12 February 2020 @ 10:46 am
reaģēju uz fb uzsaukumiem  
vai latvijas atkritumi nonāk "pasaules okeānos"? es zinu, ka vajadzētu domāt plašāk un tālāk par savu druvu un savu "stūrīti zemes", bet vai nav tā, ka, ja es atsakos no plastmasas auskociņiem, tad es nesargāju zemes jūras, bet gan tikai drusku samazinu getliņu kalnus?

un vai jūs redzējāt revolucionārā produkta - daudzkārt lietojamas auduma šņaucamsalvetes - reklāmu? viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, bet, tātad, ir paaudze, kas nepazīst KABATASLAKATIŅUS.
 
 
( Post a new comment )
porcelāna lellīte[info]neraate on February 12th, 2020 - 11:17 am
Manuprāt tas ir labi jo uzreiz mazāks piesārņojums no tās pašas plastmasas ražošanas, t.i. manuprāt būtu labi ja mājsaimniecības uz šito pārietu, medicīnai, protams, drošākas ir plastmasas un vienreizējās. Bet jā, es arī ik pa laikam par šo domāju, jo vēl nesen Rietumeiropa kas taču tik cītīgi šķiro, uz vietas pārstrādāja ļoti maz un tad ir jautājums kur tas viss paliek - pa lēto pārdod pārstrādei uz 3.padaules valstīm. Haha ja nebūtu drusku bēdīgi

Bet nu okeānos plastmasas daudz un būs ilgi kamēr tās atkritumu salas neizvāks un arī mikroplastmasu veļasmašīnās savākt ir bezjēdzīgi, atmazkas un mārketings filtriem, kamēr tas, kas tur jau ir rīvējas un sadrūp plastmasas smiltīs. Man bēdīgāk ir par zvejas tīkliem un tiem dzīvniekiem kas tur izbeidzas, jo nozveja protams ir problēma bet diez vai tādā drauds populācijai kā spoku tīkli kas tur ir gadiem, jo plastmasa un nesatrūd
(Reply) (Link)
mis_sarajevo[info]mis_sarajevo on February 12th, 2020 - 12:32 pm
Nu it kā jau neko nemaina, bet pa mazam maina gan un gan jau, ka Latvijas atkritumi nonāk gan pasaules okeānos.
(Reply) (Link)
deestructa: the loving wife[info]neoplasm on February 12th, 2020 - 12:32 pm
atceros, kā man viena pasniedzēja reiz stāstīja, ka '90. gados esot bijis šausmīgs kauns ārzemēs braucot, jo citviet kabataslakatiņu tradīcija jau bija atmesta, 'cause snot rag is a snot rag - pat, ja izšūti/vecmāmuļas aptamborēti. viņai ar brāli kāds jautājis, vai tas tā normnāli latvijā savus puņķus nēsāt visur līdzi :) un jā, bija savulaik normāli - tagad būs revolucionāri :)

nezinu, kas notiek ar atkritumiem, bet būtu jauki viņus tirgot zviedrijai - viņi jau pērk no norvēģijas un vācijas, lai pārstrādātu enerģijā.
(Reply) (Link)
magnolia[info]magnolia on February 12th, 2020 - 01:14 pm
tāpat kā atgriežas tradīcija skalot stiklu un plastmasu..(un šķirošana kaut ko izmaina galvā..kaut kādā brīdī apnīk visu laiku skalot un nest atkritumus un sāc skatīties, kur nopirkt bez plastmasas.) mēs bērnībā laukos jau sen to visu darījām..tas bija normāli nevis stilīgi.
(Reply) (Link)
[info]piecis on February 12th, 2020 - 03:13 pm
Man kā zaļi domājošam izdevīguma meklētājam sagribējās parēķināt.
Tātad: no tām šausmām, ko atceros lietojot kabatas lakatiņu, normāli tajā degunu var izšņaukt 2 reizes. Katra nākošā jau robežojas ar šausmām. Es degunu šņaucu apmēram 20 reizes dienā (ja nav iesnu), tātad dienā man vajag 10 kabatas lakatus, 70 gabali nedēļai izklausās gana labi, lai būtu vērts darbināt veļas mašīnu uz 90 grādiem. Viena tāda mazgāšana man izmaksā apmēram 1 eiro, pasauli piesārņoju ar apmēram 30 ml mazgāšanas līdzekļa.

Alternatīva: zilais autoservisa papīra rullis, 750 loksnes, kurās mierīgi var izšņaukt degunu 4 reizes, tas ir pie manas šņaukšanas apmēram 150 dienām, jeb 21 nedēļai. Izmaksas 14 euro, jeb 0.66 centi nedēļā. Papildus vēl kādas 30 reizes varu iekurināt krāsni.

Bet var jau arī žāvēt kabatas lakatiņus, tad tos izstaipīt... :)
(Reply) (Thread) (Link)
[info]polija on February 12th, 2020 - 05:30 pm
es šņaucu degunu izlietnē pie tekoša ūdens, ar pliku roku bez kādiem kabataslakatiņiem. viss.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
zazis[info]zazis on February 12th, 2020 - 08:35 pm
es šņaucu degunu, aizpiežot vienu nāsi un strauji izelpojot. ha
atlikumu noslauku apakšdelmā vai cimdā,atkarībā no tā, kas tīrāks.

kroč kkāda smalko cilvēku problēma.

un vispār, ārsti iesaka vilkt uz iekšu. pūst esot kaitīgi.
(Reply) (Parent) (Link)
t[info]tiga on February 12th, 2020 - 08:39 pm
kociņi, ko samet podā Rīgā, nonāk turpat daugavgrīvas pludmales smiltīs. vismaz daļa no tiem. pārējie līcī.
ja pasaule atteiktos no tiem kociņiem, noteikti, ka tiktu sargātas zemes jūras. jo visas jūras ir viena, ja. :)
(Reply) (Thread) (Link)
austra[info]au on February 12th, 2020 - 08:57 pm
Kāpēc lai kociņus mestu podā?
(Reply) (Parent) (Link)