starro ([info]starro) rakstīja,
@ 2011-02-22 10:43:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Mūzika:Ringo Deathstarr - Never Drive

Kas notiek Lībijā?
izbrīna, ka gandrīz nav iespējams iegūt ticamas ziņas par aktuālajiem notikumiem Lībijā. Tuksneša zemē, kuras nacionālais ienākums uz katru beduīnu ir tāds pats kā Latvijā. Kāpēc par to vispār būtu jāinteresējas, jo vairāk rietumu imperiālistisko valdību interešu un sazvērestību teoriju kontekstā un visas arābu pasaules šībrīža notikumu kontektā?

Tāpēc, ka atšķirībā no citām arābu zemēm tur notiek karš. Kadafi armijas lidmašīnas bumbo Tripoles dzīvojamās piepilsētas. Valdība gan apgalvo, ka spridzina ieroču arsenālus, lai tie netiktu izlaupīti. Tikmēr aculiecinieki feisbukā publicē fotosesijas ar sakropļotu cilvēku līķu daļām. Tiesa, no tām nevar izprast kontekstu, notikumu fonu un mērogus.

Un izbrīna tas, ka šo karu nerāda tiešraidē, kā ierasts jau padsmit gadus. Tas gan nav tāds pats izbrīns, kā vilšanās par to, ka netiek nodrošināta iemīļotās sporta spēļu komandas mača tiešraides translācija. Pārsteidz, ka neviena ziņu aģentūra virs Tripoles nav pakarinājusi filmēšanas satelītu. Un tas, ka Lielbritānijas ārlietu ministrs var paziņot visai pasaulei, ka Kadafi ir aizmucis uz Venecuēlu pie drauga Čavesa, bet tam nav nekādu pierādījumu, tikai šo valstu oficiālo runasvīru šīs ziņas noliegumi. Izbrīna, tas, ka ir zināms, ka notiek Kadafi TV uzruna tautai, bet nav zināms ne tās saturs, ne tēzes, ne vai tā ir tiešraide, vai ieraksts un no kurienes.

Un tikmēr citu valstu līderi publiski nosoda vardarbību, bet viņiem ir tāds pats piesardzīgs apmulsums, jo neviens no nav drošs par faktiem, neviens negrib sastrēbt karstu, viņi pret vardarbību principā. Tikmēr Lībijā ir pilsoņu karš. Labi, masu genocīdi Āfrikā ir bieža parādība, taču ziemeļāfrika nav āfrika, tās vēsturiski ir augstas kultūras zemes.

Kāpēc interesē notikumi Vidusjūras dienvidu krastos? Tāpēc, ka tur ir potenciāls piedalīties Eiropas Savienības dzīves sistēmā. Sākot ar Tunisiju un Lībija varētu būt nākamā potenciālā ES dalībvalsts no ziemeļāfrikas.

Papildinājums nesenas vēstures kopainai: http://www.guardian.co.uk/world/audioslideshow/2009/aug/31/libya-gaddafi - Libya under Muammar Gaddafi ( Ian Black charts the recent history of Libya, from the rise of Gaddafi to Lockerbie to a thaw with the west )



(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]brookings
2011-02-22 10:56 (saite)
Mēdiju attieksme arī mani interesē, bet es stipri šaubos, ka "Sākot ar Tunisiju un Lībija varētu būt nākamā potenciālā ES dalībvalsts no ziemeļāfrikas."

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]starro
2011-02-22 11:14 (saite)
Francijai, Spānijai, Itālijai, Grieķijai, Turcijai vēsturiskās un šībrīža ekonomiskās saites ar Ziemeļāfriku ir krietni tuvākas un nozīmīgākas nekā piemēram ar Zviedriju, Poliju, Ukrainu, Rumāniju vai Dienvidslāviju. Vidusezera reģionam ir vairāk kopīga savā starpā, tāpat kā Baltijas ezera krastu iedzīvotājiem savā starpā, nekā Z-eiropai ar D-eiropu. Dalījums R-eiropā un A-eiropā ir kļuvis neaktuāls, jo nav pēc būtības. Franciju 100x vairāk interesē Alžīrija, nekā Ukraina.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]lemurs
2011-02-22 11:21 (saite)
+ 100

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]brookings
2011-02-22 11:32 (saite)
Šis ekonomiskās saites nevar tad turpināt arpus ES?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]starro
2011-02-22 11:36 (saite)
kāpēc precēties, ja tāpat var kniebties?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]brookings
2011-02-22 11:44 (saite)
Tieši tā. Es neorientējos šinī jautājumā (aka I do not know what the fuck I am talking about), bet būtu domājis, ka ES, var uzstādīt ligumus ar Afikas Savienību. Turklāt, varbūt nebūs izdevīgi Francijai ja Alžeria bus daļa no ES - Francija varētu zaudēt savas priekšrocības...

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]kemune
2011-02-22 12:45 (saite)
tā taču nav, ka neziņo: http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-12533069

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]starro
2011-02-22 12:52 (saite)
jā, pamazām arī lielajiem medijiem aina kristalizējas. bet vakar vakarā vēl bija pilnīgs informācijas haoss. un pamazām kritiski būs daudzas ziņas jāatsauc kā nepatiesas vai stipri pārspīlētas. bet kamēr ziņu avotu ticamība pārbaudās - tikmēr informācijas vakuums vai tiešām nepieredzēta mēroga slaktiņš?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?