antiprojekcija ([info]antiprojekcija) rakstīja,
@ 2023-01-04 17:00:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Kodolenerģijas jaunās drēbes
Pēc kodolenerģijas slavinājumu lasīšanas cibā esmu uzzinājis ko jaunu un ļoti smieklīgu.

Mums saka, ka uz saules un vēja enerģiju nevar paļauties, jo tā esot atkarīga no laikapstākļiem. Izrādās, Francijas izslavētajiem reaktoriem nākas slēgties ārā karstuma viļņu laikā, jo citādi tie uzvārīs zivis upē or something. Much weather independence.

Un vispār, šovasar - pašas enerģijas krīzes vidū - darboties spējīgi bija tikai 24 no Francijas 56 reaktoriem. Daži nedarbojās dēļ karstuma, dažiem bija plānveida apkope, bet vēl čupa dēļ atklātiem bojājumiem drošības sistēmās (zinu, zinu, dzīves sīkumi). Vēl rudenī EDF (to operators) sita pie krūtīm, ka līdz šī gada sākumam visi atsāks darboties. Kā visi pārējie šīs industrijas solījumi, tā arī šis ir izrādījies "optimistisks" (meli).

Un tad vēl te daži atļaujas norādīt uz Šveices ierobežojumiem - kuri nebūtu nepieciešami, ja Francijas AES flote darbotos - kā uz pamatojumu, ka mums vajagot vairāk tos draņķus. Neba jau tos nemēģinātu celt - re kur vēl viens Francijā kavējas jau vienpadsmito gadu.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]begemots
2023-01-05 12:32 (saite)
> Nu, statistiski arī saules paneļa vai vēja turbīnas ieguvumu var noteikt ļoti precīzi.

Jā, kaut kādā lieltermiņa griezumā, pa gadiem. Bet enerģijas iegūšana notiek ikdienā, un tur variācijas ir gana lielas. Tu taču nemēģināsi man tagad pateikt, ka iegūt enerģiju no, piemēram, vēja ir tikpat stabili, kā no paredzama procesa, kur mēs pilnībā kontrolējam inputu (AES). Kombinācija ar sauli un hidro, protams, padara to pašu vēju stabilāku, bet kā šovasar pat redzējām, var būt mēnešiem ilgi periodi, kad visi šie 3 elementi nosēžas.

> A par to, ka arī AES var iziet no ierindas visnevēlamākajā brīdī tieši arī bija domāts mans ieraksts. ;)

A kas nevar? Viss var iziet no ierindas, viss ir jāapkalpo, visam ir savi remonta brīži, what was the actual point?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antiprojekcija
2023-01-05 13:40 (saite)
Nu te vienkārši tiek pasniegts tā, ka "uzcelsim AES, un par elektrību nebūs jāuztraucas". Tajā pašā laikā AES gana būtisku sava mūža daļu pavada stāvot, ļoti bieži neplānoti. Tikko bija ziņa kā viens Dienvidkorejas reaktors atkal palaists pēc 5 gadu ilgas "apkopes". Pasaules mērogā vidējais reaktors vidēji stāv 20% sava mūža - dažādās valstīs šis rādītājs (capacity factor) svārstās no 40% (Armēnija) līdz <10% (ASV, Ķīna). Tipiski tā arī ir ap 20-25% downtime (tādās valstīs kā Krievija, Kanāda, Francija, Zviedrija, utt).

Citiem vārdiem sakot - arī ar kodolenerģiju ir jāplāno alternatīvas sliktām apstākļu sakritībām (nu kā šogad Francijā).

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ctulhu
2023-01-05 14:07 (saite)
Nu jā tikai tur iet nost augstāk minētā atkarība no dabas apstākļiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?