitūdas, tas ir radio spektrs. Tad vietas kur ir pīķi analizē sīkāk, skatās kāda modulācija ( AM, FM, SSB, CW) to dara ar demodulatoriem, tagad- automātiski, rezultātus pieraksta tālākai analīzei. Gan radiosignālu, kan demodulētos ZF signālus. Ar filtriem izgriež šauras joslas, nodrošinot selektivitāti.

//Bet ja to neizfiltrē, tad minēšu, ka var dabūt tādu roršaha testa signālu, kurā var saskatīt daudz ko.//

Bingo!

Tieši tā arī notiek. Prastā sadzīves rādiņā selektors ir vienkāršs maiņkondensators AF traktā, tad kādi 3 LC filtri SF traktā, nestabilizēts heterodīns pirms tam un vienkāršs amplitūdas detektors, ZF pastiprinātājs un skaļrunis, viss. Jutība švaka selektivitāte pardon nekāda, uztver tikai jaudīgos raidītājus, starp to frekvencēm ir baltajam tuvs troksnis, pa daļai no pašas uztvērēja shēmas, pa daļai no atmosfēras elektriskās aktivitātes, tālāk ieslēdzas pareidolija, tā pati kas skatoties uz mākoņiem vai roršaha testu, tikai pa dzirdes traktu, viss.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2018-11-02 01:34 (saite)
uj ir vēl trakāk

detektoruztvērējs

pats primitīvākais

http://www.angelsghosts.com/ghost_microphone

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?