atjēdzīgo (woke) aizstāvībai
Nekad nebūtu domājis, ka nāksies šo rakstīt, bet es redzu, ka atjēdzīgo (woke) idejas ir jāaizstāv.
Daudzi iebilst pret atjēdzīgo (woke) idejām, jo uzskata, ka tās ir kaitējošas. Piemēram, DEI (diversity, equity, inclusion – daudzveidība, vienlīdzīgas tiesības, iekļaušana) var novest pie tā, ka darbā tiek pieņemti mazāk kvalificēti kandidāti, kas var samazināt uzņēmumu produktivitāti. Šie kritiķi neredz DEI pozitīvās puses. Svarīgi, lai visi darbinieki darbā justos ērti – neatkarīgi no viņu seksuālās orientācijas (geji, lesbietes utt.), diētas (vegāni, veģetārieši un citi) vai kādas citas pārliecības. Kad darbinieki netiek aprunāti, viņi strādās ar lielāku prieku un atdevi, līdz ar to uzņēmumi tikai iegūs. Turklāt ne jau vienmēr cilvēks ar vislabākajām atzīmēm skolā vienmēr ir vislabākais darbinieks. DEI var nedaudz kaitēt, samazinot darbā pieņemto darbinieku kvalifikācijas, bet tas ar uzviju tiek atgūts, ceļot darbinieku apmierinātību un līdz ar to darba ražīgumu ilgtermiņā.
Es nesen lidoju ar AirBaltic 6 stundu ilgā lidojumā un par spīti labajai apkalpošanai man pietrūka, ka lidmašīnā nebija iespējams iegādāties labu veģetāru maltīti, salīdzinot ar citām aviolīnijām, kā Ryanair vai Easyjet. AirBaltic noteikti ir mazāk atjēdzīgs (woke) par šīm lētajām aviolīnijām. Varbūt tieši tas ir AirBaltic grūtību cēlonis? Tas nav tikai par pasažieriem, bet par darbiniekiem. Vai nestandarta cilvēki (geji utt.) uzskatītu, ka strādāt šajā uzņēmumā ir patīkami? Var būt, ka pēc oficiālās uzņēmuma politikas viņi nevienu nediskriminē, bet kāda ir reālā uzņēmuma kultūra? Kā tajā justos darbinieki, kas ir atklāti geji?
Ja vadība nav padomājusi par veģetāras maltītes pieejamību pasažieriem, tad iespējams, ka arī par geju darbiniekiem nav padomāts. Tā tas būtu vairumā uzņēmumu, un tieši tāpēc ir jābūt oficiālām DEI politikām, lai radītu izmaiņas kultūrā ar mērķi uzlabot visu dažādo darbinieku apmierinātību. Tad celsies darbinieku labsajūta, pēc tam pakalpojumu kvalitāte un galu galā valsts ekonomika.