302cc9b4780f8cbef6f70c3a8417913050b6aafb ([info]mindbound) rakstīja,
@ 2016-01-02 20:41:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Garastāvoklis:awake
Mūzika:Tenhi - Kauan: Taival
Entry tags:industry, news, science, spaceflight

Rogozins uztraucas par to, ka SpaceX varētu apdraudēt Krievijas kosmosa programmu. Citās ziņās – izskatās, ka Krievijas kosmosa programma ir tādā stāvoklī, ka Роскосмос tiek avārijas kārtā apvienots ar renacionalizēto URSC, jo, citējot Rogozinu, “[Krievijas] kosmosa apguves industrija kā sektors ir tik nestabila, ka ir vajadzīgs to nodot valdības pārziņā”. Vēl citās ziņās – SpaceX sekmīgi nosēdinātā nesējraķetes pakāpe ir atkārtotai lietošanai piemērotā kondīcijā. Visbeidzot, SpaceX un NASA noslēdz kontraktu par pirmās pakalpojumu izmantošanu astronautu transportam uz SKS.

Mana (pagaidām ļoti aptuvenā, bez varbūtībām vai ticamības intervāliem) prognoze: līdz 2020. gadam Krievijas kosmosa programma būs vai nu sašķēlusies starp bojā ejošu valsts sektoru un uzplaukstošām nevalstiskām kompānijām, vai kopumā sarukusi līdz tikai vietējas nozīmes pasākumam. Abos scenārijos globālā mērogā vadībā izvirzās nevalstiskās kosmosa apguves kompānijas, gan ASV, gan citur pasaulē.



(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gedymin
2016-01-02 23:17 (saite)
Sadalīšana privātās kompānijās visticamāk ilgtermiņā nogremdētu ASV kosmosa programmu, tāpat kā tas ir noticis ar ASV dzelzceļiem un ASV pilsētbūvniecību. Privātajiem nav iniciatīvas domāt globāli.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]mindbound
2016-01-02 23:49 (saite)
Pieļauju, ka tā varētu būt. No otras puses, man šķiet mazticami, ka NASA vai ESA paredzamā nākotnē varētu izzust. Tas, kā es stādos priekšā notikumu attīstību, ir situācija, kur šīs administrācijas saglabājas kā koordinējoši centri, lielo kosmodromu uzturētājas entitātes, vismaz daļēji – astronautu rekrutēšanas un apmācības centri (sinerģija ar militāro sektoru), kurpretī nevalstisko organizāciju un kompāniju iespēja "spīdēt" ir tieši raķešbūves (jau esošā) un transporta (šobrīd topošā) jomā, jo tur svarīgākas ir tieši konkrētas tehnoloģiskas inovācijas, nevis globāla plānošana.

Krievijas kosmosa programma, savukārt, tiešām varētu būt uz grimšanas robežas, gan tehnoloģiski, gan organizatoriski.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?