Pieci ir vairāk kā divreizdivi
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Piecis' LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Saturday, March 3rd, 2018
  1:18 pm
  Kaut kad ap 2006. gadu tikos ar, toč neatceros, Biļešu Paradīzes vai Biļešu Servisa šefu. Saruna bija par sistēmas darbības nepārtrauktību, load balancingu, security un citiem garlaicīgiem tematiem. Tomēr atceros, ka viņu šefs izmeta sekojošu frāzi: "Ja mēs apstāsimies, apstāsies visa Latvija". Viņam izdevās!
  Tuesday, February 27th, 2018
  9:37 am
  Vakara pārdomu pārrunu brīdī sapratu, kur ir redzēts šobrīd mikrorajonā ap Hanzas ielu notiekošais. Nedaudz atšķaidītākā versijā arī visā Rīgā, Latvijā kopumā un ar izteiktākām iezīmēm Ventspilī. "Narcos". Diezgan precīzas paralēles ar Medelīnas iedzīvotāju attieksmi: "Poh... no kurienes nauda, galvenais, ka mums arī iedala (uzbūvē, nopērk - izvēlēties var piemērotāko katram personāžam)". Tiešām nesaprotu tos izglītotos cilvēkus, kas apzinās situāciju, bet vienalga turpina jau apnikušo "Viņi vismaz kaut ko darīja...". #kāABizvilka25?

  P.S. Diez, ja palūgtu, vai amurikāņi eksportētu mums pārīti tiešām godīgu poliču ar neierobežotām pilnvarām?
  Thursday, January 11th, 2018
  1:57 pm
  Bija plāns vakar:
  * Nopirkt 0.7 konjaku (ček, padarīts)
  * Ātri to izdzert (daļēji padarīts)
  * Ietīties folijā, aptīties ar jaunajiem M sudraba diegiem
  * Piekarināties pie eņģeļu lustras, lai spīdinot lukturi uz mani, es būtu diskobumba
  * Kristāldzidrajā tenorā dziedāt studentu dziesmas ("Mēs jautrie laiviniek' " tika vilkts jau pa ceļam no veikala, M bija iemesls iesmiet)
  * Cerēt, ka manas dziesmas sadzirdēs kaimiņš=diriģents, saprot, ka notiek meimurošana, tātad jānāk piebiedroties
  * Meimurot ar kaimiņu divbalsīgi perfektā duetā. M gan jau nenoturētos un pievienotos, lai būtu trio

  Pēdējie 5 punkti gan netika realizēti, tomēr plānošanas jautrība gan bija gana laba.
  Wednesday, November 22nd, 2017
  11:31 am
  Par atgriešanos / neatgriešanos (2. daļa)
  Hronoloģiski nepareizā secībā, bet nu tomēr. Kaut kādā mistikā kopā ar kolēģiem bijām nokļuvuši Īrijas vienā no lielākajām nekurienēm. Īrijā tādas ir vairumā, tomēr pēc 4 stundu brauciena pa mežu ceļiem, 8 paģirainiem džekiem ieraudzīt mistisku benzīntanku bija gluži sireāla sajūta. Tā kā oāze. Nu, bet tas, ka šajā benzīntankā mūs apkalpoja skaidrā latvju valodā, bija vienkārši burvīgi.

  Šajā gadījumā teikšu, ka konkrētie džeki būtu laipni gaidīti atpakaļ, jo lieliski izprot latvieša vajadzību - viskijam jābūt visdārgākajam, bet ar atlaidi (ko viņi paši piedāvāja) :)

  Starp citu, no tā benzīntanka līdz nākošajai civilizācijai bija jābrauc vēl vairākas stundas. Patīkami, ka Īru vietvalži domā par ceļotājiem. Un īpaši par iespēju svešā valstī runāt savā valodā :)
  Tuesday, November 21st, 2017
  4:56 pm
  Dubultie standarti
  Šoreiz ne par saturu, bet par formu. Par saturu pat runāt negribas. Kā normāls cilvēks var uztvert šo te? Kā vispār kaut ko tādu var uztaisīt? Ir kādi speciāli PVD kursi, kuros māca samuhļīt tā, lai smadzenes nespēj izsekot līdzi? Īpaši tizli safotografēšanas apmācības? Neloģiska satura izvietojuma programma? Šo te nosūtīs uz ES komisiju? Kaut gan tas būtu labi, jo varbūt saņemsim humpalu skaitīkļus.
  Monday, November 20th, 2017
  9:12 pm
  Par atgriešanos / neatgriešanos (1. daļa)
  17. novembra vakarā man uzradās vēlēšanās vidēji gari izteikties par tiem, kas ir tur, labumu meklējumos.

  Pirmssvētku dienā, braucot sabiedriskajā, konkrēti uz nerviem uzkrita viens "izdzimtenis". Sēdēju ar muguru, tāpēc sākotnēji tikai dzirdēju viņa diršanu. Viņš tiešām bija atgriezies dzimtajā valstī no labo labumu meklēšanas. Jo: 1. Viņam tur bija darbs pa 200 paundiem dienā. Jā, tas ir 200 eiro dienā, kā viņš paskaidroja dūdām, kurām braukāja pa ausīm. 2. Viņš bija pazaudējis maku, tāpēc nebija naudas etalonam. 3. Atgriezties atpakaļ uz atvaļinājuma laiku viņam lika vēlēšanās redzēt daiļo seju (es pēc tam redzēju to daiļo, uzkrāsoto seju, kurai +/- 18 gados bija 3-gadīgs bērns). 4. Viņa boss neesot tāds p*mpis vairāk, pēc notikuma, kura ... (vot nedzirdēju. Diemžēl). 5. Daiļās dūdas viņā klausījās kā viedajā stāstniekā, es pat pabrīnījos, jo jautājumi tika uzdoti bez sarkasma. 6. Konkrēti uzdirsa kontrolierei. Viņu, redziet, nevarot izsēdināt, jo a) esot padirsis maku, b) viņš esot kopā ar bērnu c) tam visam piebalsoja daiļās zīmētās dūdas. Es pat nožēloju, ka kontrole bija bez īpaši jaukajiem koblenziešiem.
  Tad es ieraudzīju izdzimteni.
  Īss izdzimteņa apraksts. Sākšu no augšas. Cepure. 80-tajos gados šis cepures modelis bija populārs metinātāju un nepočetīgo goperu vidū. Zinātāji atpazīs modeli pēc uzlocītas adītās maliņas. Jaka. Taisnais dermantīns. Savējie no 3. purčika sapratīs. Bikses. Precīzi 8 cm pa īsu. Kurpes. Tas slavenais ērtās staigāšanas modelis, kuru reklamēja, kad vēl skatījos TV (zinātāji sapratīs, ka tas bija sen). Augums tā ap 180 cm. Svaru varēju noteikt diezgan precīzi. 45-50 kg, jo tas brīnums ietilpa parametros 60-60-60. Ā, un rokās bija maisiņš, kas apliecināja to, ka viņš ir pa taisno no lidostas.

  Neatgriezies. Es tevi lūdzu, neatgriezies vairāk nekad!
  Thursday, November 16th, 2017
  10:48 am
  Ziemassvētki 16. novembrī? Kāpēc gan ne? ;)
  It sevišķi, ja saņem dāvanu, kas atsver ZS+DzD+VD+ZS+DzD+VD dāvanas kopā un vēl arī vīriešu dienu un 8. martu.
  242 days to go!
  Wednesday, October 25th, 2017
  5:16 pm
  Attīrīšanas darbi
  Pirms gadiem četriem veicu savu FB draudziņu tīrīšanu - bloķēju ierakstus no visiem, kuri bija kādā sakarā ar NLP. Tagad to plānoju veikt ar koučiem. Rīt vai parīt. Jo citādi sanāktu, ka esmu ņēmis vērā kādu no koučismiem.
  Monday, October 23rd, 2017
  10:34 pm
  Komplimenti man un mašīnai
  Šodien pirmo reizi piedzīvoju to, ka autonomā manis atdzīto mašīnu vispār nepārbaudīja. Nevis tāpēc, ka darbinieks slinks, kas gan ir pieredzēts. Bet tāpēc, ka autonomas īpašniece paskatījās uz mani un paziņoja: "Atbrauca normāls cilvēks".
  Ā, jā, nomāju mašīnu, kurā brīvi ievietotos vēl viena mašīna. Un braucot blakus fūrēm varēju redzēt ko vairāk par vadītāja galvu. Un lielveikala stāvvietā godīgi aizņēmu sešas vietas, jo noparkojos precīzi ar kreisajiem riteņiem uz līnijām un degunu 3 cm pāri iedomātajai gala līnijai, bet nevienam nebija pat domas, ka es būtu ļaunais pidrila.
  Atgriežoties pie komplimentiem. Klienta darbinieks, kas pa darbu pārvietojas ar, manuprāt, līdzvērtīgu aparātu, atzinīgi piebilda: "Ōōō, tev ir garais".
  10:19 pm
  Interesanti
  Dabas muzeju apmeklēju gandrīz vai regulāri. Divas - trīs reizes gadā. Tas, ka sīči katru reizi iegūst kaut ko jaunu, tas tā kā būtu skaidrs. Kriksene gan paziņoja, ka putnu stāvā viņa zin visu. Sasitu viņas pārliecību lupatu lēveros ar to, ka putni mēdz "dziedāt" ar spalvām.
  Savukārt es atklāju, ka agrāk bija kontinents Baltika (Baltija?). Būs iemesls pastudēt padziļinātāk. Jo galu galā bijām lielāki pat par tagadējiem... da jebkuriem.
  Monday, October 16th, 2017
  12:42 pm
  Sīkās baudas
  Ja vien nepastāvētu boilera ierobežojums, vakar būtu stāvējis un kasījis dibenu dušā stundu un pat ilgāk...
  Thursday, September 21st, 2017
  3:31 pm
  Terminātors EE
  10 reizes noskatījos kā igauņi uzsākuši cīņu ar SkyNet. Smieklīgi, ka robotiņš sačurājās un atteicās vēlreiz mēģināt šķērsot ielu. Bet tagad viņš tas izaugs liels un atriebīgs.
  Tuesday, September 12th, 2017
  12:31 pm
  Frīkainais latbizness
  Ievajadzējās vienu štruntu, kuram latviski ir tikai zinātniskie nosaukumi. Apzvanījām sākumā visus savus zināmos sadarbības partnerus, nevienam neesot vai arī tādus netirgojot. Viens pat pasolīja pameklēt. Pēc 3 dienu epopejas atradām vienus, kas 2x ebay cenā nopārdeva mums to šrtuntu, jo bija izravējis to no citas, daudz lielākas iekārtas. Viss labi.

  Bet... vakar kolēģim sanāca pirmo reizi paciemoties veikalā pie tā sadarbības partnera, kurš teica, ka viņam to nav, bet palīdzēšot sameklēt. Viņu veikalā, skatlogā, otrā labakajā vietā pēc pārdošanas novietojuma, stāv izlikti gandrīz 10 štrunti.... Uz jautājumu kāpēc, nu, KĀPĒC jūs mums nepārdevāt un neteicāt, ka jums ir, sekoja sakrālā atbilde: "Ā, jums bija vajadzīga šitā hui*ņa, ko neviens nepērk..."
  Monday, August 7th, 2017
  9:09 pm
  Marasms starp rindām
  Marasms ir tas, ka esmu pasācis klausīties LR1 un komentēt tur notiekošo. M parasti ņirdz un iesaka nekomentēt, ja kāds cits to dzird.
  Bet par to marasmu, kas starp rindām. Valsts ievārījuma dienesta ģenerāle šodien netīšām izspļāva tekstu par to, ko jau nojautu. SS-ieši tomēr nav tik labi kā izliekas. Nav ziņojuši par sliktajiem. SS-iešu aizstāvji bļaustās, ka tas nav viņu pienākums bla, bla, bla (un vēl 30 argumenti, ieskaitot godīgu nodokļu nomaksu). Bet starp rindām, ar vismazāko fontu izskanēja tas, ka ir pieprasīts info par PVN mazgātājiem, kas savus neskaitāmos SIA ir reģistrējuši vienā adresē ar pašu SS un Internetu... SS-ieši (iespējams) ir bijuši tik skopi, ka pat negribēja samaksāt kādam par citu juridisko adresi, nu, tad saņem.
  Tuesday, January 31st, 2017
  12:34 pm
  Kalamburs
  Vakar ar M skatoties vampīrfilmu sanāca labs kalamburiņš:
  "Patisons ir visur, arī burkā"
  Thursday, January 26th, 2017
  5:11 pm
  Matemātika
  Es laikam neesmu bijis īsti normāls bērns, jo man patika matemātika. Arī literatūra, algebra un ģeometrija. Nekas nebija pret ķīmiju, fiziku un darbmācibu. Arī sportu manā laikā sauca par fizkultūru, arī ar to viss bija kārtībā.
  Es nejutos apspiests, diskriminēts vai kā citādi dzimumiski ietekmēts apmeklējot jebkuras mācību stundas.
  Tomēr, ņemot vērā pēdējās tendences, iesaku pārsaukt stundas par algebrs, ģeometrijs, ķīmijs un tamlīdzīgi, lai īstiem vīriem, sākot jau no 1. klases, būtu dzimumskaidra nediskriminēta sajūta mācoties. Sports var palikt.
  Monday, August 29th, 2016
  4:04 pm
  Odi!
  Vakar izsecinājām, ka odu būtība pasaulē ir tieši tāda pati kā lielākai daļai cilvēku: kost un vairoties.

  Current Music: Oda priekam
  Monday, June 6th, 2016
  3:18 pm
  Par tiesu un helikopteri
  Tā nu ir sagadījies, ka nokļuvu tiesā kā liecinieks. Tiesājas privātpersona, kas iesūdzējusi tiesā valsts mīlētāko iestādi par bezpriģelu, attiecīgi, būt par liecinieku šitādā keisā ir labi.
  Nekad iepriekš nebiju bijis tiesā, jo vienmēr kaut kā tiesas spējušas notikt bez manas klātbūtnes. Pat, ja esmu bijis iesaistīts. Bet ne par to ir stāsts. Tātad, nekad neesmu bijis tiesā, bet esmu pārliecināts, ka esmu labi sagatavojies būt par liecinieku. Alliju Makbīlu esmu redzējis gandrīz visu, Suits no A-Z.
  Pirmkārt nedaudz info tiem, kas nekad nav bijuši tiesā. Tā ir interesanta iestāde. Darba dienas vidus - neviena cilvēka. Pat apsarga nav visā mājā koplietošanas telpās. Parkingā ārā vieta 12 apmeklētāju mašīnām un 40+ tiesas darbinieku mašīnām. Apmeklētāju vietas bija aizpildītas pilnībā, tāpēc domāju, ka visi baisi tiesājās. Bet nē, izstaigājot pusi mājas secināju, ka vienīgā aktīvā tiesa ir tā, kurā man jāliecina. Tātad, ir skaidrs, ka ~12 cilvēki ir atraduši bezmaksas apsargātu stāvvietu. Darbinieku vietas bija aizpildītas pa pusei. Laikam tādēļ tiesas mājā tik kluss.
  Atradu tiesas zāli, šausmīgi vīlos. Šausmīgi! Ne Allijā, ne Suitos neviens sevi cienošs noziedzieks netiek tiesāts kaut kādā minikabinetā, kurā ir milzīgs rakstāmgalds tiesnesim, galds pa ~30 eirām katram apsūdzībai un apsūdzētajam. Un briesmīgi krēsli lieciniekiem. Un piedevām, liecinot ir jāstāv kājās! Pa vidu! Tiesnesis priekšā, advokāti no muguras.
  Tālāk gan viss bija kā Suitos. Bija pat jāpieceļās kājās. Divreiz! Gan dodot sveicienu tiesnesim, gan apliecinot, ka esmu ieradies. Un tad mani izdzina ārā, tā kā nezinu, ko prasīja pārējiem lieciniekiem.
  Bet tad beidzot pasauca arī mani. Dialogs ar tiesnesi, kurā vārds tika dots arī advokātiem, bet to replikas izlaidīšu, jo tiem bija tikai precizēošs raksturs:

  T: bla, bla, bla... apstākļi, ka nevarat liecināt.... blā, blā, blā.... kriminālatbildība.... parakstieties!
  Es parakstos
  T: tātad, Jūs esat helikopters!
  Es: nu ne taču!
  T: likumā rakstīts, ka esat!
  Es: kā tad tā?
  T: Izpletiet rokas!
  Es izplešu
  T: Pagriezieties!
  Es pagriežos
  T: Likumā rakstīts, ka ja Jūs ir spārni un tie griežas, tad esat helikopters.
  Es: Nu bet kā tā....?
  T: Kad pirmo reizi izpletāt rokas?
  Es: mmmmmm sen.....
  T: Kad sākāt griezties?
  Es: arī sen....
  T: Vai varat kaut kā pierādīt, ka neesat?
  Es: Bet tas taču ir acīmredzami. Šeit būs ārsta apliecinājums par to, ka man ir asinsspiediens un pulss; te būs čeks, ka iepērkos veikalos Rimi un Kurši (cik zinu, tad tajos nav nekā helīšiem); un visi apkārtējie apliecinās, ka es neesmu helikopters.
  T: Tā, tiesai ir jāizvērtē, ka iesniegtais čeks no Rimi 2007. gada vasarā ir izsists pamatojoties uz MK noteikumiem Nr. ... par stingro pavadzīmi. Laikam nav. Šo neapskatām. Tā Kuršu pavadzīme. Kā saprast, ka esat iegādājušies trubas un skrūves? Skrūves taču ir arī helikopteriem! Tātad, Jūs esat helikopters. Pārējo liecības netiek ņemtas vērā, jo nejauši izvēlētiem cilvēkiem nav tiesības sniegt apliecinājumu, par to, ka neesat helikopters. Un par galveno. Ārsta zīmē, kas apliecina, ka Jums ir asinsspiediens kā cilvēkam un pulss, sadaļā par pulsu (tas ir uz vienas lapas iesniegts dokuments), nekur nav norādīts, ka pulss tika mērīts tieši Jums.
  Es (uz pauzes)
  T: Tā, tiesai būs nepieciešams laiks, lai izvērtētu liecienieka sniegto informāciju. Lēmumu par to, ka esam pieņēmuši lēmumu vēl mēnesi lemt, sniegsim pēc mēneša. Vai diviem. Paldies, liecinieks var būt brīvs!

  Un tad es sapratu! Katrā kabinetā, katrā gaitenī ir durvis uz āru (tipa franču balkons). Bet bez restes. Bez margām. Bez balkona. Tu vari droši doties ārā pa tām, jo Tu esi helikopters.
  Tuesday, May 31st, 2016
  11:00 am
  Iespēju zeme
  Kaut kā biju piemirsis uzrakstīt, ka LV iespējas pastāv. Lieliskas iespējas!

  Tātad, vienu dienu man zvana un saka, ka grib mani ņemt darbā. OK. Ņemiet. Pasakiet, kas jūs esat un ko jūs gribat, lai varam sākt apspriešanu par manu lietderību. Bet nē, šoreiz uzņēmuma pārstāvis ņem iniciativu savās rokās un saka, ka pirms stāstīt par uzņēmumu, esot obligāti jāsatiekās. Labi, visādi brīnumi ir redzēti, nolēmu aiziet. Kaut gan minimālu info man izdevās izdabūt par uzņēmumu, tomēr saprast par manu potenciālo pienesumu uzņēmumam nebija iespējams.

  Aizgāju uz interviju. Ofiss, es pat teiktu, ka labā vietā. 1 minūtes gājienā no Jūgendstila pērlēm. Pagalmā vācu mašīnbūves 2-3 gadīgi modeļi ar personalizētiem numuriem. So far so good. Taisos jau zvanīt pie durvīm, kad tās tiek atvērtas. Es esmu gaidīts! Ieved pārrunu zālē, piedāvā kafiju. Es, protams, neatteicos, par to saņemēmu siltu ūdeni ar dubļiem. Bet nu tas tā. Mēdz gadīties, ka visi dzer tēju un kafija ir negadījums. Un tad sākās pats interesantākais - intervija. Intervēja mani Načaļņiks (N). (Intervija, protams, notika krievu valodā. Bet, protams.).
  N. Sveiki!
  Es. Sveiki!
  N. Aizpildiet, lūdzu, anketu.

  Anketā ir pamatdati un ailīte par vēlamo algu. Es ierakstīju nedaudz vairāk, nekā saņem Rīgas mērs brīvostā. N ātri iepazinās ar anketu.
  N. Tātad, cik gribat algu?
  Es. Tik cik ierakstīju.
  N. OK, pirmdien sākam...

  P.S. Kas, kāpēc un kā man būs jādara - esot komercnoslēpums, tikai pēc līguma parakstīšanas.
  P.S.S. Es norunātajā pirmdienā devos apskatīt Latvijas āres...
  Tuesday, April 12th, 2016
  10:27 am
  Vienīgā dziesma, kas ir jāklausās šodien
  12. aprīļa galvenā dziesma
  Current Music: Gagarins
[ << Previous 20 ]
My Website   About Sviesta Ciba