Sailing the Cosmic Winds [entries|friends|calendar]
Avatars

[ website | inaforest.me ]
[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[10 Jul 2019|10:43am]
Manas apziņas spogulis šogad ir grupa the Dresden Dolls.
upload your dreams

[30 May 2018|08:19pm]
Ar akmenscietu sejas izteiksmi noskatījos pirmo HAPPY! sēriju, uzreiz pēc tam slaucīju grīdu histēriskos smieklos, Tala mans liecinieks! :D
Vakar noskatījos visu sezonu. No vienas puses it kā pilnīgs absurds, taču vienlaikus arī perfekta satīra.

https://www.youtube.com/watch?v=K60kfc-k-8g
upload your dreams

[03 May 2018|06:41pm]
Sanāca atkal atcerēties studiju gadus un vēlo nakšu rakstīšanu. Darbā kvalifikācijas celšanai vajadzēja uzrakstīt kaut ko ekvivalentu kursa darbam. 37 lapas, un vakar 20min pirms termiņa beigām pabeidzu un iesniedzu. Secinājums: ar bērniem un Talu blakus, kurai arī tajā pašā laikā bija jāraksta kursa darbs, nevar tā prokrastinēt un rēķināt laiku, kā universitātes laikā, kad biju tikai students bez daudz citiem pienākumiem. Nu, vismaz tas aiz muguras, tagad tik aizstāvēšana vēl priekšā, būs jāsamācas.
upload your dreams

[25 Apr 2018|08:14pm]
Meinstrīms mani pievīla, nekur nav Ever After High t-kreklu vīriešiem. :( Kaut kad būs japasūta tbodē.
upload your dreams

[18 Mar 2018|01:49pm]
Šorīt meitas spēlēja pārgājienu un uz ugunskura cepināja peles, dziedot:
"Wir haben ein Lagerfeuer (Mums ir ugunskurs),
Ich habe die Mäuse (man ir peles).
Wir haben die Mäuse (mums ir peles).
Meine Oma isst gerne die Mäuse, die Mäuse (manai omai ļoti garšo peles, peles".

Peles bija papīrā ietītas mazu bebīšu lelles. Tā lūk. Esot jauna bērnudārza dziesmiņa
upload your dreams

The OA [18 Dec 2017|04:21pm]
Ar Talu šobrīd Netfliksā skatāmies seriālu "The OA". Manā ieskatā, viens no pēdējo gadu vislabākajiem seriāliem/filmām. Tajā burvīgi viss sliktais un atbaidošais, kas ir pasaulē, savijas ar daili un svētumu, un dzīves pieredzēšanas skaistumu. No vienas puses dažreiz gribas to slēgt ārā, no otras puses negribas izlaist ne mirkli. Daļēji Linčs, daļēji pasaka, daļēji sci-fi.
1 dream|upload your dreams

[04 Dec 2017|06:53pm]
[ music | Desiderii Marginis ]

Atkal birojā esmu palicis pēdējais. Interesanta sajūta strādāt, kad visa ēka tev vienam.
Joprojām neesmu pieradis, ka nav vairs nepieciešamas brilles. Reizēm reflekss piekārtot vai noņemt. Bija ļoti vērtīgi uztaisīt to operāciju, tikai nevaru sagaidīt, kad paies 2 nedēļas, lai varētu mazliet paskriet/pasportot/aizbraukt uz āra karsto baseinu.

1 dream|upload your dreams

Acu lāzerkorekcija [02 Dec 2017|02:02pm]
Sekojot Talas mudinājumiem un konstatējot, ka šogad apdrošināšanas polise sedz izmaksas, vakar acīm veicu FEMTO-Lasik lāzerkorekciju/operāciju. Man bija -4.0 un -4.75. Pati procedūra ilga tikai 30min, bet konkrēti pirmais lāzers bija 20 sek., otrais 10 sek. Lai gan bija lokālā anestēzija, tas nemainīja faktu, ka visu fiziski jutu, ja arī bez sāpēm. Konkrēti radzenes virskārtas pacelšana un vēlāk acs audu deguma (?) smaka. Pēc tam visu dienu kā vampīrs dzīvojos pa sweet, holy darkness, jo viss bija baigi spožs, kā arī bija sajūta, it kā kāds rīvētu acī svaigu sīpolu.

Any way, science, it works, un šorīt pēcoperācijas pārbaudē dakteris teica, ka viss izdevies ideāli un redze man šobrīd ir 120% no normas, un tuvākajās dienās kļūs vēl labāk. Šorīt jau braucu arī ar auto. Vienīgi grūti pierast pie tā, ka viss tagad atrodas tuvāk: vienreiz iebraucu nepareizā joslā un vairākas reizes uzgrūdos virsū cilvēkiem.

Vienīgais paliekošais mīnuss ir, ka acis palikušas mazliet trauslākas, tāpēc ar cīņām/boksu nodarboties nevajadzētu. Taču es tāpat tagad esmu pārsviedies uz jogu.
Toties tagad varēšu valkāt kādas gotiskas vai steam punk saulenes. 8)
3 dreams|upload your dreams

[27 Nov 2017|10:24am]
"Sveiki, Dabasdati.lv lietotāj!


Mēs, Dabadati.lv un Latvijas Dabas fonds vēl nekad iepriekš neesam Jūs visus kopā uzrunājuši, taču šoreiz lieta ir ļoti svarīga – svarīga Latvijas dabai, svarīga mums, un mēs ceram, ka arī jums.

Runa ir par Latvijas mežiem. Iespējams, Jau esat dzirdējuši, ka Zemkopības ministrija ir sagatavojusi un virza saskaņošanai Ministru kabinetā grozījumus noteikumos "Par koku ciršanu mežā".

Grozījumi atļaus kailcirtes Rīgas jūras līča un Baltijas jūras piekrastē – tur, kur tās līdz šim bija aizliegtas. Tie arī visā Latvijā samazinās koku minimālo caurmēru (resnumu), pēc kura sasniegšanas tos varēs nocirst. Līdz ar to būs iespējams cirst jaunākus kokus.

Atļaujot cirst arvien jaunākus mežus, tiks apdraudētas sugas, kuru pastāvēšana nav iespējama bez resnākiem kokiem. Mazais ērglis, melnā dzilna, melnais stārķis - tās ir tikai dažas sugas, kas ļoti cietīs no šiem grozījumiem. Mēs ļoti negribētu, lai samazinās dabasdati.lv ziņoto sugu daudzveidība.

Grozījumiem nav veikts pienācīgs ietekmes uz vidi novērtējums, to izstrādāšana lielā steigā pirms iegūti svarīgi biotopu kartēšanas dati par aizsargājamo biotopu izplatību Latvijā, un tie ignorē būtiskus Latvijas likumdošanas aktus. Grozījumiem stājoties spēkā, pastāv risks zaudēt dabas vērtības, var pasliktināties mežu izturība pret klimata pārmaiņām un kaitēkļiem, kā arī samazināties sēņošanas, ogošanas un atpūtas iespējas, ko sniedz dabiski meži.

Un galu galā – mēs arvien vairāk mežos redzēsim kailcirtes.

Pieņemot lēmumus līdz šim Zemkopības ministrija nav izvērtējusi ietekmi ne uz vienu no šiem aspektiem, tādēļ nav pamata domāt, ka grozījumi tiks pieņemti Latvijas sabiedrības un dabas interesēs.

Ja arī Jums rūp Latvijas daba un Jūs uzskatāt, ka mežu apsaimniekošanai jābūt ilgtspējīgai un valstij ir jāņem vērā sabiedrības intereses, mēs aicinām:

- parakstīt petīciju pret Grozījumiem vietnē www.100kailcirteslatvijai.lv

- dalīties ar petīciju un aicināt savus draugus, ģimeni, darba kolēģus, sociālo tīklu sekotājus arī to parakstīt

- pievienoties Facebook lapai https://www.facebook.com/100kailcirtes/, kur varēs iegūt ziņas par Grozījumu virzīšanas procesa attīstību.

Ja jums rodas kādi jautājumi, ir vēlēšanās iesaistīties meža aktīvistu grupā, ir kādas idejas vai viedokļi – rakstiet 100kailcirteslatvijai@gmail.com

Paldies par Jūsu atbalstu!Dabasdati.lv un Latvijas Dabas fonds"
1 dream|upload your dreams

[23 Nov 2017|10:11pm]
These are the safest & most dangerous roads in the world:
https://www.rferl.org/a/the-deadliest-roads/28135313.html

Latvija atkal izceļas, šoreiz ar nedrošākajiem ceļiem Baltijā
1 dream|upload your dreams

Just saying... [21 Nov 2017|09:50am]
"Bizarre shape of interstellar asteroid" http://www.bbc.com/news/science-environment-42053634"Rendezvous with Rama" by Arthur C. Clarke


https://www.amazon.de/Rendezvous-Rama-Arthur-C-Clarke/dp/0553287893/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1511254279&sr=8-1
1 dream|upload your dreams

[06 Sep 2017|10:56pm]
Pirms kāda laika nopirku Talai Fitbit Charge 2 aktivitāšu tackeri (uzskaitītāju?), kurā integrēts arī pulsa detektors. Veicu dižu izpēti un secināju, ka tas ir labākais price/performance ziņā. Paņēmu vienreiz sev līdzi paskriet un konstatēju, ka totāli pārforsēju, vajag skriet citādāk. Tad nu aizdomājos, ka man arī tāda ierīce noderētu.

Kamēr krāju naudu, lai uz dzimšanas dienu sev kaut ko tamlīdzīgu uzdāvinātu, nokačāju telefonā Samsung Health. Tas principā ir tas pats, taču programma varbūt nav tik detalizēta un neskaita sirdi (ja vien nav savienota ar kādu trackeri/ierīci). Vispār man tā programma ļoti pat patīk, jo profesionāli ar sportu nenodarbojos, un man pietiek. Skaita soļus (diezgan pat ļoti precīzi), automātiski fiksē paātrinātu iešanu, skriešanu, pieejami daudz citi sporta veidi. Iespējams sev iestatīt aktivitātes daudzuma mērķus dienai.

Programma patīk, jo dod papildus azartu pa dienu kustēties vairāk, ne tikai ļauj uzskaitīt konkrētaus treniņus, nav speciāli jāslēdz iekšā. Tāpat patīk, ka var pakāpeniski palielināt dienas aktivitāšu mērķus.

Tagad gaidu, kad iznāks Samsung Gear Sport, lai varētu arī sirdi pieslēgt.

p.s. Tala saka, lai pierakstu, ka es esmu caciņa. :)

p.p.s. Nebija domāts, kā Samsung/Fitbit reklāma...
2 dreams|upload your dreams

[07 Jul 2017|02:41pm]
Parasti nekad nedodu naudu ubagiem*, jo pārāk bieži zināms, kāda "mafija" (naudas kāšanas organizācija) aiz tā stāv.
Tā vietā ar Talu esam izlēmuši un vairākus gadus jau ik mēnesi pa mazam ziedojam:
1) NVO "Dzīvnieku brīvība";
2) dzīvnieku patversmei "Ulubele";
3) Save the Children (Africa) - Child Hunger Crisis and Famine Relief Fund.
Esmu ziedojis arī ManaBalss.lv

*Izņēmumi, kad satieku Lāčplēša ielas puķu tanti/dzejnieci, vai vienu onku stacijā, kurš vienu laiku centās piepelnīties ar tirgošanu vilcienos, pirms to aizliedza.
upload your dreams

[20 Jun 2017|01:35pm]
The future is fire
and the past is ice,
now is forever
dream without end.
upload your dreams

[22 Apr 2017|08:58pm]
Ar Talu noskatījāmies "Hannibal" seriālu. Pilnīgs wow... Kaut kas tik, tik skaists, elegants un spēcīgs! Ir mūsu top3, kopā ar "Twin Peaks" un "Penny Dreadful". Mana topa zemākā vietā "Sense8", tad "The Expanse" un "Stranger Things".
upload your dreams

The world IS bringing it on [24 Feb 2017|03:43pm]
Everything's in perfect harmony, everything's a mess.
Every thing in every place rushing through.
Every instance my own world.
upload your dreams

sci-fi food (it's not people) [18 Jan 2017|07:20am]
Zinātniskā fantastika nereti ir pieskārusies idejai par pārtiku, ko apēd tikai pulverīšu, vai tablešu, vai citā kompaktā un efektīvā veidā. Tā kā mūsdienās nākotne aizvien vairāk ir tagadne, esmu izmēģinājis Nīderlandē ražoto pārtikas/maltītes aizstājēju Eatnano - https://www.eatnano.eu/.

Nolēmu izmēģināt, jo ir dinamisks darba grafiks, un reizēm nesanāk pilnvērtīgi paēst, pietrūkst nepieciešamo barības vielu.
Ar detalizētu sastāva aprakstu varat iepazīties viņu lapā, kur teikts, ka viena porcija aizstāj vienu pilnvērtīgu maltīti - proteīni, minerālvielas, vitamīni, utt. Ir pieejami divi veidi - vaniļas smūtijs un tomātu biezzupa. Maltīti pagatavo šeikerī [valodnieki, varat nepiedot], sajaucot pulveri ar aukstu vai karstu (zupas gadījumā) ūdeni.

Pieredze kopumā man ir ļoti pozitīva.

Garša. Lai gan ar pirmo reizi varbūt neliekas ļoti garšīgi, pie garšas pierod, un vaniļas kokča man jau ļoti patīk. Vaniļas kokča paliek vēl garšīgāka, ja ļauj ledusskapī kādu stundu nostāvēties. Savukārt tomātu biezzupa patiešām garšo pēc (ne gluži omītes gatavotas) tomātu biezzupas, protams, tur vēl daudz kas cits ir klāt.

Sajūtas. Pēc izdzeršanas jūtos paēdis. Kopumā patiešām varētu pietikt ar trīs šādām porcijām dienā. Tilpums gan nav tik liels, tāpēc kuņģim jāpierod, ka pietiek arī ar mazāku apjomu. Ja dienā vēl apēd dažus augļus, tad ir pavisam ok.

Bonuss - vairs neprasās junk foodu.

Pielietojums. Es gan šo neparedzu sev kā ikdienas pārtikas aizstājēju, bet gan kā ārkārtas maltīti neparedzētos apstākļos, vai arī kā papildinājumu nelielām brokastīm. Tāpat arī šī pārtika var būt labs variants pārgājienos, kad no svara svars, kā arī rezerves provīzija ārkārtas situācijām (pieņemot ūdens pieejamību). Derīguma termiņš ir 2 gadi.

Ir arī citas firmas, kas ražo līdzīgu pārtiku, bet Eatnano izvēlējos pozitīvo atsauksmju un iespaida, cenas, ražotāja valsts un pieejamības dēļ. Cena ir atkarīga no apjoma, cik pērk, taču apmēram viena ēdienreize izmaksā 2,2 eur, kas, manuprāt, ir saprātīgi.
7 dreams|upload your dreams

[22 Nov 2016|12:08pm]
Tala gribēja pastā nosūtīt paciņu. Ludza, lai ir ar "tracking number". Viņai piedāvāja, vai papildus nevēlas paciņai arī GPS uzraudzību. Cool. Austrija.
upload your dreams

[18 Nov 2016|10:27am]
Dabūju izlekt pa logu no 1,5 stāva WC, jo slēdzene bija salūzusi. :D Kamerās droši vien amizanti izskatījās (jā, man šodien darba diena).
1 dream|upload your dreams

[27 Oct 2016|11:25pm]
Kāda jēga gulēt, ja tāpat neizgulēšos. Workworkwork
Gribētu vienk pagulēt vannā ar grāmatu, bet vismaz līdz vasarai nespīd.
2 dreams|upload your dreams

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]