Pieci ir vairāk kā divreizdivi
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Piecis' LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Monday, July 22nd, 2019
  9:51 am
  Kad negaidītais ir labāks par meklēto
  Pēc laiski pavadīta sestdienas rīta cēliena, jo bija beidzot jāatpūšas no pozitīvo iespaidu gūšanas, brokastis tika apvienotas ar pusdienām un sākām domāt, ko iesākt līdz dabas koncertzālei. Ātrais lēmums - jāapmeklē kāds Līgatnes virzienā esošs restorāns, kurā mēs vēl neesam bijuši. Velkot ar pirkstu pa četrstūra karti, izvēle krita uz Ungurmuižu. Aiziet!
  Tā kā kājas vēl bija krietni stīvas no Tartu riepu izgāztuves šturmēšanas, ar mazu līkumu caur parku devāmies uz restorānu. Reāli pa smalko! Siekalas jau sāka savu darbiņu, kad izdzirdējām bārmeņa tekstu: "Diemžēl, visi galdiņi aizņemti". Nu, neko, nākošā pietura Cēsis.
  Neko jauku nenojaušot noparkojāmies pie vecpilsētas lejas maksimas, devāmies augšup. Uzreiz aiz Fono pēkšņi deguns rauj iekšā kādā pagalmā. Tur milzīgs zupas katls uz uguns, mājas ēdienkarte, reāls etno aprīkojums, jo galdi, krēsli un aprīkojuma elementi savākti no visiem kaimiņiem. Samaksājām draudzīgas naudiņas Simonai par karbonādītēm ar mājas piegaršu, noklausījāmies pavāra gaumīgo joku par to, ka par viņa pašdzītā degustāciju ir jāmaksā pavicinot gaisā kredītkarti. Apsēdāmies un sapratām, ka šis ir 1000 reizes foršāk par jebkuru restorānu. Un mājīgi garšīgāk! Arī Simoniņas un pavāra nēsāšanās pa pagalmu ar gatavajām porcijām bija tā riktīgi jautri: "Kam divas karbonādītes? Kam melnās kafijas? Kefīrs, kam kefīrs?...". Kā izrādījās, viņi to dara tikai reizi gadā. Mēs trāpījām!
  P.S. Ārā ejot vēl ielaidāmies sarunā ar pavāru un pie viena pateicām paldies arī par gleznām, kas bija izstādītas vārtrūmē. Kā izrādījās, tās esot gleznojusi dāma, kas mums taisīja karbonādi! Ejot prom dzirdēju pavāra saucienu: "Anita, tev saka paldies arī par gleznām!"
  Friday, July 19th, 2019
  5:07 pm
  Turpiniet grabināt, lūdzu!
  Tā, šis bija vienkārši ģeniāli labs koncis!
  It's good to be me.
  Thursday, June 27th, 2019
  8:36 am
  Tā sajūta, ka drīz būs gatava Vabole!
  Jau otro mēnesi 2-3 reizes nedēļā mēdzu nodarboties ar to, ko nebiju darījis n-tos gadus - pazust garāžā. Sākot Vaboles atgriešanu uz ielām, nospraudām sev robežas: "Davai, taisām tikai tik, lai varētu apskati iziet."
  Protams, bremzes nācās pasūtīt jaunas. Ja ir jaunas bremzes, tad diski jau nu būtu jānosmilšo un jānokrāso. Darīts. Nu, nevar taču ar apskritušiem buferiem braukt. Es smilšošanas kastē iekšā un krāsas pišķiks rokā. Bišķiņ kaut kas vārstos grab. Labi, tikai nedaudz pajaucam motoru un pieregulējam. Apskatē varētu piesieties par rūsu apakšā. Tvaikoju, mazgāju, krāsoju, apakša kā jauna. Fuck, labajā pusē loga airis nestrādā. Pēc durvju izjaukšanas arī moldings un gumijas neizskatās pārāk labi. Labi, lai iet jaunas. Lampa notīta ar izoleni un plastilīnu. Jāpaskatās kāpēc. Nu jā, pietīts moldings no cita gada mašīnas. Tagad ir jau atnācis pasūtījums ar jaunajiem moldingiem gan durvīm, gan lampai. Un vēl daudzi tādi sīkumi.
  Attiecīgi sajūta, ka tūlīt būs gatavs, nepamet nevienu brīdi. Vakar aizverot garāžas durvis, galvā pārcilāju vēl izdarāmo darbu sarakstu un sapratu, ka nu jau nu točna atlikuši pēdējie metri līdz varēšu doties uz apskati un tad ielās. Palicis saskrūvēt jaunās lampu aplodas, ievietot jauno logu pacēlāju un salikt atpakaļ durvis, piekrāsot stāvēšanas un remonta laikā radušās skrambas, nokrāsot grīdu, pieskrūvēt buferus, ieliet svaigu eļļu un pieregulēt CO.
  Pašā jūlija sākumā Vabole būs atpakaļ ielās!
  Friday, June 14th, 2019
  10:54 am
  Vasaras ietekme uz rīcību
  1. Vakar temperatūra mašīnā pārsniedza komforta robežas, ko sniedz klimata kontrole. Es džinsos. Devos iegādāties šortus. Atgriezos mašīnā ar jaunu rudens-ziemas jaku!
  2. Vakar lietus laikā temperatūra istabā nokritās līdz +24C. Es iekūru krāsni!
  Monday, June 3rd, 2019
  5:01 pm
  Kāpēc dinozauri izmirst?
  Jautājums eksistenciāls. "Kāpēc" nevis kā iemesla meklējums, bet gan "kāpēc" viņi tā dara? Būtu labāk palikuši normāli dinozauri.
  Jautājums radās vērojot Bon Jovi. Sasodīts. Nekādas ķīmijas grupas starpā. Tīra atstrādāšana un paštīksmināšanās. Jons vairs nevar pavilkt pat pusi vokālu. Laikam škrobe, ka GnR ir izmainījuši lielāko daļu repertuāra ļaujot izpausties balss izmaiņām, neļauj JBJ pamainīt dziesmas, bet gan uzcītīgi liek mēģināt izpildīt kā diskā. Vesels bars ģitāristu, bet vienalga neskan kā Ričijam. Baisi, baisi žēl. Visi it kā profesionāli, bet bez human touch. Krietni vīlāmies koncertā.
  Un vēl. Lai sodītu skaņu inženieri, būtu jāliek viņam visu atlikušo mūžu klausīties to kakofoniju, ko viņš lika klausīties skatītājiem....
  Thursday, May 23rd, 2019
  12:29 pm
  Paradumu maiņa
  Ar automātiski ierastu kustību ierakstu brauzerī burtu "d" un jau taisos spiest enteri. Zinu, ka atvērsies ziņu lapa, kurai bija pierasts izskriet cauri un iegūt sakarīgu informāciju. Bet mazais pirksts apstājas un enteris paliks nenospiests. Zinu, ka reālajā dzīvē par šādu manu rīcību vairāki cilvēki jutīsies apbēdināti, dusmīgi vai vīlušies. Jā, apzinos, ka esmu kapeikpisējs šādā jautājumā, bet es tad labprātāk uzsaucu aliņu konkrētajiem personāžiem.
  Papildus tam. Es neesmu pret ideju monetizāciju. Es pat ļoti esmu par. Ar visām četrām. Tomēr, ja man jāsajūtas kā loham informācijas pieejamības laikmetā... Ne jau šodien, ne jau šādā veidā. Un ne jau par šādu cenu. Es godīgi bez adBlock esmu skatījies visas, tai skaitā debilās, reklāmas jau gandrīz 20 gadus. Kopš ~2001/2002 gada pat aktīvāk. Jūtos nelāgi, piedodiet un saprotiet, bet kustība "d+enter" man iet pie aizmirstajiem šortkatiem.
  Friday, May 10th, 2019
  6:14 pm
  Laksis is the new black
  Visur. Tas ir visur! Mežā, tirgū zem letes, salātos, Feisbukā un Cibā. Pat mus laksis ir! Mēs ir moderni!

  Haips ir apmēram tāds pats, kā pirms gadiem desmit ar pienenēm, tb rukolu.
  Monday, May 6th, 2019
  9:27 am
  Ministriju gaidot
  Stāvu pagalmā, atbalstījies uz lāpstas. Pēkšņi atskan diezgan skaļš un atpazīstams "trrrrrrr-trrrrrr-trrrrrr-trrrrrr", ātrs un itin raksturīgs agrīnam Ministrijas šķīvju dauzīšanas ritmam. Skan, principā, kā Thieves, tikai ģitāras un balss tiek atskaņota jau man galvā. Paskatos apkārt, neviena nav. Pēc brīža atkal "trrrrrrr-trrrrrr-trrrrrr-trrrrrr". Pabrīnos. Krietni pabrīnos, jo kaimiņu tiešā tuvumā nav, mūzikas iekārta arī vēl nav pieslēgta, mašīna izslēgta. Pat ja mašīnas maģis būtu ieslēgts, konkrētā diska tajā točna nav. Radio Ministry īsti jau arī neraida. Arī M ir dzirdējusi šo "trrrrrrr-trrrrrr-trrrrrr-trrrrrr", kas atskan vēl pāris reizes, nāk man prasīt vai es to daru. Ir viela pārdomām, bet skan baisi labi.
  Dzenis. Gaidot koncertu nolēmis, ka jāklapē elektrības staba skārda jumtiņš.
  Saturday, May 4th, 2019
  8:32 pm
  Atbrīvošanās no atkarībām
  Lielākā daļa atkarību ir pieraduma vaina. Var lieliski sēdēt un sakarīgās sarunās pavadīt dienu cilājot kafijas/sulas/tējas glāzi. Uzpīpēšanas vietā izstaigāt dārzu un pļāpājot apskatīt puķītes.
  Ja kāds grib atbrīvoties no kādas smagākas atkarības, laipni lūdzu pie manis, man ir krājumā milti un īpašiem gadījumiem soda.
  Wednesday, April 24th, 2019
  11:06 am
  Izmisīgie meklējumi
  Vakar notika izmisīgs mēģinājums noskaidrot, kur veļasmašīnai ir acs un kur ielai ir vāvere.
  Sunday, April 14th, 2019
  12:40 pm
  Reivs
  Pagājušajās nedēļas vidū mūsu rajončikā bija kaut kas līdzīgs reivam. Attālināti skanēja dum-dum, tuc-tuc. Līdz skaņas avotam tā arī neaizvilkāmies, bet radās biznesa plāns!
  Tika pielemts, ka kļūsim par visu rajonu reivu ekskluzīvajiem desu piegādātājiem! "Gribi vēl stundu lēkāt, še, šķēle doktorenes!". Eiro gramā. Šķiet, ka plāns ir pilnīgi un galīgi bulletproof, jo gan jau ne velti krievi lieto apzīmējumu "kolbasit".
  Friday, April 5th, 2019
  11:27 pm
  Kultūras galvaspilsēta
  Rīga. Kultūras galvaspilsēta. Māksla un mūzika. Juglas centrs. Piedirsts pisuārs.
  Tuesday, March 26th, 2019
  8:59 am
  Pareizā izvēle
  Iegājām vakar nopirkt malku, iznācām no veikala ar 4 jaunām grāmatām. Nav paredzētas kurināšanai!
  Sunday, March 17th, 2019
  5:54 pm
  Futbola vērotāja novērojumi
  Gadu laikā mums ir izveidojusies grupiņa ar domubiedriem ar ko kopīgi vērot atvašu ceļu uz Madrides Real pamatsastāvu. Tad nu pulkstenis rāda apmēram 12 no rīta, mēs stāvam tribīnēs, iesmejam par visu un visiem, graužam nagus, malkojam draņķīgu kafiju. Pēkšņi vienam no mums uzgrūžas pretējās partijas pārstāvis, tāds uz gadiem 45-50, pēc skata diezgan zolīds, un sāk bezsakarīgi atvainoties. Izrādās - totālā pālī. Nu, vismaz uz 2.5 promilēm. Paiet var, bet redzēt neredz. Nabaga viņa bērns. Tas tomēr ir līmenis, svētdienas rītam.
  Monday, February 18th, 2019
  10:45 am
  jāatsāk mācīties!
  Sīkā matemātikas uzdevumu izrēķināja krietni ātrāk par mani. Uzvarēja 1 no 5 partijām studentenē. Un sasita lupatās šahā (sev par mierinājumu - atklātni nospēlēju neskatoties, ko dara Sīkā). Jāņem grāmatas un burtnīcas!
  Friday, February 15th, 2019
  2:38 pm
  Kapeņu stāstiņi 2
  Saruna ar kapu pārvaldnieci, kas savā plānotājā izdara atzīmi uz 10:00.
  Es: "Tad cikos ierasties? Desmitos?"
  Kapu pārvaldniece: "Nu, kapracis man dzīvo Ķengaragā. Uz darbu vienmēr brauc lēni. Kā uz bērēm."
  Thursday, February 14th, 2019
  4:24 pm
  Kapeņu stāstiņi
  Sanāca darīšanas kapos. Neesmu paņēmis līdzi līguma oriģinālu par kapvietas apkopšanu.
  Kapu pārvaldniece: "Nu, ļoti slikti, ka nav līguma, tagad jāslēdz jauns"
  Es: "Nu, tad slēdzam"
  Tiek aizpildīts līgums.
  Pārvaldniece: "Tātad. Tad kad nākošreiz brauksiet kādu glabāt, obligāti paņemiet līdzi"
  Es: "Nu, visticamāk, ka nākošais būšu es"
  Pārvaldniece: "Tad jau atcerēsies paņemt līgumu"
  11:28 am
  Bedrē
  Iedomājos kā būtu, ja Waze atzīmētu visas bedres. Varētu vispār pa Rīgu pabraukt, lai hazardu brīdinājumi nenomāktu navigācijas paziņojumus?
  Saturday, February 9th, 2019
  4:35 pm
  Tautas vara
  Paklausījos nedaudz Ušakova atbalsta mītiņa retoriku. Principā, Saskaņa atklāti un visiem publiski paziņoja: "Mums ir jāatbild vienīgi savu vēlētāju priekšā". Tātad. SC ir neaizskarami no tiesas puses, pašpasludināti ārpus likuma. Tātad, pastāv iespēja, ja ievērojamam procentam no tiem 127099 cilvēku (saskaņas vēlētāju) neiepatīkas, ko ievēlētās personas dara, tad viņu veiktā Linča tiesa neskaitīsies noziegums?
  Thursday, January 31st, 2019
  2:27 pm
  Kā var tik ļoti nemīlēt savu darbu?
  Šis kadrs gan nav vienīgais, bet nu spilgti ataino būtību. Rīgas tilti ir iegādājušies tādus smukus mazus traktoriņus, kas smuki notīra ietves. Bet pie stūres pielikuši kaut ko dīvainu. Katru vakaru un dienu tas mudaks (atvainojiet, bet citādāk nosaukt viņu nevar), lai nokļūtu objektā: a) izbraukā zāli (sasnigušu, bet vienalga zālājs tur apakšā ir) b) un lai nokļūtu savā objektā, lepni paceļ priekšējo suku un varonīgi sataisa vēl lielāku zampu uz ielas/trotuāra. Jo redziet, tie nepiederot Rīgas tiltiem.
  Un tas pat no tā mudaka neprasītu veikt "extra mile", jo tā kā pa piesnigušo ielu/trotuāru ir jābrauc vairākas reizes, tad laikā/degvielā viņš notērē vairāk nekā vienreiz notīrot. Nemaz nerunājot par karmu, attieksmi un estētisko baudījumu.
[ << Previous 20 ]
My Website   About Sviesta Ciba