Avatars ([info]avatar) rakstīja,
@ 2015-07-30 11:16:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Par bēgļiem.
Pasaule šobrīd ir ļoti nemierīga, situācija nokaitēta. Notiek lielas tautu staigāšanas, bēgot no kariem, klimata pārmaiņām un autoritāru režīmu represijām. Mēs dzīvojam uz ļoti plānas pulvera mucas.

Lai spētu noturēties virs ūdens šajā vētrā, Latvijai ir un būs nepieciešama sapratne un atbalsts no citām valstīm, īpaši ES un NATO. Nav mums tādu resursu, vai ģeogrāfiskā novietojuma, lai iedomātos, ka varam izolēties no globālām, visas pasaules problēmām.

Latvijas lēmums uzņemt 250 bēgļus 2 gadu laikā ir simbolisks solidaritātes žests ES dienvidu valstīm, kuru robežām pirmkārt gāžas pāri nelegālo imigrantu viļņi, simtiem tūkstošu cilvēku. Šis simboliskais žests ir ieguvums un arguments, kuru Latvija nepieciešamības gadījumā varēs izmantot, kad būs nepieciešams konsenss par atbalsta sniegšanu Latvijai kādā citā jautājumā, piemēram, ja Ukrainā tuvāko divu gadu laikā sāktos pilna mēroga karš un pie Baltijas valstu durvīm klauvētu 10 miljoni ukraiņu. Pat ja tie būtu 2500 Āfrikas bēgļu, tas ir smieklīgi maz pretī tam, ar ko saskaras citas ES valstis, turklāt potenciālais ieguvums no šāda žesta Latvijas interešu aizstāvībai starptautiskos formātos daudz lielāks, nekā izdevumi.

Daži dzirdētākie argumenti pret bēgļu uzņemšanu:

1. Viņi ir drauds latvietībai.
--- Tie ir tikai 250 cilvēki. Pat ja tas kaut kādu apstākļu dēļ pieaug līdz 1000 cilvēkiem, vai mūsu tauta tik bezpalīdzīgi vāja, ka mūsu tradīcijas un kultūru ir spējīgi iznīcināt 1000 afrikāņu, ko nevarēja izdarīt PSRS 50 gadu laikā?

2. Viņi ir pašlabuma meklētāji, kuri grib vieglu dzīvi Eiropā.
--- Latvija neuzņems ekonomiskos migrantus. Latvija ir piekritusi uzņemt bēgļus. Bēgļa statusu piešķir tikai pēc pamatīgas cilvēka izvērtēšanas. Bēglis ir persona, kuriai ir labi pamatotas bailes no vajāšanas pēc rases, reliģijas, tautības, piederības īpašai sociālai grupai pazīmēm vai politiskās pārliecības dēļ savā valstī. Šo pamatojumu pārbaudīs PMLP un Drošības policija.

Latvija ir piekritusi uzņemt tikai tos cilvēkus, kuri bēg no spīdzināšanas, nāves nomentēm, verdzības.

3. Viņi pabalstos saņems vairāk nekā Latvijas valstspiederīgais X.
--- Būtu jāņem vērā, ka bēglim ir tikai tik daudz, cik krekls mugurā un varbūt ģimenes foto somā. Pabalsts bēglim nebūs domāts, lai uzlabotu sociālo situāciju, tas ir domāts, lai nodrošinātu izdzīvošanu, ja jāsāk no 0 vietā, kur nav ne ģimenes, ne draugu.

4. Labāk, nekā uzturēt bēgļus, būtu labāk ieguldīt naudu, lai pārliecinātu atgriesties emigrantus no Latvijas.
--- Vai Latvijai būtu pabalstos emigrantiem jāmaksā līdzvērtīga summa, kā algas, kuras maksā Anglijā, Nīderlandē, ASV? Tas ir nereāli. Protams, valsts ekonomiskā situācija ir jāstiprina, bet tas ir ilgtermiņa jautājums, savukārt bēgļiem tas ir drīzākās nepieciešamības jautājums.

5. Viņi neintegrēsies, slinkos, dzers un dedzinās Latvijas karogu.
--- Varbūt. Bet tāpēc ir ļoti labi, ka mums būs kontrolēts eksperiments ar 250 cilvēkiem divu gadu laikā, lai pārbaudītu, kā tas viss notiek un vai šobrīd izstrādājamais integritācijas plāns darbosies vai būtu uzlabojams.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ctulhu
2015-07-30 11:56 (saite)
Protams, simbolika nevienam netraucē un katram ir tiesības ģērbties kā vēlas un tml. Kur ir robeža - robeža ir ja kaut kādi jebkuras reliģijas noteikumi/ priekšraksti sāk būt pretrunā ar sekulāro humānismu. Tad jebkuri jautājumi ir jāatrisina pēc sekulārā humānisma principiem, nerēķinoties ne ar kādu reliģiju priekšrakstiem. Protams, tas jāattiecina ne tikai uz atnācēju reliģijām (gk islāmu) bet arī uz vietējām - tas būs tikai godīgi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]extranjero
2015-07-30 12:03 (saite)
Reizēm svarīgi ir lai nevis viss būtu maksimāli godīgi, bet lai būtu maksimāli efektīvi un vienoti.

Jā, es saprotu, ka "lai būtu godīgi" latviešiem ir tāda smaga pagātnes trauma, ka pat daudzi mēģinājumi veicināt savstarpēju komunikāciju un saskaņu pat starp saviem pilsoņiem tiek bieži atraidīti ar šo argumentu. Piemēram, pieņemt ideju, ka dažreiz būtu normāli atļaut oficiāli lietot krievu valodu (nu kaut vai veselības informācijas izplatīšanā, zāļu aprakstos un nodokļu deklarācijās), bet tas tiek noraidīts ar argumentu, ka tas nebūs godīgi pret citām mazākumtautībām. Tas ir bulšits nevis arguments, bet baidos, ka arī šoreiz pret imigrantu pieņemšanas politiku tiks vērsts tāds pats bulšits.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?