Pieci ir vairāk kā divreizdivi
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in Piecis' LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Wednesday, August 15th, 2018
  11:36 am
  Apvienošanās ar LT
  Skatoties uz Latvijas iespējām pasaulē, izskatās, ka loģiskākā iespēja ir apvienoties ar Lietuvu un kļūt par vienu no tās reģioniem. Tāpat mūs atsevišķi neatpazīst pat netālu esošo valstu iedzīvotāji.
  Neesam mēs slovāki vai čehi, kas uzreiz piesola pa muti, ja piemin Čehslovākiju. Neesam mēs slovāki vai slovēņi, kas līdz sirds dziļumiem apvainojas, ja tiek sajaukti. Neesam mēs flāmi vai beļģi, kas mums nesaprotamu iemeslu dēļ ir gatavi četru stundu diskusijai par to, ja tiek likti vienā maisā. Mēs vienkārši esam lietuvieši. 100 gadu laikā savu zīmolu "Latvija" neesam uzbūvējuši.
  Friday, June 29th, 2018
  3:43 pm
  Serviss
  Šodien sanāca piespiedu kārtā apmeklēt autoservisu. Viņi bija gatavi man samaksāt 220 eur, lai es pie viņiem servisētos. Atteicos.
  Saturday, June 16th, 2018
  2:24 pm
  Mazāk vairāk saules
  Ar to visu cepienu par un ap Vairāk Saules restorāniem, mana versija ir sekojoša:

  Tālajos senajos gados, kāds jaunietis vai jauniete gluži netīšām iegriezās Vairāk Saulē, kas tikko bija vērusi durvis Dzirnavu ielā. Tusiņš. Lieliski kokči. Lieliska atmosfēra. Jautri un tā vispār forši. Normāla situācija, ka bārmenis pajoko, viesmīle atvainojas, ka kaut ko sajaukusi un kā kompensāciju uzsauc kārtējo mohito. Jaunietis vai jauniete kādu laiku vairāk vai mazāk regulāri iegriezās apēst kādu gardu picu pusdienās, paķert vēlo rīta kafiju vai iečilot vakarā/naktī. Protams, laiks gāja, vietu Rīgā parādījās vairāk, iegriezties VS sanāca retāk, bet nu viss bija vēl forši.

  Kaut kā sanāca, ka jaunietis vai jauniete cītīgi izmācījās, sāka veidot karjeru valsts sektorā, darbojās iedzīvotāju visienīstākajā iestādē. Bet strādāja pēc labākajiem kanoniem un sirdsapziņas. Iespējams, ka tādi darbinieki arī tur pastāv.

  Kaut kā atkal vairs ne jaunietim vai jaunietei sanāca iegriezties Saulē, nu jau mūsdienās. Tīri uz pēcpusdienas kafiju. Gluži tukšā laikā. Ar ekspektācijām par vecajiem labajiem laikiem. Apsēdās pie galdiņa. Pēc pusstundas no nekurienes iznira apglabāšanas kantora darbiniece ar ēdienkarti. Ā, nē, tā ir forma. Vēl vairāk saules. Melns krekls, melns priekšauts, melnas bikses, melni zābaki. Toč saulaini.
  "Te ēdienkarte"
  "Paldies, es tikai kafiju"
  "psssss" (izteikti dzirdams šņāciens)
  Vēl pēc pusstundas uzrodas kafijas izstrādājums. Kad tas ir pieveikts, rēķinu samaksāt nav kam. Jāceļas, jāiet pie bāra, jālūdzas apbedītājam, lai paņem naudu. Neadekvātu samaksu par kafijas izstrādājumu. Un tad vēl dzirdēt atkal šņācienu par to, ka neatstāj tējai.

  Un tajā brīdī šī persona pieņēma lēmumu. "Labi, apkalpošanu es Endijam neiemācīšu, bet, ja mani šitā čakarē, tad saņem!". Tālāko mēs jau visi zinām.
  Tuesday, June 5th, 2018
  11:55 am
  Man nepatīk, ka alu jauc ar tomātu sulu.
  Bet bizness paliek bizness. Labietis malači, ka atrada iespēju papildus nopelnīt.

  Iedomājos situāciju, ka cilvji aiz stūra dirstu virsū Maldugunij, jo pasūtīju no viņiem speciālu partiju ar aliņiem priekš mārketinga konferences. "Fubla, vairs nedzeršu neko no Malduguns, jo to taču aizskāruši mārketologi, pīāristi un optimizētāji. Jā un to klienti arī. Pretīgi!"
  Wednesday, May 16th, 2018
  2:31 pm
  Jaunības maksimālisms
  Tīši netīši noklausīta blakussēdošās hokeja līdzjutējas pukošanās:
  "Besī man MakDeivids! Un īstenībā arī Balcers, Rubīns un Zīle. Visi dzimuši 97. gadā. Un ko es esmu sasniegusi?"
  Thursday, April 26th, 2018
  9:53 pm
  par kārtīgu darba darīšanu
  Ja es būtu Latvijas žurnālists, pat no augstākā plaukta, es noteikti neklausītos/neskatītos/nelasītu ārzemju kolēģu darbus. Vēl jo vairāk nemācītos. Nafig! Mēs esam paši krutākie! Žurnālists! Ja vēl baigi vajag, tad piebildīšu, ka esmu pētnieciskais žurnālists! Tas izklausās tik kruta! Reāls žubīš' ķērājs! Iestumšu kaut kādu fufeli un pateikšu, ka tās ir ziņas.

  Nav jau brīnums, ka vidējais LV iedzīvotājs ir tik tups, par cik tupu viņu uzskata jebkurš LV žurnālists. Un vice versa.

  Ja kāds man grib pateikt, ka LV žurnālistika ir "bērna autiņos".... 26. Vismaz 26 gadi, Kārli!
  Saturday, March 3rd, 2018
  1:18 pm
  Kaut kad ap 2006. gadu tikos ar, toč neatceros, Biļešu Paradīzes vai Biļešu Servisa šefu. Saruna bija par sistēmas darbības nepārtrauktību, load balancingu, security un citiem garlaicīgiem tematiem. Tomēr atceros, ka viņu šefs izmeta sekojošu frāzi: "Ja mēs apstāsimies, apstāsies visa Latvija". Viņam izdevās!
  Tuesday, February 27th, 2018
  9:37 am
  Vakara pārdomu pārrunu brīdī sapratu, kur ir redzēts šobrīd mikrorajonā ap Hanzas ielu notiekošais. Nedaudz atšķaidītākā versijā arī visā Rīgā, Latvijā kopumā un ar izteiktākām iezīmēm Ventspilī. "Narcos". Diezgan precīzas paralēles ar Medelīnas iedzīvotāju attieksmi: "Poh... no kurienes nauda, galvenais, ka mums arī iedala (uzbūvē, nopērk - izvēlēties var piemērotāko katram personāžam)". Tiešām nesaprotu tos izglītotos cilvēkus, kas apzinās situāciju, bet vienalga turpina jau apnikušo "Viņi vismaz kaut ko darīja...". #kāABizvilka25?

  P.S. Diez, ja palūgtu, vai amurikāņi eksportētu mums pārīti tiešām godīgu poliču ar neierobežotām pilnvarām?
  Thursday, January 11th, 2018
  1:57 pm
  Bija plāns vakar:
  * Nopirkt 0.7 konjaku (ček, padarīts)
  * Ātri to izdzert (daļēji padarīts)
  * Ietīties folijā, aptīties ar jaunajiem M sudraba diegiem
  * Piekarināties pie eņģeļu lustras, lai spīdinot lukturi uz mani, es būtu diskobumba
  * Kristāldzidrajā tenorā dziedāt studentu dziesmas ("Mēs jautrie laiviniek' " tika vilkts jau pa ceļam no veikala, M bija iemesls iesmiet)
  * Cerēt, ka manas dziesmas sadzirdēs kaimiņš=diriģents, saprot, ka notiek meimurošana, tātad jānāk piebiedroties
  * Meimurot ar kaimiņu divbalsīgi perfektā duetā. M gan jau nenoturētos un pievienotos, lai būtu trio

  Pēdējie 5 punkti gan netika realizēti, tomēr plānošanas jautrība gan bija gana laba.
  Wednesday, November 22nd, 2017
  11:31 am
  Par atgriešanos / neatgriešanos (2. daļa)
  Hronoloģiski nepareizā secībā, bet nu tomēr. Kaut kādā mistikā kopā ar kolēģiem bijām nokļuvuši Īrijas vienā no lielākajām nekurienēm. Īrijā tādas ir vairumā, tomēr pēc 4 stundu brauciena pa mežu ceļiem, 8 paģirainiem džekiem ieraudzīt mistisku benzīntanku bija gluži sireāla sajūta. Tā kā oāze. Nu, bet tas, ka šajā benzīntankā mūs apkalpoja skaidrā latvju valodā, bija vienkārši burvīgi.

  Šajā gadījumā teikšu, ka konkrētie džeki būtu laipni gaidīti atpakaļ, jo lieliski izprot latvieša vajadzību - viskijam jābūt visdārgākajam, bet ar atlaidi (ko viņi paši piedāvāja) :)

  Starp citu, no tā benzīntanka līdz nākošajai civilizācijai bija jābrauc vēl vairākas stundas. Patīkami, ka Īru vietvalži domā par ceļotājiem. Un īpaši par iespēju svešā valstī runāt savā valodā :)
  Tuesday, November 21st, 2017
  4:56 pm
  Dubultie standarti
  Šoreiz ne par saturu, bet par formu. Par saturu pat runāt negribas. Kā normāls cilvēks var uztvert šo te? Kā vispār kaut ko tādu var uztaisīt? Ir kādi speciāli PVD kursi, kuros māca samuhļīt tā, lai smadzenes nespēj izsekot līdzi? Īpaši tizli safotografēšanas apmācības? Neloģiska satura izvietojuma programma? Šo te nosūtīs uz ES komisiju? Kaut gan tas būtu labi, jo varbūt saņemsim humpalu skaitīkļus.
  Monday, November 20th, 2017
  9:12 pm
  Par atgriešanos / neatgriešanos (1. daļa)
  17. novembra vakarā man uzradās vēlēšanās vidēji gari izteikties par tiem, kas ir tur, labumu meklējumos.

  Pirmssvētku dienā, braucot sabiedriskajā, konkrēti uz nerviem uzkrita viens "izdzimtenis". Sēdēju ar muguru, tāpēc sākotnēji tikai dzirdēju viņa diršanu. Viņš tiešām bija atgriezies dzimtajā valstī no labo labumu meklēšanas. Jo: 1. Viņam tur bija darbs pa 200 paundiem dienā. Jā, tas ir 200 eiro dienā, kā viņš paskaidroja dūdām, kurām braukāja pa ausīm. 2. Viņš bija pazaudējis maku, tāpēc nebija naudas etalonam. 3. Atgriezties atpakaļ uz atvaļinājuma laiku viņam lika vēlēšanās redzēt daiļo seju (es pēc tam redzēju to daiļo, uzkrāsoto seju, kurai +/- 18 gados bija 3-gadīgs bērns). 4. Viņa boss neesot tāds p*mpis vairāk, pēc notikuma, kura ... (vot nedzirdēju. Diemžēl). 5. Daiļās dūdas viņā klausījās kā viedajā stāstniekā, es pat pabrīnījos, jo jautājumi tika uzdoti bez sarkasma. 6. Konkrēti uzdirsa kontrolierei. Viņu, redziet, nevarot izsēdināt, jo a) esot padirsis maku, b) viņš esot kopā ar bērnu c) tam visam piebalsoja daiļās zīmētās dūdas. Es pat nožēloju, ka kontrole bija bez īpaši jaukajiem koblenziešiem.
  Tad es ieraudzīju izdzimteni.
  Īss izdzimteņa apraksts. Sākšu no augšas. Cepure. 80-tajos gados šis cepures modelis bija populārs metinātāju un nepočetīgo goperu vidū. Zinātāji atpazīs modeli pēc uzlocītas adītās maliņas. Jaka. Taisnais dermantīns. Savējie no 3. purčika sapratīs. Bikses. Precīzi 8 cm pa īsu. Kurpes. Tas slavenais ērtās staigāšanas modelis, kuru reklamēja, kad vēl skatījos TV (zinātāji sapratīs, ka tas bija sen). Augums tā ap 180 cm. Svaru varēju noteikt diezgan precīzi. 45-50 kg, jo tas brīnums ietilpa parametros 60-60-60. Ā, un rokās bija maisiņš, kas apliecināja to, ka viņš ir pa taisno no lidostas.

  Neatgriezies. Es tevi lūdzu, neatgriezies vairāk nekad!
  Thursday, November 16th, 2017
  10:48 am
  Ziemassvētki 16. novembrī? Kāpēc gan ne? ;)
  It sevišķi, ja saņem dāvanu, kas atsver ZS+DzD+VD+ZS+DzD+VD dāvanas kopā un vēl arī vīriešu dienu un 8. martu.
  242 days to go!
  Wednesday, October 25th, 2017
  5:16 pm
  Attīrīšanas darbi
  Pirms gadiem četriem veicu savu FB draudziņu tīrīšanu - bloķēju ierakstus no visiem, kuri bija kādā sakarā ar NLP. Tagad to plānoju veikt ar koučiem. Rīt vai parīt. Jo citādi sanāktu, ka esmu ņēmis vērā kādu no koučismiem.
  Monday, October 23rd, 2017
  10:34 pm
  Komplimenti man un mašīnai
  Šodien pirmo reizi piedzīvoju to, ka autonomā manis atdzīto mašīnu vispār nepārbaudīja. Nevis tāpēc, ka darbinieks slinks, kas gan ir pieredzēts. Bet tāpēc, ka autonomas īpašniece paskatījās uz mani un paziņoja: "Atbrauca normāls cilvēks".
  Ā, jā, nomāju mašīnu, kurā brīvi ievietotos vēl viena mašīna. Un braucot blakus fūrēm varēju redzēt ko vairāk par vadītāja galvu. Un lielveikala stāvvietā godīgi aizņēmu sešas vietas, jo noparkojos precīzi ar kreisajiem riteņiem uz līnijām un degunu 3 cm pāri iedomātajai gala līnijai, bet nevienam nebija pat domas, ka es būtu ļaunais pidrila.
  Atgriežoties pie komplimentiem. Klienta darbinieks, kas pa darbu pārvietojas ar, manuprāt, līdzvērtīgu aparātu, atzinīgi piebilda: "Ōōō, tev ir garais".
  10:19 pm
  Interesanti
  Dabas muzeju apmeklēju gandrīz vai regulāri. Divas - trīs reizes gadā. Tas, ka sīči katru reizi iegūst kaut ko jaunu, tas tā kā būtu skaidrs. Kriksene gan paziņoja, ka putnu stāvā viņa zin visu. Sasitu viņas pārliecību lupatu lēveros ar to, ka putni mēdz "dziedāt" ar spalvām.
  Savukārt es atklāju, ka agrāk bija kontinents Baltika (Baltija?). Būs iemesls pastudēt padziļinātāk. Jo galu galā bijām lielāki pat par tagadējiem... da jebkuriem.
  Monday, October 16th, 2017
  12:42 pm
  Sīkās baudas
  Ja vien nepastāvētu boilera ierobežojums, vakar būtu stāvējis un kasījis dibenu dušā stundu un pat ilgāk...
  Thursday, September 21st, 2017
  3:31 pm
  Terminātors EE
  10 reizes noskatījos kā igauņi uzsākuši cīņu ar SkyNet. Smieklīgi, ka robotiņš sačurājās un atteicās vēlreiz mēģināt šķērsot ielu. Bet tagad viņš tas izaugs liels un atriebīgs.
  Tuesday, September 12th, 2017
  12:31 pm
  Frīkainais latbizness
  Ievajadzējās vienu štruntu, kuram latviski ir tikai zinātniskie nosaukumi. Apzvanījām sākumā visus savus zināmos sadarbības partnerus, nevienam neesot vai arī tādus netirgojot. Viens pat pasolīja pameklēt. Pēc 3 dienu epopejas atradām vienus, kas 2x ebay cenā nopārdeva mums to šrtuntu, jo bija izravējis to no citas, daudz lielākas iekārtas. Viss labi.

  Bet... vakar kolēģim sanāca pirmo reizi paciemoties veikalā pie tā sadarbības partnera, kurš teica, ka viņam to nav, bet palīdzēšot sameklēt. Viņu veikalā, skatlogā, otrā labakajā vietā pēc pārdošanas novietojuma, stāv izlikti gandrīz 10 štrunti.... Uz jautājumu kāpēc, nu, KĀPĒC jūs mums nepārdevāt un neteicāt, ka jums ir, sekoja sakrālā atbilde: "Ā, jums bija vajadzīga šitā hui*ņa, ko neviens nepērk..."
  Monday, August 7th, 2017
  9:09 pm
  Marasms starp rindām
  Marasms ir tas, ka esmu pasācis klausīties LR1 un komentēt tur notiekošo. M parasti ņirdz un iesaka nekomentēt, ja kāds cits to dzird.
  Bet par to marasmu, kas starp rindām. Valsts ievārījuma dienesta ģenerāle šodien netīšām izspļāva tekstu par to, ko jau nojautu. SS-ieši tomēr nav tik labi kā izliekas. Nav ziņojuši par sliktajiem. SS-iešu aizstāvji bļaustās, ka tas nav viņu pienākums bla, bla, bla (un vēl 30 argumenti, ieskaitot godīgu nodokļu nomaksu). Bet starp rindām, ar vismazāko fontu izskanēja tas, ka ir pieprasīts info par PVN mazgātājiem, kas savus neskaitāmos SIA ir reģistrējuši vienā adresē ar pašu SS un Internetu... SS-ieši (iespējams) ir bijuši tik skopi, ka pat negribēja samaksāt kādam par citu juridisko adresi, nu, tad saņem.
[ << Previous 20 ]
My Website   About Sviesta Ciba