08 February 2021 @ 05:03 pm
Bezgalīgais Stāsts.  
"Vampire bats also demonstrate a sense of reciprocity and altruism. They share blood by regurgitation, but do not share randomly. They are most likely to share with other bats who have shared with them in the past or who are in dire need of feeding."

One more time with feeling..

Es tiešām, tiešām nesaprotu cilvēkus, kas negrib pieslieties kādam stāstam. Jo tas ir ekeftīgākais veids, kā iegūt pārskatu par pasauli un attiecīgi kalibrēt, strukturēt savu dzīvi. Tam pretoties ir kā speciāli nelasīt laika prognozi un iet ārā ģērbies kā gribās, un tad salt vai karst vai salīt vai tapt vēja sapūstam; kamēr adekvāti saģērbjoties var izbaudīt jebkurus laikapstākļus. Ja tu atsakies no vēstures un vienkārši pasaki, ka dzīvosi pa straumei, tad jau tu vairs nemaz neesi cilvēks, kas dumjāks par dzīvnieciņu, varbūt kaut kāds 80s robots? Vai arī ja tu saki, ka atsakies no vēstures, bet izrādās ka seko vēsturei neapzināti, tad tu neuzstājot uz šo fokusu neesi spējīgs izvērtēt, kādi vēstures vanskari tavā psihē ir iemājojuši; tad atliek tikai cerēt, ka ne vanskari bet vairāk vēstures svētības. Jo neiedziļinoties vēsturē ir kā veidot savu dzīvi pēc Interneta rakstiņiem, drīzāk sensacionāliem virsrakstiņiem, netaisot fact-check. Šodien drīkst ēst tostermaizi, rīt jāēd tikai pak čoi, šodien draudzīgums ir modē, rīt cieņā tikai savtīgums, vakar Pēteris tev bija draugs, parīt ienaidnieks. Ultimately, kas gan cits ir dzīvošana bez skata uz vēsturi kā garīga verdzība.. skumīgi, ja automātiska dēļ zemām prāta spējām vai prastas neiedomāšanās, bet groteski, ja self-inflicted and insisted on in bad faith.

Atkal par to pašu nabaga kristietību.. neviens nezustāj, ka morāli izdomāja Jēzus. Morāle kā izdzīvotspējīgas sabiedrības fenomens lēni attīstījās no sikspārņa kājas. Bet kristieši noteikti, jā kopā ar citām reliģijām, bija pionieri cilvēces vēsturē, kas noformulēja un sakārtoja, sastrukturizēja morāles un ētikas trendus, kas evolūcijas gaitā izrādījās paši svarīgākie izdzīvošanai lielās kopienās un, ne tikai plikai izdzīvošanai, bet eksponenciālai garīgai un intelektuālai izaugsmei. Viņi noformulēja principus, kas vada esību ne tikai uz pliku izdzīvošanu bet tieši uz izaugsmi. Bībeli var lasīt kā instruktīvu enciklopēdiju morāles evolūcijā. Tāpat kā citus reliģiskus tekstus konkrētos individuāļa aspektos.

Diemžēl es pie tā neapstātos, jo redzu, ka tādi autori kā Jungs un Pītersons, un daudzi kristietības un teoloģiju pētnieki, atklāj vēl bagātīgāku gnosticismu. Protams, no vienas puses ir arguments teikt, ka tas nav nepieciešams, jo cilvēkam labāk ir dzīvot vienkāršu dzīvi, bez pārliekas urķēšanās psihē. Gandrīz tā kā ateisti saka, ka nevajag reliģiju, jo var vinekārši dzīvot no fakta līdz faktam by natural light (which always turns out to be unconsciously releigous-based). Bet cilvēka psihe pieprasa urķēšanos, jo tā nav statiska vērtība. Tāpēc mani kaut kas ļoti neapmierina šajā nostājā. Jo pirmkārt neviens intelektuāli attīstīts cilvēks neapmierināsies ar vienkāršu esību, kas sastāv no vienkāršām, nestimulējošām nodarbēm.. Ja apmierināsies, tad visticamāk no noguruma vai resursu trūkuma. Otrkārt cilvēka psihe ir tik ekskluzīva un satriecoši bagāta, ka tā šķiet ir konkrēti radīta gnosticismam. Patiesi, ja tā ir radīta Dieva līdzībā, tad bezgalīgā Dieva psihe spoģuļojas cilvēka psihē, kuras būtība un sūtība ir pastāvīga izaugsme.

Zinātniskajā/ateistiskajā skatījumā uz dzīvi ir daudz trūkumu, un tas šķiet mazliet speciāli nihilistisks un pat neirotisks. Bet visvairāk nedabisks - jo tas mērķtiecīgi apspiež cilvēka psihi, tās radošuma dimensiju, dās dievišķo dimensiju. Atsakoties to uztvert, to pētīt, to pieļaut. Ateisms ir vardarbīgs un nedabisks, manā skatījumā. Man tas vienmēr asociējas ar dusmīgi aklu esību, kura aiztaisa acis un ausis un saka ļē ļē ļē ļē ļē, bitch. Jo tas ir kā dzīvot pēc plikiem faktiem, neinteresējoties, kā viss sasaucas kopa un uz kurieni viss iet, būtībā - apsiežot cilvēkbūtnes dabisko interesi par pasauli un psihi. Tas būtu normāli dzīvniekam vai robotam, bet ne cilvēkbūnei, kas ir spējīga uz bezgalīgu intelektuālu un garīgu izaugsmi.

Tāpēc man nopietni šķiet ka reti kurš tā dzīvo, reti kurš ir patiess ateists. Ja cilvēkam ir vērtības dzīvē, varūt viņš to nemaz nezina, bet tās ir balstītas kultūrā, kurā viņš un viņa senču senči ir izauguši. Un visas kultūras monumentāla un visaptveroša sastāvdaļa ir šie mīti, garīgie stāsti, kur daudz kas tajos var un visticamāk pilnīgi noteikti izrādīsies ontoloģisks un uztverams pavisam drīz. Viņš var to noliegt, ļē ļē ļē un piesaukt spageti briesmoņus in a sheer spiteful bad faith frenzy, bet paldies Dievam fakti ir stiprāki par cilvēku personiskajām puny silly orthodoxies.

Tikai tāpēc, ka cilvēki nezina, ka seko konkrētu naratīvu principiem, nedrīkst būt iemesls, kāpēc šie naratīvi tiek iznīcināti. Cilvēku nenovīdība nevar būt spēcīgāka par patiesu faktu.

Manuprāt, tāpēc ir tik ļoti svarīgi pēc iespējas ātrāk un apņēmīgāk pastāvēt uz stāstu atjaunošanu, lai pasaule nesabrūk kā fantāzijas zeme Bezgalīgajā Stāstā.

Un kāpēc visa šī brukšana - tāpēc ka cilvēkiem, šķiet, ka neeksistē garīgā dimensija. Tāpēc ka, kā jau ar visām labajām lietām dzīvē, cilvēki ātri aizmirst pierādījumus un arvien saredz un piesauc pierādījumu trūkumu. Tāpēc ka ticēt savām maņām ir vieglāk - ticēt, ka mums pieder piecas vienīgās maņas kosmosā.

Būtībā noliegt garīgo dimensiju ir noliegt, ka nav citu maņu kā mūsu piecas maņas, kas ir nezinātniski.

Labi, mums nav ideāla stāsta, kas perfekti izklāstītu visuma vēsturi un mūsu vietu tajā, bet es domāju, ka cilvēku psihe arvien jūt visu kas ir noticis un notiks, un reprezentācijas, ko tā ir radījusi ir uzticamas un timeless.

Bet vispār, es izsecināju, ka ja kaut kam būs notikt, tas notiks ārpus visiem cilvēku konstruktiem un likumiem un pasaulīgajiem trendiem, kā neapturams vilnis. Tāpēc, lai arī ir likumsakarīgi par šo domāt un debatēt un arvien atkārot uz riņķi, aizmirst un atcerēties, stŗīdēties un klusēt, savādā ziņā viss jau ir izlemts.. tā mūsu apziņa tik mirķšķinās - vaļā un ciet.
 
 
( Post a new comment )
restart[info]restart on February 8th, 2021 - 09:38 pm
Var jau arī radīt pats savu stāstu vai struktūru.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on February 8th, 2021 - 10:12 pm
Kā? Ko tas vispār nozīmē? Mēs ierodamies šajā pasaulē j a u kā daļa no citu stāsta un no lielāka vispārējā stāsta. Iedomāties sacerēt "pašam savu stāstu" ir baigā augstprātība, amerikānisms.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
restart[info]restart on February 8th, 2021 - 10:57 pm
Visai agresīvā tonī pamācīt citus nudien ir, kā tu teiktu, baigā augstprātība. Varbūt arī sava veida stulbums, grūti tā pateikt.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on February 8th, 2021 - 11:08 pm
Vai tiešām visiem modernajiem cilvēki ūdenī ir iejauktas kaut kādas vielas, ka viņi uzreiz apvainojas, ja kāds viņiem māca, kā ir patiesībā un izsaka kādu stingrāku pārliecību? Kas ļaudīm kaiš!
(Reply) (Parent) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 12:12 am
Bet neizbeegami no vai nu jau neorigjinaaliem elementiem, vai psihes dziljumiem... Kuri man ir aizdomas mums visiem ir primordiaali vienoti, un ka no vinjiem shie jau rastie episkie staasti ir ceelushies. So there is literally no point.. Apart of repetition and plagiarism.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
restart[info]restart on February 9th, 2021 - 12:22 am
Jā. Neizbēgami. Bet lai jau tā arī būtu. Oriģinalitātes trūkums šajā gadījumā nav nekas slikts.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 12:33 am
Maybe it is more interesting for a while. Bet man tikuntaa shkjiet ka it requires daudz shkjipsninju of blind eye. Bet katrs ir uz sava dziives celja, un man tikuntaa shkjiet, ka katrs celjsh ir labs un likumaskariigs.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
restart[info]restart on February 9th, 2021 - 10:00 am
Man tieši kristietība "requires daudz shkjipsninju of blind eye". Pārāk daudz, lai es spētu tai nopietni ticēt.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 11:07 am
I guess it depends on what you focus on. Es kristietību redzu, kā veiksmīgu morālu principu kopumu, ko ir noformulējuši dažādi cilvēki, kas bija īpaši veiksmīgi pieslēgušies tai dziļājai/augstajai apziņai, kas mūs visus vieno. Jēzum esot visiemiesotākajam cilvēkam. Visādas paranormālijas tajā stāstā, manuprāt, beigās izrādīsies ka nav nemaz paranormālijas, vai arī ja ir, tad cilvēka uztverei nekas netraucē saprast to metaforisko nozīmi.

Bet nu atkal, ja riebj tad riebj, nav vajadzības uz to fokusēties, ja tādu nejūt. Mani vienkārši ļoti ļoti fascinē kristietība, gluži kā kaut kāda Gredzenu Pavēlnieka triloģija director's cut, it is just exciting and explains life and my confusions.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
restart[info]restart on February 9th, 2021 - 06:11 pm
Jā, tikai kristietība gluži nebūs vienīgais veiksmīgu morālu principu kopums. Es saprotu, ka tev kristietība šķiet ļoti pievilcīga un nav jau problēmu, es to noteikti nepārzinu tik labi kā tu. Kaut gan, ja pavisam godīgi, rodas sajūta, ka līdz galam tu par kristietību pārliecināta tomēr neesi.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 06:29 pm
Kā jau ar visām lietām dzīvē, tur kur pietrūkst pārliecības, tur iestājas ticība: darbība kas balstīta ticībā.

Tieši pavisam loģiskā nepieciešamība bezgalīgi apšaubīt/intelektuāli čalendžot realitāti kā tādu, pamudina cilvēku atrast veiksmīgāko algoritmu pēc kura vadīt savu dzīvi un to izskaidrot.

Ja to visu atņem, tad jau cilvēks ir tikai savāds molekulu kopums, kas veidots no atomiem, kas veidoti no neizskaidrojamas tumšās enerģijas pārsvarā, kas kaut ko dara un tirinās pats nesaprotot kā un kāpēc. Bet ja es zinu, kas man patīk un es gribu dzīvot godrprātīgu dzīvi, ticot, ka tas ir labi tādai būtnei kā man, tad es varu no rīta uztaisīt kafiju un sākt riktēties.

Es pieļauju, ka es varbūt esmu rets frīks, kurai prāts tik ļoti pieprasa struktūru. Ka citi cilvēki vienkārši dzīvo nešauboties un nepieprasot atbildes, nemaz negribot zināt kas šis viss ir un kas ir viņi un viņu dzīves. Bet man to dikti vajag. Man pavisam nav interesanti un entuziasms dzīvot, ja es uz pasauli un esību neskatos kā uz kaut ko ar stāstu un nozīmi.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
restart[info]restart on February 10th, 2021 - 12:53 pm
Man laikam ir otrādi. Tieši tāpēc, ka nespēju ticēt leģendām, vairāk ticu sev pašam ar visiem saviem daudzajiem mīnusiem.

Var jau būt, ka esmu tikai savāds molekulu kopums, man nav iebildumu, ja par mani kāds tā domā. Bet es gan diezgan labi saprotu "kā" un iekšēji esmu visai strukturēts. "Kāpēc" - to varbūt mazāk labi, bet tādas īsti pārliecinošas atbildes, domāju, nemaz nevar būt. Es nejūtu lielu vajadzību savu dzīvi izskaidrot, bet, ja vajadzētu, es to varētu izdarīt visai vienkārši.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 10th, 2021 - 06:38 pm
Bet tu jau viņu skaidrotu, ar valodu un definējumiem, kas nav tava, bet gan veidpjušies no visuma pirmšakumiem līdz mūsdienai. Mums nekas nepieder pašiem, nekas nav oriģināls.. vienīgais, ko mēs iespējam, ir izprast, kāpēc tas stāsts pēc kura esam izvēlējušies vadīt savu dzīvi, mums sķiet labākais.
(Reply) (Parent) (Link)
[info]krishjaanis2 on February 8th, 2021 - 10:11 pm
Uzmanīgi ar gnosticismu, vienu no senākajām maldu mācībām, ar ko kristietībai bija jāizcīna eksistenciāla kauja: https://catechism.co.uk/2020/02/29/gnosticism/
Jo kristietība principā ir par iemiesotību, pareizo samēru starp garu un fizisko, bet gnosticisms ir par atiemiesotību, matērija - ļauna utml. Visa spiritualizācija, izšķīdināšana psiholoģizācijā ir lielas Junga un Pītersona problēmas. Visi mūsdienu LGBTQJHVZ, transgenderu neprāts, furriji, "esi tu pats!" kults balstās rafinētos neognosticisma paveidos.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 12:18 am
Not necessarily, vismaz ne manaa izpratnee.. Bet man parasti klibo definiicijas jeedzieniem, jo paaraak liberaali vinjus pielietoju savaa domaashanaa. Fiziskaa esiiba ir nenoliedzama, bet gariigaa ir tik dzilja un neizprasta, ka uz to fokusu likt ir neizbeegami un likumsakariigi. Vienkaarshi nevajag aizmirsties, nevajag sashkjobiit fizisko dumensiju, bet gan reformeet arii gnosticismu, vai vispaar to nesaukt par gnosticismu, vienkaarshi rast dziljaaku, vienojoshaaku, speeciigaaku izpratni, kas neatkaapjas no patiesiibas.
(Reply) (Parent) (Link)
ebeh[info]ebeh on February 8th, 2021 - 10:48 pm
Came for the depression posts, stayed for the spiritual content :)
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 12:13 am
Me too.. Regarding esiiba!
(Reply) (Parent) (Link)
snauts[info]snauts on February 9th, 2021 - 09:43 am
Vispār jau man šķiet, ka ar tām reliģijām ir tāpat kā ar diētām vai fizkultūras programmām. Kuras labākas, kuras sliktākas, mēs varam par to bezgalīgi debatēt, lasīt grāmatu grāmatas, bet dienas beigās svarīgi ir tas cik daudz tu esi no tā visa īstenojis, nevis vai esi izvēlējies pašu labāko un citiem par to pastāstījis.
(Reply) (Thread) (Link)
barvins[info]barvins on February 9th, 2021 - 10:40 am
Vegānismam daudzi cilvēki pievēršas tikai tāpēc, lai varētu ar to palielīties:D Kaut kas līdzīgs iPhone, Ferrari vai Rolex.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
snauts[info]snauts on February 9th, 2021 - 11:00 am
Manuprāt tā nav, ka cilvēkus kaut ko uzsākt motivē iespēja palielīties, tā nāk pēc tam. Es domāju, ka tiklīdz cilvēks atrod kaut ko kas viņa dzīvē ievieš kaut kādas iedvesmojoši pozitīvas pārmaiņas, tā uzreiz gribas to reklamēt un uzbāzties ar to citiem, jo bļeģ, strādā taču. Tikpat labi tā var būt jauna programmēšanas valoda (been there done that).
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
snauts[info]snauts on February 9th, 2021 - 11:06 am
Cik ir novērots, tad tie, kas pa priekšu izlielās tā arī beigās parasti neko neuzsāk.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
barvins[info]barvins on February 9th, 2021 - 05:56 pm
Been there, done that :D
(Reply) (Parent) (Link)
gnidrologs[info]gnidrologs on February 9th, 2021 - 01:17 pm
Ir izteikta korelācija starp vegānismu u.c. tikumsignalizēšanas paveidiem. Ļoti daudzi wokiji ir vegāni. Tā, ka nē, motivācija lielīties, izskatīties labākiem uz citu fona ir vienība, kas pastāv pati par sevi un mūsdienu narcismu agresīvi kultivējošajā pasaulē, kļuvusi par sava veida sektu. Būtības jauns gnostiķu, visādu tur kataru utml. analogs.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
snauts[info]snauts on February 9th, 2021 - 01:51 pm
Es atkal uzskatu, ka lielākā daļa vegānu ir jūtīgi cilvēki, kas kļūst par tādiem tāpēc, ka uz viņiem atstāj dziļu iespaidu tas cik brutāla ir gaļas pārstrādes industrija. Tas ka lielākā daļa pēc tam tikumsignalē, sure, bet es nedomāju, ka tikumsignalēšana ir galvenais iemesls kāpēc kāds kļūst par vegānu.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
gnidrologs[info]gnidrologs on February 9th, 2021 - 05:14 pm
Tad butu jāpieņem, ka arī citi wokiji ir jūtīgi cilvēki, kas vienkārši grib visiem palīdzēt, bet tas man galīgi nesanāk, jo tie ir vieni no vilest creatures kādu nācies novērot. Pārsvarā pilnīgi psihopāti, kuri līdzjūtības konceptu nesaprot saknē.
(Reply) (Parent) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 11:11 am
Nu jā, lai arī īstenie kristieši turpinātu nepiekrist un teikt, ka šī ir vislabākā diēta un pietupieni, bet es tev piekrītu.

Tāpēc jau es tik ļoti jūsminos, ka esot ņēmušai cauri visādas filozofijas un garīguma paveidus, nokļūstot pie kristietības sajutos kā, now we're talking baby.

Tāpēc es nevaru par to beigt domat un pļurkstēt, un man ir mazliet žēl cibas latest un cilvēkus, kurus mani savārstījumi trigero. Tajā pašā laikā ir interesanti uzzināt, kās tieši cilvēkus kristietībā neapmierina, jo i think it is a brilliant formula to follow.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
snauts[info]snauts on February 9th, 2021 - 11:33 am
Nu neviens jau neaizliedz "vislabākā" vietā lietot "vispiemērotākā man". Mana personīgā pieredze ir tāda, ka kaut kādus padsmit gadus atpakaļ, kad pastiprināti interesējos par reliģijām, gan kristietībā, gan budismā, bija visādi panti, vārsmas un stāstiņi, kas likās relatable un atkal tādi kas likās WTF does not make any sense. Pēdējos gados ir sanācis daļu no tā pārlasīt un man par lielu pārsteigumu ir daudz vairāk relatable materiāla (Binding of Isaac, piemēram). Tas man liek domāt, ka tā garīgā pieredze ir svarīgāka, nekā tie vārdi un stāsti caur kuriem mēs to varam noidentificēt un nokomunicēt citiem.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 11:52 am
Bet ja es rakstu šo ierakstu, tad tas jau ietver, ka tas ir mans un visas domas tajā ir tās, kas man ir šķitušas vispiemērotākās. Bet tas, ka es neticētu ka manas labākās domas nav kaut drusciņ universālas, manuprāt, ir loģikas kļūda. Kāpēc, lai es domātu kaut kādas subquality domas, ja es uzreiz tad varētu izvēlēties domas, kas ir visuniversālākās, un atzītas, kas der visiem? Ja vien es neticētu tam, ka šīs dažas manas pašas labākās domas var noderēt visiem? Es ceru, ka tu neesi viens no tiem cilvēkiem, kas noliedz, ka ir universālas vērtības.. bet ja esi, tad mana skaidrošanās šeit arī izbeidzas. :D
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
snauts[info]snauts on February 9th, 2021 - 12:55 pm
Es ilgi domāju, ko tev atbildēt, bet tad nonācu pie secinājuma, ka man vajadzētu uzdot tev ļoti daudz jautājumu, lai precizētu, ko tu šajā kontekstā saproti ar vārdu universāls, un mans secinājums ir tāds, ka this is going nowhere un ka laikam šodien jāmet šai lietai miers.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 01:46 pm
Agree. Kā jau tu pats raksīji, man nemaz tik ļoti neprasās diskutēt par šo lietu. Vienkārši dažreiz gribas pierakstīt spējus sentimentus, it is a creative urge if you will. Nu un protams citiem viņus vajag lasīt kā 'methodrone vispiemērotāk šķiet', pat ja man šķiet, ka tas var noderēt arī citiem. Jo at the end of the day, katrs pats ir savas dzīves kalējs, un paša secinājumi ir tie kas raisīs uz kaut kādām darībām vai pārliecībām, nevis citu. Es tiešām nedomāju, ka citi spēj kādam jebko uzspiest vai aizvainot ar pilkiem vārdiem.. cilvēkiem ir jāiemācās dzīvot ar apziņu, ka neviens cits cilvēks nevar vardarbīgi un negribēts kļūt totāla garīga autoritāte. Un ja viņam ļoti kāda cilvēka teiktais riebj, vai maniere kā tas teiktais ir pasniegts, voice it and carry on, that's all we can ever do / what we should do.
(Reply) (Parent) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on February 9th, 2021 - 05:20 pm
Te man šķiet ir sajauktas vairākas lietas.

Nav jau daudz cilvēku, kuri tiešām nepieslienas kādam stāstam.

Es domāju, tas pat reāli nav iespējams. Narratīvs spīd visam cauri, kaut vai tāpēc, lai izkāptu no gultas.

Vienkārši pamazām ir veidojušies stāsti, kuri neietver "augstākas", potenciāli ideālas būtnes reifikāciju. Un nav nepieciešams, ka tāda kaut kur faktiski eksistētu.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 05:31 pm
Ir nepieciešams, es tikai vēl neesmu pietiekami gudra, lai to pamatotu.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on February 9th, 2021 - 07:31 pm
Nevajag pamatot, pastāsti labāk, kāpēc tev tas šķiet svarīgi.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 9th, 2021 - 07:45 pm
Jo kosmiska inteliģence izskaidro visādas mistiskas domas, sajūtas un sinhronitātes. Un esmu pie sevis pamanījusi, ka daudz labāk dzīvē veicās, ja dzīvo tā it kā mistēriskās lietas ir objektīvas, nevis tad, kad viņas uzskata par ko nebūtisku un nejaušu. Es vienu posmu dzīvoju tā it kā nekas no tā neskaitītos, un tas jutās, kā es sev katru dienu gabalu nost cirstu, un speciāli sevi pasniegtu kā bezmazvai mentally challenged, paradoksāli.

Es esmu ļoti elastīga jēdziena 'Dievs' interpretācijā, un pagaidām, tam vistuvākais man šķiet, ko Jungs sauc par Collective Unconscious, ar domu, ka šai tumšajai matērijai (no kuras cilvēku apziņā tikai ik pa laikam kaut kas izlec) apakšā ir grandiozs un neaptverams aisbergs-Dievs.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on February 10th, 2021 - 11:18 am
Interesanti.

Man savukārt kaut kā pēdējā laikā šķiet, ka nav nepieciešams visas mistiskās domas un sinhronitātes izskaidrot. Jo skaidrojumi ir iespējami daudz un dažādi, un pieslieties vienam konkrētam strīdīgos gadījumos reti kad ir kaut kas vairāk par preferenci.

Es vairāk interesējos par to, kā šie globālie stāsti ietekmē ikdienu, it īpaši attieksmi un attiecības ar citiem cilvēkiem. No šī viedokļa man šķiet, neviens nevar apgalvot, ka ir kārtīgi pieslējies kādam konkrētam stāstam, ja tas neparādās praktiskajā darbībā.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 10th, 2021 - 11:50 am
Labi, bet zupu var streebt ar roku, vai arii ieliet bljodinjaa un tad eest. Es gribu smuku bljodinju, jo man esteetika ir svariiga.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on February 10th, 2021 - 12:29 pm
Protams.

Un tā kā bļodiņu smuku ir daudz, pat dažādas formas, tad katrs var sev izvēlēties, kas labāk patīk.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on February 10th, 2021 - 06:39 pm
Bet man šķiet, ka bļodas ģeniālā forma ir kristietība, kamēr pārējie utensils ir kaut kādi cauri šķīvji.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on February 10th, 2021 - 07:56 pm
Tā laikam gan tev šķiet.

Protams, ja runa tiešām būtu par bļodiņām, tas šķistu diezgan dīvaini, vai ne?
(Reply) (Parent) (Link)
[info]krishjaanis2 on February 10th, 2021 - 08:11 pm
Atkāpjoties no kristietības - tev nešķiet, ka šī mantra, ko jūs te visi cibās, internetos, feisbukos, tviteros, instagramos, katrā medijā, katrā sieviešu žurnālā tik dogmātiski atkārtojat, šī litānija "katrs var izvēlēties, kas labāk patīk" gadījumā nav viszombējošākā un vienkāršāka atbilde, tīra mūslaiku ideoloģija, tīrs iegansts atteikties no domāšanas grūtā darba? You do you - tā rakstīts uz 20.-21. gs. kapakmeņa.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on February 11th, 2021 - 11:41 am
Tas vienkārši diezgan godīgi apraksta lietu esošo stāvokli.

Katrs reāli jau izvēlas, ko grib -- tu atradīsi kristiešus, kuru dzīve un uzskati nesaskan ne ar desmito tiesu no tā, ko Bībele māca, bet viņi ir pārliecināti kristieši. Tu atradīsi ateistus, kuri publicē karikatūras par reliģiju, bet kuri spļauj pār plecu, kad ielai pārskrien melns kaķis un pie sevis baidās no piektdienas trīspadsmitā. Nu jau hrestomātisks piemērs ir konservatīvie politiķi, kuri slepus piekopj homoseksualus sakarus.

Kas attiecas uz mani personiski, es uzskatu, ka ir lietas, kas ir sabiedrību graujošas, un kuras nevajadzētu padarīt par normāla ikdienas diskursa sastāvdaļu, un par kurām vienmēr, ja tās notiek, vajadzētu runāt ar sašutumu. Bet diemžēl liela daļa no tām ir šeit diezgan iesakņojušās.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on February 13th, 2021 - 10:51 pm
Tas neko neapraksta, jo retais cilvēks vispār kaut ko izvēlas.
(Reply) (Parent) (Link)
[info]krishjaanis2 on February 10th, 2021 - 12:18 am
Šie "jaunie stāsti" ir nepārliecinoši, turklāt ar ētiski un metafiziski katastrofālām sekām. Kas lieku reizi parāda, ka nevar tā vienkārši izzīst stāstu no nekurienes. Vai nu stāsts ir par reālo, vai tas ir tikai par cilvēka muļķību.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on February 10th, 2021 - 11:12 am
Tā abstrakti runājot, var piesieties jebkam. Ja ir konkrēti iebildumi pret konkrētiem stāstiem, tas ir kas cits.

Un es noteikti nepiekrītu, ka visi jaunie stāsti ir "ar ētiski un metafiziski katastrofālām sekām", pārliecinošums savukārt ir in the eye of beholder.

Plus, protams, neviens stāsts pasaulē nav izzīsts no pirksta, tas tā kā būtu acīmredzams, ka visam ir kaut kāds pamats.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
gnidrologs[info]gnidrologs on February 10th, 2021 - 07:28 pm
Mēs JAU varam redzēt, ko "jaunie stāsti" sadarījuši ar pasauli šodien un, teiksim, pēdējā gadsimta laikā. Man ar to pietiek, lai noraidītu modernistu ideju par "katram vajag vienkārši būt pašam" bs.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on February 10th, 2021 - 07:58 pm
Ja nepievērsi uzmanību, sākotnēji te tika runāts par kristietību, kas ir stāsts ar nosacīti 2k gadu vēsturi. Starp to un modernismu ir vēl daudz kas pa vidu.
(Reply) (Parent) (Link)
[info]krishjaanis2 on February 10th, 2021 - 08:13 pm
Pārliecinošums kā reizi nav in the eye of the beholder. Var sev stāstīt visu kas ienāk prātā, bet pirksti iebāzti rozetē būs 100X pārliecinošāki, jo beidzot kāds to plāno subjektivitātes čaulu pārplēš pušu.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Skabičevskis[info]begemots on February 11th, 2021 - 11:42 am
nu, redzi, tāpēc fizika ir pārliecinoša.

atšķirībā no ļoti daudz kā cita.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on February 13th, 2021 - 10:51 pm
Garīgais realitātes pārliecinošumā ir augstāk nekā fiziskās realitātes.
(Reply) (Parent) (Link)