LU

« previous entry | next entry »
Feb. 11., 2019 | 11:28 am

Es priecājos par LU Torņakalna kompleksa attīstību, tiešām priecājos - tas noteikti (visticamāk?) veicinās LV AI starptautisko konkurenci. Un tomēr.... tomēr es esmu arī skeptiska. Cik daudz tas realitātē uzlabos izglītības un zinātnes kvalitāti? Nedaudz atgādina Stradiņa slimnīcas stāstu, kad ēkās iegulda daudz vairāk, nekā cilvēkos (pasniedzējos un studentos) un pašā zinātnē. Proti, manas bažas ir par samērību. Nu, kaut vai par to, kādas prasības ir pasniedzējiem un arī, cik viņiem maksājam.

Link | piemet pagali! | Add to Memories


Comments {9}

(bez virsraksta)

from: [info]katzenjammer
date: Feb. 11., 2019 - 06:54 pm
Link

Ja spriež pēc tā, ko stāsta seni paziņas, kas vēl nav pametuši grimstošo kuģi, tas ir tieši Stradiņa slimnīcas variants. Fasāde jau skaista, bet bāzes finansējuma nav, un daudziem nesakasās pat minimālā alga.

Atbildēt | Diskusija


Bļanna Baklažanna

(bez virsraksta)

from: [info]bljanna
date: Feb. 11., 2019 - 07:05 pm
Link

Lūk.

Atbildēt | Iepriekšējais


Hedera helix L.

(bez virsraksta)

from: [info]hedera
date: Feb. 11., 2019 - 07:02 pm
Link

Jā, pagājušā gadā, tieši visu to manu finansproblēmu laikā bija "patīkami" pa lab logu vērot, kā triecientempā bliež augšā ja nākamo ēku...

Atbildēt | Diskusija


Bļanna Baklažanna

(bez virsraksta)

from: [info]bljanna
date: Feb. 11., 2019 - 07:05 pm
Link

Lūk, vai ne.

Atbildēt | Iepriekšējais


cukursēne

(bez virsraksta)

from: [info]saccharomyces
date: Feb. 11., 2019 - 09:30 pm
Link

hear, hear

Atbildēt


Božena Chodunska

(bez virsraksta)

from: [info]bozena
date: Feb. 11., 2019 - 10:01 pm
Link

Nu bet kā? Būvniecīb tak ir Latvijas nacionālā nozare un svētums.:/
Gan jau, ka ieguldot bišķ vecajās ēkās un bišķ vairāk personālā varēja vairāk panākt, bet ko nu es saprotu.
Manu meitu un manā vecajā skolā ir pilns ar interaktīvajām tāfelēm, kuras viņi lepni prezentē. Bet uz tāgeles jau var parādīt tikai tik daudz, cik labs ir skolotājs.
Palasot, kāds prasības ir mācībspēkam, man pazūd jebkāda ticība, ka pie mums jebkad varētu rasties pietiekamā daudzumā tādi mācībspēki, kuri vinnējuši pudmiljonu loterijā vai kurus uztur vīri/sievas/vecāki. Pie tam vēl laiks. Pa kuru laiku šie sapņu mācībspēki to visu darīs -pētīs, mācīs, vadīs darbus?

Atbildēt | Diskusija


Bļanna Baklažanna

(bez virsraksta)

from: [info]bljanna
date: Feb. 11., 2019 - 10:24 pm
Link

Jā, jau plašāk par tieši LU(lai gan LU ar savu būvnecību ir izcili spilgts piemērs) mani satrauc kopumā tas, cik daudz ieguldām jeb, pareizāk sakot, neieguldām mācībspēkos. Tas attiecas gan uz algu mazumu, gan atsacīšanos tirgu atvērt starptautiskai konkurencei un, galu galā, ne tikai, kādu un cik kvalificētu mācībspēku piesaistām, bet kā veicinām viņu zinātnisko darbību un to, lai viņi būtu spējīgi celt sniegtās izglītības kvalitāti - te nu nonākam līdz slodzei. Augstskolas pasniedzējs ar tādu kontaktstundu noslodzi (un vēl visādu bulšitu) visai reti var pilnvērtīgi pievērsties arī pētniecībai un beigās arī pašai pasniegšanai. Man šķiet, ka dalījums vai nu pa pētnieciskajām AI un mācību (teaching) AI iestādēm būtu vietā vai, ja LV ir tam par mazu (ar savām 57 AI iestādēm, ha!!!), tad dalām teaching pasniedzēji (iespējams, pieeaicinātie) un teaching/research pasniedzēji (iespējams, štata), kuriem pētniecība beidzot būtu ne tikai obligāts, bet neapmaksāts hobijs, bet obligāta daļa no slodzes. Tas, protams, prasītu lielāku kopējo valsts finansējumu zinātnei (mums tas ir sūda 0,51% no IKP).

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Božena Chodunska

(bez virsraksta)

from: [info]bozena
date: Feb. 11., 2019 - 11:29 pm
Link

Daļa augstskolu tak arī kaut ko pelna no ārzemju studentiem un ka tikai arī ne no nekustamā īpašuma, kā dažas reliģiskās organizācijas. Vai šo naudu kaut kā nemēģina izmantot mācībspēku piesaistīšanai?
Gan jau visām augstskolām pa lielam tās savas kaites zināmas, nav jau tā, ka mums tika šādas atklāsmes. Tikai vēršana par labu nav pārāk patīkama.

Atbildēt | Iepriekšējais


(bez virsraksta)

from: [info]windrider
date: Feb. 12., 2019 - 09:15 am
Link

Būvnieku lobijs ir visvarens. Pasludināti par svēto govi teju visās nozarēs.

Atbildēt