Pieci ir vairāk kā divreizdivi
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 16 most recent journal entries recorded in Piecis' LiveJournal:

  Monday, October 16th, 2017
  12:42 pm
  Sīkās baudas
  Ja vien nepastāvētu boilera ierobežojums, vakar būtu stāvējis un kasījis dibenu dušā stundu un pat ilgāk...
  Thursday, September 21st, 2017
  3:31 pm
  Terminātors EE
  10 reizes noskatījos kā igauņi uzsākuši cīņu ar SkyNet. Smieklīgi, ka robotiņš sačurājās un atteicās vēlreiz mēģināt šķērsot ielu. Bet tagad viņš tas izaugs liels un atriebīgs.
  Tuesday, September 12th, 2017
  12:31 pm
  Frīkainais latbizness
  Ievajadzējās vienu štruntu, kuram latviski ir tikai zinātniskie nosaukumi. Apzvanījām sākumā visus savus zināmos sadarbības partnerus, nevienam neesot vai arī tādus netirgojot. Viens pat pasolīja pameklēt. Pēc 3 dienu epopejas atradām vienus, kas 2x ebay cenā nopārdeva mums to šrtuntu, jo bija izravējis to no citas, daudz lielākas iekārtas. Viss labi.

  Bet... vakar kolēģim sanāca pirmo reizi paciemoties veikalā pie tā sadarbības partnera, kurš teica, ka viņam to nav, bet palīdzēšot sameklēt. Viņu veikalā, skatlogā, otrā labakajā vietā pēc pārdošanas novietojuma, stāv izlikti gandrīz 10 štrunti.... Uz jautājumu kāpēc, nu, KĀPĒC jūs mums nepārdevāt un neteicāt, ka jums ir, sekoja sakrālā atbilde: "Ā, jums bija vajadzīga šitā hui*ņa, ko neviens nepērk..."
  Monday, August 7th, 2017
  9:09 pm
  Marasms starp rindām
  Marasms ir tas, ka esmu pasācis klausīties LR1 un komentēt tur notiekošo. M parasti ņirdz un iesaka nekomentēt, ja kāds cits to dzird.
  Bet par to marasmu, kas starp rindām. Valsts ievārījuma dienesta ģenerāle šodien netīšām izspļāva tekstu par to, ko jau nojautu. SS-ieši tomēr nav tik labi kā izliekas. Nav ziņojuši par sliktajiem. SS-iešu aizstāvji bļaustās, ka tas nav viņu pienākums bla, bla, bla (un vēl 30 argumenti, ieskaitot godīgu nodokļu nomaksu). Bet starp rindām, ar vismazāko fontu izskanēja tas, ka ir pieprasīts info par PVN mazgātājiem, kas savus neskaitāmos SIA ir reģistrējuši vienā adresē ar pašu SS un Internetu... SS-ieši (iespējams) ir bijuši tik skopi, ka pat negribēja samaksāt kādam par citu juridisko adresi, nu, tad saņem.
  Tuesday, January 31st, 2017
  12:34 pm
  Kalamburs
  Vakar ar M skatoties vampīrfilmu sanāca labs kalamburiņš:
  "Patisons ir visur, arī burkā"
  Thursday, January 26th, 2017
  5:11 pm
  Matemātika
  Es laikam neesmu bijis īsti normāls bērns, jo man patika matemātika. Arī literatūra, algebra un ģeometrija. Nekas nebija pret ķīmiju, fiziku un darbmācibu. Arī sportu manā laikā sauca par fizkultūru, arī ar to viss bija kārtībā.
  Es nejutos apspiests, diskriminēts vai kā citādi dzimumiski ietekmēts apmeklējot jebkuras mācību stundas.
  Tomēr, ņemot vērā pēdējās tendences, iesaku pārsaukt stundas par algebrs, ģeometrijs, ķīmijs un tamlīdzīgi, lai īstiem vīriem, sākot jau no 1. klases, būtu dzimumskaidra nediskriminēta sajūta mācoties. Sports var palikt.
  Monday, August 29th, 2016
  4:04 pm
  Odi!
  Vakar izsecinājām, ka odu būtība pasaulē ir tieši tāda pati kā lielākai daļai cilvēku: kost un vairoties.

  Current Music: Oda priekam
  Monday, June 6th, 2016
  3:18 pm
  Par tiesu un helikopteri
  Tā nu ir sagadījies, ka nokļuvu tiesā kā liecinieks. Tiesājas privātpersona, kas iesūdzējusi tiesā valsts mīlētāko iestādi par bezpriģelu, attiecīgi, būt par liecinieku šitādā keisā ir labi.
  Nekad iepriekš nebiju bijis tiesā, jo vienmēr kaut kā tiesas spējušas notikt bez manas klātbūtnes. Pat, ja esmu bijis iesaistīts. Bet ne par to ir stāsts. Tātad, nekad neesmu bijis tiesā, bet esmu pārliecināts, ka esmu labi sagatavojies būt par liecinieku. Alliju Makbīlu esmu redzējis gandrīz visu, Suits no A-Z.
  Pirmkārt nedaudz info tiem, kas nekad nav bijuši tiesā. Tā ir interesanta iestāde. Darba dienas vidus - neviena cilvēka. Pat apsarga nav visā mājā koplietošanas telpās. Parkingā ārā vieta 12 apmeklētāju mašīnām un 40+ tiesas darbinieku mašīnām. Apmeklētāju vietas bija aizpildītas pilnībā, tāpēc domāju, ka visi baisi tiesājās. Bet nē, izstaigājot pusi mājas secināju, ka vienīgā aktīvā tiesa ir tā, kurā man jāliecina. Tātad, ir skaidrs, ka ~12 cilvēki ir atraduši bezmaksas apsargātu stāvvietu. Darbinieku vietas bija aizpildītas pa pusei. Laikam tādēļ tiesas mājā tik kluss.
  Atradu tiesas zāli, šausmīgi vīlos. Šausmīgi! Ne Allijā, ne Suitos neviens sevi cienošs noziedzieks netiek tiesāts kaut kādā minikabinetā, kurā ir milzīgs rakstāmgalds tiesnesim, galds pa ~30 eirām katram apsūdzībai un apsūdzētajam. Un briesmīgi krēsli lieciniekiem. Un piedevām, liecinot ir jāstāv kājās! Pa vidu! Tiesnesis priekšā, advokāti no muguras.
  Tālāk gan viss bija kā Suitos. Bija pat jāpieceļās kājās. Divreiz! Gan dodot sveicienu tiesnesim, gan apliecinot, ka esmu ieradies. Un tad mani izdzina ārā, tā kā nezinu, ko prasīja pārējiem lieciniekiem.
  Bet tad beidzot pasauca arī mani. Dialogs ar tiesnesi, kurā vārds tika dots arī advokātiem, bet to replikas izlaidīšu, jo tiem bija tikai precizēošs raksturs:

  T: bla, bla, bla... apstākļi, ka nevarat liecināt.... blā, blā, blā.... kriminālatbildība.... parakstieties!
  Es parakstos
  T: tātad, Jūs esat helikopters!
  Es: nu ne taču!
  T: likumā rakstīts, ka esat!
  Es: kā tad tā?
  T: Izpletiet rokas!
  Es izplešu
  T: Pagriezieties!
  Es pagriežos
  T: Likumā rakstīts, ka ja Jūs ir spārni un tie griežas, tad esat helikopters.
  Es: Nu bet kā tā....?
  T: Kad pirmo reizi izpletāt rokas?
  Es: mmmmmm sen.....
  T: Kad sākāt griezties?
  Es: arī sen....
  T: Vai varat kaut kā pierādīt, ka neesat?
  Es: Bet tas taču ir acīmredzami. Šeit būs ārsta apliecinājums par to, ka man ir asinsspiediens un pulss; te būs čeks, ka iepērkos veikalos Rimi un Kurši (cik zinu, tad tajos nav nekā helīšiem); un visi apkārtējie apliecinās, ka es neesmu helikopters.
  T: Tā, tiesai ir jāizvērtē, ka iesniegtais čeks no Rimi 2007. gada vasarā ir izsists pamatojoties uz MK noteikumiem Nr. ... par stingro pavadzīmi. Laikam nav. Šo neapskatām. Tā Kuršu pavadzīme. Kā saprast, ka esat iegādājušies trubas un skrūves? Skrūves taču ir arī helikopteriem! Tātad, Jūs esat helikopters. Pārējo liecības netiek ņemtas vērā, jo nejauši izvēlētiem cilvēkiem nav tiesības sniegt apliecinājumu, par to, ka neesat helikopters. Un par galveno. Ārsta zīmē, kas apliecina, ka Jums ir asinsspiediens kā cilvēkam un pulss, sadaļā par pulsu (tas ir uz vienas lapas iesniegts dokuments), nekur nav norādīts, ka pulss tika mērīts tieši Jums.
  Es (uz pauzes)
  T: Tā, tiesai būs nepieciešams laiks, lai izvērtētu liecienieka sniegto informāciju. Lēmumu par to, ka esam pieņēmuši lēmumu vēl mēnesi lemt, sniegsim pēc mēneša. Vai diviem. Paldies, liecinieks var būt brīvs!

  Un tad es sapratu! Katrā kabinetā, katrā gaitenī ir durvis uz āru (tipa franču balkons). Bet bez restes. Bez margām. Bez balkona. Tu vari droši doties ārā pa tām, jo Tu esi helikopters.
  Tuesday, May 31st, 2016
  11:00 am
  Iespēju zeme
  Kaut kā biju piemirsis uzrakstīt, ka LV iespējas pastāv. Lieliskas iespējas!

  Tātad, vienu dienu man zvana un saka, ka grib mani ņemt darbā. OK. Ņemiet. Pasakiet, kas jūs esat un ko jūs gribat, lai varam sākt apspriešanu par manu lietderību. Bet nē, šoreiz uzņēmuma pārstāvis ņem iniciativu savās rokās un saka, ka pirms stāstīt par uzņēmumu, esot obligāti jāsatiekās. Labi, visādi brīnumi ir redzēti, nolēmu aiziet. Kaut gan minimālu info man izdevās izdabūt par uzņēmumu, tomēr saprast par manu potenciālo pienesumu uzņēmumam nebija iespējams.

  Aizgāju uz interviju. Ofiss, es pat teiktu, ka labā vietā. 1 minūtes gājienā no Jūgendstila pērlēm. Pagalmā vācu mašīnbūves 2-3 gadīgi modeļi ar personalizētiem numuriem. So far so good. Taisos jau zvanīt pie durvīm, kad tās tiek atvērtas. Es esmu gaidīts! Ieved pārrunu zālē, piedāvā kafiju. Es, protams, neatteicos, par to saņemēmu siltu ūdeni ar dubļiem. Bet nu tas tā. Mēdz gadīties, ka visi dzer tēju un kafija ir negadījums. Un tad sākās pats interesantākais - intervija. Intervēja mani Načaļņiks (N). (Intervija, protams, notika krievu valodā. Bet, protams.).
  N. Sveiki!
  Es. Sveiki!
  N. Aizpildiet, lūdzu, anketu.

  Anketā ir pamatdati un ailīte par vēlamo algu. Es ierakstīju nedaudz vairāk, nekā saņem Rīgas mērs brīvostā. N ātri iepazinās ar anketu.
  N. Tātad, cik gribat algu?
  Es. Tik cik ierakstīju.
  N. OK, pirmdien sākam...

  P.S. Kas, kāpēc un kā man būs jādara - esot komercnoslēpums, tikai pēc līguma parakstīšanas.
  P.S.S. Es norunātajā pirmdienā devos apskatīt Latvijas āres...
  Tuesday, April 12th, 2016
  10:27 am
  Vienīgā dziesma, kas ir jāklausās šodien
  12. aprīļa galvenā dziesma
  Current Music: Gagarins
  Monday, April 11th, 2016
  2:29 pm
  Izpalīdzīgā valsts
  Šausmīgi pozitīvo reklāmu iespaidā, iespaidojies, ka viss ir tik vienkārši un tik forši, ka pat neticās, uzvilku kreklu, žaketi un, kopā ar savu biznesa ideju lidojuma biedru, devos pie mūsu mīļās valsts paprasīt nedaudz eirīšu savas ģeniālās biznesa idejas realizēšanai. Neko daudz jau man nevajag, principā, vienas licences iegādei. 

  Te nu man sākās patīkamākais. Pirmkārt, lai valsts saprastu, ka es neesmu kartupelis, man būs jāliek eksāmens. Nē, kaut kādas tur augstskolas (jebkuras augstskolas) diploms biznesa vadībā un ekonomikā neko nenozīmē. Valsts ir izstrādājusi eksāmenu, kas precīzi parādīs manas spējas orientēties būtiskajā. Interesanti, vai būs iekļauts jautājums: 
  "Kā Jūs plānojat optimizēt nodokļus": a) izmantojot Panamu, b) izmantojot PVN shēmošanu, c) godīgi maksājot nodokļus likumā noteiktajā kārtībā d) uzņēmumam neplānojam peļņu, nodokļi nebūs jāmaksā. Laikam nāksies nolādēt un pārlasīt Ādama Smita neredzamo roku. Tā noder visur. Ā, jā. Augstākā izglītība uzņēmējdarbībā kaut kādā (jebkurā) augstskolā ir obligāta prasība.

  Otrkārt, mums te nāksies sastādīt nopietnu biznesa plānu. Ar cashflowu. Biznesa plānam valsts ir izstrādājusi anketu uz 3 lapām. 3. Trīs. Visam biznesa plānam. Trim nākošajiem gadiem. Zašibisj! Tātad, vidējais vietējais uzņēmums pie mums ir spējīgs 3 lapās aprakstīt savu ģeniālo biznesu. Piedodiet, es nevaru. Nu nevaru es 450 zīmēs uzrakstīt mārketinga stratēģiju. Principā varu gan. "Phase 1 - Steal underpants. Phase 2 - ... . Phase 3 - Profit!" FFF biznesa meistarklase!

  Treškārt. Zašibisj! Mani apgaismoja procentu likmēs, ko piedāvā par "jaunajiem uzņēmējiem pašu izdevīgāko likmi pasaulē". Principā, izdevīgāk sanāk ieiet autosalonā, paņemt atbilstošas vērtības mašīnu līzē, neizbraucot no salona pārdot un godīgi samaksāt līzi. Finanšu. Pat izbraukt no salona, pazaudēt 20% no mašīnas cenas, momentāli pārdot un godīgi samaksāt līzi. Ā, jā. Jūnijā atvērsies jauna programma. Tā būšot vēl labāka jaunajiem uzņēmējiem. Jo procenti būs vēl lielāki. Izmēram ir nozīme.

  Ceturtkārt. Mēs bijām diezgan krietni iesvīduši veicot visādus aprēķinus, lai secinātu, cik mums vajag, lai uzsāktu biznesu, cik, lai izdzīvotu un cik, lai dzīvotu. Profesionāls valsts konsultants, visu cieņu, pat neapskatoties aprēķinus, pateica sakrālo frāzi: "Jums vajag vairāk!". Up-sale meistarklase! 

  Tālākkārt. Nu redzēs. Ir jauki būt jaunajam uzņēmējam un vērsties pie valsts, jo atbalsts ir stiprs. Kā siena.
  Friday, April 8th, 2016
  10:34 am
  Rīta prieks!
  Man patīk labas reklāmas. Tādas, kas ir pareizajā laikā, par pareizo tēmu. Attiecīgi, šodien mani pamatīgi iepriecināja Nordea: http://prntscr.com/apl41c Malači!
  Thursday, April 7th, 2016
  10:53 am
  Ja Gvineta Paltrova padarīja Krisu Mārtinu par Rikiju Mārtinu, bet tagad čalis atkal rijot gaļu un esot kļuvis normāls. Varbūt būs viss kā pirms Paltrovas?

  Current Music: https://www.youtube.com/watch?v=uZSobH1wiiM
  Tuesday, April 5th, 2016
  10:42 am
  Vai es būtu?
  Vai es būtu stāvējis visu nakti rindā, lai redzētu GnR daļējās apvienošanās koncertu? Protams, ka būtu!

  Current Music: Welcome to the jungle!
  Monday, April 4th, 2016
  3:46 pm
  Labi, ka ir
  Sajūta kā tuksnesī. Saule cepina. Ūdens nav. Labi, ka ir svaigi spiesta bērzu sula.

  Tā jau ir. Pa galvu grozās grandiozās idejas, bet realizēt klaviatūras nospiedumos neizdodas.
  Wednesday, February 17th, 2016
  12:42 pm
  Vēl nav tēmas
  Tā kā daudzu (dažu) tautas daļas pārstāvju nostāja ir tāda, ka obligāti ir jābūt cibas reģistrētam lietotājam, ne tikai pār plecu lūrētājam, tad esmu to paveicis. Nepagāja ne 2 gadi.
My Website   About Sviesta Ciba