brookings - [entries|archive|friends|userinfo]
brookings

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Dec. 4th, 2020|11:45 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:December 5th, 2020 - 09:43 am
(Link)
Es neesmu gādīga mamma, bet man arī pirms šīs pandēmijas stipri besīja visi tie slimotāji-varoņi, kas puņķiem un vīrusiem šķīstot vilkās uz darbiem, skolām utt. Jā, es saprotu, ka no saaukstēšanas un pat gripas (gandrīz neviens) nemirst, bet nu nafig apzināti lipināt tās zarazas citiem.
From:[info]formica
Date:December 5th, 2020 - 09:51 am
(Link)
skat.: 2020.gada janvārī –augustā mirušo iedzīvotāju nāves cēloņu sadalījums pa galvenajām cēloņu grupām

Gripa un pneimonija/Covid-19

244/15

https://www.spkc.gov.lv/lv/jaunums/iedzivotaju-naves-celonu-statistika-2020gada-pirmajos-astonos-menesos
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:December 5th, 2020 - 09:55 am
(Link)
Un? Kāds tam sakars ar manu komentāru?
[User Picture]
From:[info]dzeltens
Date:December 5th, 2020 - 10:23 am
(Link)
Tev tiešām visā nopietnībā šķiet, ka tie “varoņi”, kā Tu vinus nicīgi sauc, speciāli vilkās visus aplipināt? Parasti jau “projekts jāpabeidz”, “nav, kas strādā”, gan jau arī “nebūs slimības pabalsta, jo alga aploksnē” utml.iemesli.
Brookings ieraksts jau ir par to, ka tagad arī bez visām iesnām šie vairs nav pietiekami iemesli, lai ietu uz darbu. Netflix and chill, vai ja neesi vismaz vidusšķira, tad starve and die, jo “ja nu tante nomirs”.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:December 5th, 2020 - 10:35 am
(Link)
Tev tiešām visā nopietnībā šķiet, ka mans komentārs bija par cilvēkiem, kuri citādāk nevar? Es pati esmu vairākas reizes dzīvē ar iesnām un augstu temperatūru gājusi un darījusi, jo citādāk nevar. Nē, es runāju par tiem, kurus pati esmu dzīvē novērojusi, kuri pavisam mierīgi varēja arī palikt mājās, bet tik vai tā vilkās uz tiem darbiem un skolām, lai šņaukājoties lupatiņā staigātu pie visiem klāt un stāstītu, cik viņiem grūti, bet re, kā tomēr atnākuši gan.

Mana atbilde taču bija uz šo tava komentāra daļu: "True gādīgās mammas neved bērnus uz bērnudārzu ar puņķiem, .." Acīmredzot, tu runāji par mammām, kuras var atļauties nevest puņķainus bērnus uz bērnudārzu, un nezin kādēļ tev liekas, ka viņas ir pelnījušas vismaz iesmaidīšanu, ja ne nicinājumu.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:December 5th, 2020 - 10:39 am
(Link)
Un pat nevajag par darbiem un skolām, cik neesmu saskārusies ar cilvēkiem, kas atvelkas uz brīvā laika pasākumiem un "šoreiz jādzer balzāmiņš, nevis alus, jo man baigās iesnas".
[User Picture]
From:[info]dzeltens
Date:December 5th, 2020 - 11:28 am
(Link)
Man liekas, es kaut kur kaut kad sen esmu lasījusi kaut kādu teoriju, ka vīrusi, lai replicētos, iespaido arī cilvēku psihi - gripas slimnieki slimības sākumstadijā tad sajūt nepārvaramu tieksmi socializēties. Kaut kad pavasarī vēl klīda kaut kāds mīms par koronavīrusa slimajiem, kas izjūt nepārvaramu tieksmi ceļot.
[User Picture]
From:[info]heda
Date:December 5th, 2020 - 10:49 am
(Link)
Uz bērnudārzu rudenī palaists bērns mēdz būt vairāk vai mazāk puņķains vismaz 2-3 mēnešus.
[User Picture]
From:[info]hedera
Date:December 5th, 2020 - 11:04 am
(Link)
Tādos gadījumos gan būtu jāpievērš uzmanība, vai bērnam nav kādas nopietnākas veselības problēmas (kompromitēta imunitāte, vai alerģijas, vai astmas priekšvēstnesis, vai vēl miljons variantu), jo 2-3 mēnešu garumā nepārtraukta puņķošanās ne par ko labu neliecina. Un tik ieilguši iekaisuma procesi organismā paši par sevi nav laba lieta veselībai, ne bērniem, ne pieaugušajiem.

Jebšu, tāda uzmanības pievēršana arī ierakstās pie apsmaidāmo "gādīgo mammu" darbībām? Es jau nezinu, neesmu mamma, un tadēļ šitās dažādo mammu nometnes ar saviem pasīvi-agresīvajiem kariņiem man ir sveša lieta.
[User Picture]
From:[info]dzeltens
Date:December 5th, 2020 - 11:18 am
(Link)
Man liekas, mūsu platuma grādos tā ir gandrīz vai norma pirmajā dārziņā gadā, kamēr imunitāte iztrenējas un pierod pie draņķīga klimata un vides, kas nav kopš dzimšanas ierasta mājās. Es šo risināju tai laikā vienkārši strādājot pusslodzi, bet tāpat nesēdēju ar veselu, bet drusku puņķainu bērnu mājās nedēļām. Dārziņa audzītes viedoklis bija, ka neliela apmainīšanās ar iesnu baciļiem visiem tikai uztrenē imunitāti un galu galā tie bērni slimo mazāk nekā mēnešiem mājās marinētie. Bet nu šis ir mega offtopic šeit, ar māmiņu tēmām labāk vērsties manā žurnālā.
[User Picture]
From:[info]heda
Date:December 5th, 2020 - 11:33 am
(Link)
+1000
[User Picture]
From:[info]mranarhs
Date:December 6th, 2020 - 10:42 pm
(Link)
Plus kas? Tev ir bērni, ka vari plusoties te?
[User Picture]
From:[info]f
Date:December 5th, 2020 - 12:01 pm
(Link)
tā ir norma. besīga norma, bet ir.
[User Picture]
From:[info]mranarhs
Date:December 6th, 2020 - 10:42 pm
(Link)
Nav norma. Saku no savas pieredzes.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:December 5th, 2020 - 01:33 pm
(Link)
Man visu dzīvi bijušas hroniskas iesnas, kas nozīmē, ka vēsajos gada mēnešos, tātad lielāko daļu dzīves, tek sopļas. Tam apakšā nav vajadzīga nekāda slimība. Cik zinu, tad nebūt neesmu retums un bērnībā tas varētu būt pat vēl izteiktāk. Kad gāju pamatskolā, puņķu ievilkšanas uz iekšu skaņa bija viena no biežāk dzirdamajām no klases biedriem.
[User Picture]
From:[info]mranarhs
Date:December 6th, 2020 - 10:41 pm
(Link)
Muļķības. Gan mēdz, gan nemēdz būt. Un tagad šeit puņķainus (pat drusku) bērnus sūta mājās uzreiz. Bet to jau bezbērnu cilvēks nezinās...