24 Augusts 2016 @ 01:59
 
Nupat pabeidzu cept visas nu jau vakardienas sasēņotās bekas! Alleluja! Pusotrs kartupeļu grozs. Tagad droši vien būtu prātīgi kaut ko apēst.
 
 
24 Augusts 2016 @ 00:50
 
Ir pienācis tas gada brīdis, kad streļīju darbā tualetes papīru, jo jau kuro dienu līdz veikaliem darba laikā netieku. Tie vēl ir ciet, vai jau ir ciet. Bet tajās retajās reizēs, kad esmu mājās, pastāv risks, ka ievajadzēsies...
 
 
23 Augusts 2016 @ 22:19
Cibas šitstorms  
Man nav vērā ņemamas līdzjūtības pret personīgi nepazīstamiem bēgļiem tālās valstīs, un tai pašā laikā es atbalstu palīdzības sniegšanu. Iemesli ir tie paši vecie:
- Eiropeisko vērtību nezaudēšana ir svarīgāka par situāciju konkrētiku un utilitāru rēķināšanu. Atvērtība, starptautisko konvenciju ievērošana, cilvēktiesības nosaka minimumu pasaulei, kurā es gribu dzīvot. Es neesmu gatavs no tā atteikties oportūnistisku iemeslu dēļ. Eiropas nesadalīšanās ideoloģiski naidīgās savienībās ir starp priekšnosacījumiem.
- Nākošais solis ir eiropeisko vērtību izplatīšana. "The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting", un tā tālāk - vislabākā aizsardzības politika ir tā, kas iznīcina ienaidniekus nevis fiziski, bet padarot tos par draugiem. Nodemonstrējot, ka spēle ir nevis zero-sum, bet var būt izdevīga abām pusēm.
- Ir daudz piemēru, kuros imigrācija dod lielus ilgtermiņā pozitīvus efektus mītnes valstīm, pat ja imigranti ir pēdējās padibenes ierodoties (ebreju un citu huddled masses imigrācija ASV, noziedznieku "imigrācija" Austrālijā). Ir maz piemēru, kuros imigrācijas sekas ir izteikti negatīvas, atskaitot okupācijas tipa migrācijas. Slēgtas sabiedrības parasti ir mazāk veiksmīgas salīdzinot ar atvērtām; eiropiešu vs. ķīniešu jūras ceļojum, eiropieši vs. arābu zinātne viduslaikos.
- Nemaz nerunājot par to, ka ir nesalīdzināmi efektīvāk - ja jau tādu kritēriju uzskatam par svarīgu - dot iespējas sākt normālu dzīvi daudziem svešiem, bet normāliem cilvēkiem, nevis palīdzēt tam vienam proverbiālajam bomzim. Viņa potenciāls uzlabot savu dzīvi ir daudz mazāks nekā tiem, kuriem reāli draud nāve vai viņiem subjektīvi neakceptējami apstākļi.

Tā ka Dostojevska piemērs - par inteliģentu, kurš jo vairāk mīl cilvēci, jo mazāk spēj paciest dzīvokļa biedra iesnas - nav nekāds arguments.

Ja sanāks, uzrakstīšu par Nauru. Saistībā ar pavisam citu tēmu, bet cita starpā pieminēšanas vērts ir arī tas, ka nesenie skandāli attiecībā uz Austrālijas off-shore nometnēm liek šaubīties par populāro uzskatu attiecībā uz Austrālijas it kā veiksmīgo imigrācijas politiku. Jau sen gribu par Nauru uzrakstīt, jo, šķiet, šī sala ir lielisks mikromodelis tam, kas ar pasaules trajektoriju notiek kopumā.
 
 
24 Augusts 2016 @ 00:17
augusts  
terapeitei liekas, ka liela sakne manām problēmām ir insecure attachment, kas radusies pirmajos dzīves mēnešos. kad es piedzimu, mans tētis nelikās ne zinis (viņš pirms tam bija mēģinājis pierunāt/piespiest mammu taisīt abortu & viņš atbrauca uz mani paskatīties, kad man jau bija vismaz mēnesis), kā arī mana vecāmamma (mammas mamma) bija ļoti smagi slima. visi domāja, ka viņa nomirs (bet nenomira). mammai no uztraukumiem nebija piena, attiecīgi bija papildus uztraukumi, kur dabūt masījumu. bija padomju laiki un tas nebija ļoti īzī. cik nu varēja, tos piegādāja kaimiņš, kurš strādāja par autobusa šoferi un brauca reisos uz Rīgu. manas fiziskās vajadzības neapšaubāmi tika nodrošinātas, bet cik mana mamma tādos apstākļos bija spējīga nodrošināt emocionālās, ir cits jautājums. attiecīgi man ir hipertrofēta vajadzība pēc emocionālās drošības sajūtas un liela iekšējās nedrošības sajūta.
ko ar to visu iesākt, pagaidām vēl nav skaidrs.

http://www.simplypsychology.org/attachment.html
http://www.psychalive.org/disorganized-attachment/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2741157/pdf/nihms124466.pdf
https://boundaryninjatales.com/2011/10/14/disorganized-attachment-or-why-you-think-youre-crazy-but-really-arent/

p.s. pēc terapijas biju paēst Terapijā.
Tags:
 
 
23 Augusts 2016 @ 23:44
 
"A baby whose brain becomes used to chaos may seek out chaotic situations later in life"

mēģinu ātros tempos izlasīt "Good night, sleep tight" pašpalīdzības grāmatu, bet bail, ka netikšu līdz 6 mēn vecajiem, pirms viņš modīsies.
Tags:
 
 
23 Augusts 2016 @ 23:12
 
Ceļā uz Eiropas "heart of darkness" - Balkāniem, vienlaikus lasot, kā Skrūtons medī komunistus intelektuāļu biezokņos.
 
 
23 Augusts 2016 @ 21:31
 
No lietuvieša, kas pēdējais bija atsaucies uz to ierakstu, liekas, ka tiku vaļā.
Viss būtu ok, ja man rakstītu cilv, kas tiešām plāno iet uz to pasākumu, nevis "O! Skuķis meklē kompāniju, moš es varu ar viņu kko sabīdīt".
Lietuvietis tāpat kā iepriekšējie interesējās, kas tas visp par pasākumu, kaut arī tas bija pieminēts pirmajā no 2 teikumiem tajā postā. Atbildēju, ka mans puisis neklausās to grupu, tāpēc nepievienojas un meklēju, kādu, kas arī ies..uz ko lietuvietis tikai pajautāja, vai man ir draudzenes šeit. Pēc manas atbildes, ka nav, tikai smaidiņu atsūtīja & vairāk nekas nav interesējis. Nu es arī prof. bildi ieliku, kur nepārprotami man ir puisis. Moš taml tipiņi nerakstīs.

Plusā visam esmu slima. Yeeeey! Par laimi uz darbu tikai 6dien & cerams, paspēšu izveseļoties!
 
 
23 Augusts 2016 @ 22:37
 
Ā, un es šodien caur biroja logu redzēju debesīs lidmašīnu, kuru pavadīja divi iznīcinātāji.
Izrādās, ka nevis nolaupīta, bet gan nīderlandiešu olimpieši atgriežas mājās no Rio un iznīcinātāji šos sagaida/pavada/apsargā:

https://www.facebook.com/KLM/videos/10153909457075773/
 
 
23 Augusts 2016 @ 22:29
 
ar jz grizzly_bear noskatījāmies pirmās 2 lotr daļas, tagad inerces pēc gribas skatīties trešo
 
 
23 Augusts 2016 @ 22:27
 
unintentionally funny for the most part
 
 
23 Augusts 2016 @ 22:08
Par puķēm  
Nu bet nopietni, vai tiešām ir kāds vērā ņemams pamatojums tam, ka, vizītē atbraukušie, ārvalstu augsta ranga funkcionāri tiek triekti uz lokālo kulta vietu, brīvības pieminekli, nolikt ziedus? Tak kaut vai šprotu rūpnīcu būtu parādījuši, var būt augstajiem kungiem sirds vairāk atmaigtu. Lai gan iežēlināšanai pietiek arī ar brīvības, lāčplēša un barona ielām lietainā dienā. Uz pokaiņiem labāk nevest, nesapratīs. Es arī pokaiņus nesapratu, par māras kambariem vispār nerunāsim.

Māras kambaros vispār sanāca iekulties vienlaicīgi ar kaut kādiem franču tūristiem. Varējām viens otram žokli paturēt, lai tas nenokristu no apstulbuma.

P.S. Iespējams tā ziedu nolikšana ir tikai tāpēc, lai tauta parastā arī tiek uz onkuļiem un tantēm paskatīties.
 
 
23 Augusts 2016 @ 21:31
psihologu atziņas  
'' Tauriņi vēderā ļoti garšojot tarakāniem galvā. ''
 
 
23 Augusts 2016 @ 21:29
 
Šodien žurnālos un ziedu sveicieni. Šonedēļ patiesība esot jārunā un tikai. Tā kā ar runāšanu nevedas, daru.
Rīt jāizlien no alas. saule spīdēšot biežāk.

Bet vispār baigais pacilājums uz vakaru.
iedomāta rožu smarža. Karaliski rozīga :)
 
 
23 Augusts 2016 @ 21:05
Sāku izmantot instagram  
dark_fucker_99 liked your photo
 
 
23 Augusts 2016 @ 20:48
 
Bet zin, kas būtu vissmieklīgāk? Ja es varētu pārliecināt mammu uzņemt savā mājā bēgļu pāri (un pārliecināt bēgļu pāri), kuriem es varētu maksāt par to, lai viņi strādā mammas mājā lauku darbus - mēž kūti, slauc govis, palīdz rudens sējas darbos. Viņiem būtu jumts virs galvas un piķis ik mēnesi, savukārt mammai - palīgi smagajos darbos.

Prīmā integrācijas eksperiments, ne? Labākais realitātes šovs LV!
 
 
23 Augusts 2016 @ 20:23
 
Interēsojoties par pēdējiem iekšpolitikas jautājumiem, interesē no otas atdalījās pie šā viedokļa. Autors nezināms. Interpunkcija oriģinālā.

Bēgļi ēd no ānusa 

Uz dzīvo satikšanos ieradās štruntīgs rupucis un noslaucījis pupus piemetās pie apsmiekla objekta, kurš bija par sevi stāstījis, ka tam ne vienmēr ir draugos kaut kāds pupucis. Ir viens naktī, un saulstari ir staipīgi pāri visam mirušajam. Mēs ar tīrradni sēdējām soliņos un skepses pīrāgs mūsu atjautību bija vaicājis arī tīrradņu tēvam. Mēs no klajas debess parādījās štruntīgs pulicers un skaitījadarījumu cilvēks ir sastādījismani bērēm. Manas ingas gailesdāvātāsgrāmatasir izputējušas un sniedzas tikai tik tālu, lai tajās saskatītu morāvijas tirgu. Trīs bēgļi laivā ar sii santa+ingmārs+ilmārs isi Ingmārs Santa Ilmārs.satai ir kliba kāja,joilmārsklibo ilmārsir santas vienakāja otra kājair ingmārs. Mazlietpar loģiku. Preambula. Ir viens naktī un daudziem šķiet, ka es meloju sakot ka nopietība stipriietekmē aplikus ceļus.labibūtupadomāt, kā tas izskatīsies, kad gadiem ejot attīstītās preambulas būssaviesušāsvisiem tik stāvu kalnāaugšā,ka neviens no manējiem nebūs visai drošticams, laimanosapkampienos ir radīts manas beidzamībaskodols. Esjau viņam arī teicu,ka neviens mai nebija sapratistik labi,lai mani ļaudis mani paklausītu. Es esmu visai drošs,ka nevies nav pelnījisdziļo divdomībuun vairītosnosātaa. Kurš ir taspareizākais mielaststiešimums,tasarī būsvisai sapratenei par piemēru un es pat apgalvotu,ka neviensnav mūspelnījis tādus, kādiir veidojušies piemājas atkritumos. Viens ir skaidrs no pašasākuma – spēks ir olās, bet oles ir kulē.
 
 
23 Augusts 2016 @ 20:19
 
Bet vispār, Amsterdamā šonedēļ 25-30 grādi katru dienu, pat IRL no cepiena neizvairīties.
 
 
23 Augusts 2016 @ 20:06
 
stāvu, skaitu 40-tos
autobusus
galapunkts pareizais, skaitlis nē
enīvej, sen nebūs būts mājās tik (salīdzinoši) agri
 
 
23 Augusts 2016 @ 16:14
 
Labi zināt arī slengus...
Piemēram "Jeg har en god tid" tiešajā nozīmē sanāk "I have a good time", bet tiekot lietots negatīvisma izteikšanai, ka vot man tgd te jāpavada ilgs/garlaicīgs laika posms...

Visvairāk gan smejos par "du" = "you", bet ja izrunā īsi. Nevaru atrast rakstīto versiju, bet ja izrunā kā 'dū', tad tas apzīmē wc :D

...kā arī dzīvē tik svarīgais jautājums - Har du på deg undertøy? (Are you wearing underwear?)
 
 
23 Augusts 2016 @ 16:22
Titty Tuesday, Selfie Edition  
Tags: ,