ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2017-09-14 22:25:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
mušas ar kotletēm
Citāts:

/Reliģijas ir kaut kas līdzīgs realitātes kartēm, tā, kā lietas i r, realitātes struktūra. Piemēram, mēs zinām, ka ūdens sāk vārīties simts grādu temperatūrā, mēs zinām, ka tā ir daļa no realitātes uzbūves. /


Tagad atdalam mušas no kotletēm.

Kotletes: Realitātes kartes, kāda ir realitātes struktūra. To nosaka ar izpētes palīdzību, sk. ``indukcija``, ``zinātniskā metode``, novērojumi, eksperimenti, sumulācijas. To apraksta matemātiski un attiec. nozaru terminos.

Mušas: Reliģijas, pilnīgi izdomātas kartes, kuras neatbilst nekādām reālām teritorijām. Tās tiek nodotas no paaudzes uz paaudzi, lēni evolucionē ``sabojātā telefona`` efektu ietekmē.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2017-09-16 18:30 (saite)
Relatīvisms praksē nestrādā. Ja cilvēki reāli pieņemtu tavus postulātus, tad sāktos haoss. Piemēram, jebkurā kultūrā ir izpratne par labo un ļauno vai skaisto un neglīto. Jā, ir kulturspecifiskas atšķirības, bet pats labā vai skaistā jēdziens ir absolūts. Cilvēks saprot, ka šīs idejas ir realitātei aktuālas, taču zinātniski nav detektējamas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2017-09-16 18:34 (saite)
Nu tātad labā un skaistā jēdzieni priekš dotā veida saprātiem un vides izriet no saprātu un vides īpašībām, tāpēc ir kopīgi vairumam kultūru - saprāti pēc uzbūves tie paši, vides līdzīgas.

Tb vides noteikts, nevis absolūtas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2017-09-16 19:44 (saite)
Nianses var nedaudz atšķirties, bet absolūta ir pati izpratne ''kaut kas ir skaists, kaut kas neglīts''. Un parasti jau tomēr arī tās nianses ir tīri marginālas, stilistiskas. Nekad nebūs Bībers>Bahs, pat skatoties no citas kultūras leņķa. Ir kaut kāds 'netverams' moments, kas intelektuāļiem ļauj saprast, ka lūk, te ir pamatīga aiza starpā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kjiimikjis
2017-09-16 21:07 (saite)
Ja tā izpratne būtu absolūta, tāds Bībers nebūtu nevienu ierakstu pārdevis. Praksē redzam pretējo.

Un tas netveramais nebūt nav tik netverams. Kaut vai glezniecības ietvaros, kaut kas no klasiskajiem šedevriem ir iespaidīgs, jo vairums cilvēku, kuri to apskata, nespētu tādu radīt nemūžam. Nozīmīga sajūsmas sastāvdaļa ir apbrīna pret mākslinieka iemaņām un to darbu, kas tur ir ieguldīts, jo sevišķi ņemot vērā senāku laiku limitācijas. Melnais kvadrāts? Padod man papīru, marķieri un lineālu, un pēc 10 min būs. Pieļauju, ka tas arī ir tas, kas ļauj lielai daļai cilvēku nonākt pie tā "Bībers < Bahs" secinājuma, jo to, cik viegli štancēt tādu pāris semplu copy-paste mūziku, nezināt mūsdienās ir pagrūti.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?