barbala ([info]barbala) rakstīja,
@ 2012-02-12 21:32:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
e-le-vation (mana dungādziesmiņa)
Ura! Es noslēpoju Tartu maratona Open track, 31 km un pieveicu to 3:21:30. Finišā bija un vēl tagad ir tāda laimība, ka apskaut pasauli un bučoties, gavilēt un paslēpot vēl kādus desmit tikai tāpēc, lai atkal būtu finiša laimība. Šis bija mans pirmais maratoneksperiments mūžā, izdevās labāk, kā domāju (tas ir, es bij gk fokusējusies uz "beigt vispār un šampanieša vanna, ja zem 3:59."

Spīdēja saule, gurkstēja sniegs, slīdēja slēpes (dažos posmos slīdēja mazāk), starpfinišos gards melleņu ķīselis un tēja, špūres tik izcilas, tik izcilas, ka žēl, ka pēdējos 10 km bija mazāk izcilas, bet tas nekas. Iepatikās man tie slēpojumi, slēpošu vēl. Absolūts prieks, pašas kalts.




Zinātniekiem, mārketologiem, sportistiem un dizaineriem uzdevums atrisināt deguna šņaukšanas metodi on the go. Man ir versija: kaut kādas supergudrās šķiedras, kas uzsūc materiālu un nesasalst, nēzdodziņš. Tas ir plāns, uz gumijas piedurknē, kuru pie vajadzības izritināt. bet versijā ir nepilnības- ja plivinās, tad zūd dārgās sekundes :) un šķiedrai jābūt patiešām gudrai. Cimdu virskārtas neder- pirmkāt, latviešu tautas sakāmvārds par cimdā deguna likšanu, otrkārt, noberž padeguni. Papīra mutauti neder- tie nav pa rokai. Nūjas karbonā integrēt?
Vēl varēja starpfinišos sašņaukties antitecētāju "sausās zvaigznītes" izskatā, bet to atcerējos pašās beigās. Tātad, zinātnieki&co, gaidu pienesumu šādas problēmas risinājumam.

UPD. Izrādās, nekas nav jāizgudro. Vienkārši, jārīkojas dabistiskāk.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]observer
2012-02-13 08:49 (saite)
Lielisks sniegums, neapšaubāmi.

Attiecībā uz šņaukšanu, atlētam ir jāatstrādā ass gaisa izpūšanas vingrinājums caur degunu, vienu nāsi viegli aizpiežot ar personīgo pirkstu. Kā iepriekš minēts, vēlams noorientēt ķermeni un kontrolēt pūšanas virzienu (piemēram, pašam nedaudz pieliecoties uz priekšu un mazliet atliecot atpakaļ galvu), lai izvairītos no medaļām jau pirms finiša. Šī metode ir pārbaudīta vairāku gadsimtu praktiskos pielietojumos, dažādās nozarēs (lauksaimniecībā, būvniecībā, medībās). Jaunākie pētījumi sportā rāda, ka nepilnības metodas pielietojumā dod niecīgu ietekmi uz izpildījumu un atlēta morāli-psiholoģisko komponenti.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]barbala
2012-02-13 09:16 (saite)
Paldiesi.

Izrādās, maz jau man to "labi audzināto zelteņu manieru" palicis, bet šitā viena, proti, neguna nešņaukšana TĀDĀ veidā (blush), kā augstāki aprakstīts no specālistiem vēl bij saglabājusies. Labi, piekāsīšu tikumiņu, šņaukšu stāvus, leņķī, nav ko te daudz memzelēties.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2012-02-13 11:22 (saite)
Es rekomendēju pieliekties uz priekšu un sānis, jo citādi neizbēgami kaut kas trāpa uz biksēm vai zābakiem :) Šim procesam labi der lēzeni nobraucieni.
Brīnos, ka jaunkundze vēl turas pie kabatlakatiņiem, kā stāsta rūdīti adventūristi, no kabatlakatiņiem dāmas atsakoties apmēram vienas sezonas laikā :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barbala
2012-02-13 11:38 (saite)
Jaunkundze laikam tieši šajā ziņā ir delikāta un ja padomā, tad no šī paša cieš arī slalomā, bet tur var pēc stāvāka nobrauciena, pacēlāju gaidot savos brudierētajos nēzdogos apkopties. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]_re_
2012-02-13 11:49 (saite)
sälenas ārēs viņi bija saskrūvējuši kastītes ar papīra nēzdodziņiem pa kreisi no pīkstuļcaurulēm. lai nav pašu zīda lakatine jāpiestrādā, bet viss tomēr pa kultūrai un tīram sniegam.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barbala
2012-02-13 11:53 (saite)
njā, kūrorta apstākļos jau ko tik visu neizdarīsi. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?