18 Janvāris 2017 @ 21:01
 
Patiesi Baraks Obama ieies vēsturē kā viens no visu laiku izcilākajiem ASV prezidentiem:

"Chelsea Manning, the US army soldier who became one of the most prominent whistleblowers of modern times when she exposed the nature of warfare in Iraq and Afghanistan, and who then went on to pay the price with a 35-year military prison sentence, is to be freed in May as a gift of Barack Obama in his final days as president."

https://www.theguardian.com/us-news/2017/jan/17/chelsea-manning-sentence-commuted-barack-obama

Čelsiju jau sen vajadzēja atbrīvot!
 
 
18 Janvāris 2017 @ 20:36
 
Elpu aizraujoši atejas izgarojumi otrajā stāvā. Apstulbinoši kodīgi nāsīs un pie plakstiņiem, aizmirstot nepatikas, kuras kāds ierādījis just. Tikai pārsteidzoši ik reizi.
Vakars, kad Kārlis un māsa devās gulēt augšā. Smaidu un dejoju istabā viena klusā televizorā puskrēslā. Peldot gaisā, apstaigāju klusumu. Skaļums nav nepanesams, bet negaidīta vienatne ir Ziemassvētki. (pēc pārdesmit minūtēm Kārlis pārrodas)
Mātes dusmās ceptu reņģu dūmi - man ir 130 gadi, skaitot pieres noguruma gadskārtas. Atkrītu nejaušā gultā. Kārlis pielien klāt, ar palielinātu grimasi, kura pēc mirkļa attālinās, lai atvilktu segu. Aprunājamies par žangžī, gultī.
Vairāku grāmatu paralēla lasīšana. Pilnu interesi atsevišķi lasot neizdodas sajust.
Rīta tumsā pamostoties, nobučoju savu roku un smaidot nomurminu 'labrīt'. Mazāk skumji, ka nav skumji.
 
 
18 Janvāris 2017 @ 20:37
 
nocturnal animals - ne līdz galam pārliecinošs, taču ļoti aizraujošs ar savu stilistiku, metaforām un aktierspēli (šenona ūsas un teksasas akcents pilnīgi uzvaroši!)
 
 
18 Janvāris 2017 @ 20:28
 
 photo 7CF466BB-C6A5-4289-B08A-CD9B6168254B_zpsrwagx9ux.jpg
 
 
18 Janvāris 2017 @ 18:55
 
I said to my soul, be still, and let the dark come upon you.
 
 
18 Janvāris 2017 @ 16:57
 
jau dienas četras vēlos to pateikt, tikai darba dunā nebija laika: netfliksa lemonijs snikets bija tāda vilšanās jau no pirmajiem kadriem, ka es izslēdzu pirmo sēriju viducī, un otrreiz noskatījos pirms tam skatīto 2004.gada filmu

labi, ka novaldījos un neatpogāju maciņu, lai reģistrētos netfliksā, taupīs citai reizei
Tags:
 
 
18 Janvāris 2017 @ 16:40
 
- Čau, kā tev iet? Wow, tu izskaties ļoti labi!
- Čau! Paldies. Es esmu laimīga.
- Dizains?!
- Nē, mīlestība.
 
 
18 Janvāris 2017 @ 15:09
uzturēt vajadzīgos 36,6 celsija grādus  
Reizēm, kad šķiet, viss jau ir simts reizes dzirdēts un tik labi zināms, der aizmirst iemācīto. Un tad it interesanti atklāt no jauna to pašu caur citādāku prizmu.
Tags:
 
 
18 Janvāris 2017 @ 14:42
t  
 
 
18 Janvāris 2017 @ 12:26
Ahh Leo, I wish I could take a page out of your book  
Vecais sunītis Leo dzīvo Old Friends Senior dogs Sanctuary - veco suņu pansionātā. Komentāri pie Leo bildēm pansionāta Facebook lapā ir jaukākā lieta visā internetā. Tie ir skaistuma, sirsnīguma un mīļuma plūdi, kas mani ietin siltā, pūkainā patīkuma mākonī.

Un es arī mīlu Leo, jūs tikai paskatieties uz viņu.

Tags:
 
 
18 Janvāris 2017 @ 12:24
 
"Odins mums bija labvēlīgs". Atgriezos neskarts, ar noslēgtu pamieru, par uzbrukumu Ekbertam.
 
 
18 Janvāris 2017 @ 12:19
Mobilā tīklāja zvaigznājs  
Jaunākais prieks no tulkiem man ir «tīklājs». Neesmu īsti pārliecināts, kā tas ir angliski, bet vārds ļoti patīk un izmantoju pie katras izdevības, kuras LMT bezgalīgā interneta apstākļos gadās diezgan bieži.
Tags:
 
 
18 Janvāris 2017 @ 12:10
blast from the past  
Beidzot nedaudz oficiālāk - https://www.youtube.com/watch?v=-GZFHLAcG8A
Un arī te viņš piemin tikai niecīgākās lietas.
 
 
18 Janvāris 2017 @ 12:09
 
nospriedu, ka vajag mazāk stresa, vairāk prieka. esmu sev uzvilkusi virsū kaut kādu akmeņu kalnu un pati ļoti determinēti zem tā nospiežos.

kā lai mazāk streso un vairāk priecājas, starp citu?
 
 
18 Janvāris 2017 @ 11:43
es esmu es pats  
Naktī sapņoju, ka piedalos kāpostu ēvelēšanas un pēcāk - skābēšanas sacensībās, kas intensīvi norisinājās 12 mēnešus no vietas. Diemžēl atmiņa nav saglabājusi informāciju, vai šajā konkursā es uzvarēju. Mēģinu saprast, kā un vai šādam sapnim ir kāda saistība ar vakar Nacionālajā redzēto "Pēru Gintu" vai arī tas gluži vienkārši bija throw back to childhood (bērnībā gan mūsu toreizējais dzīvoklis Pļavniekos par kāpostu rīvēšanas un skābēšanas vietu pārvērtās vien vēlā rudenī, ne visu gadu, toties par vietējo lokālu, kas rudeņos saspēlējās arī ar kāpostu smārdu, daudz biežāk). Gan jau Pērs Gints pie vainas nav.

Vispār Pēru Gintu veselības atgūšanas vai preventīvos nolūkos derētu, ja ne pārlasīt, tad noskatīties Nacionālajā teātrī ikvienam un ikkatram. Jo sevišķi visiem, kuriem tuvojas vai jau iestājusies pusmūža (vai jebkāda cita) krīze vai kuri allaž sakās esam tik autentiski, tik naturāli, tik pilnu krūti "paši" esam, kā arī visiem tiem zvēriņiem, kas vai nu bezbēdnīgi laimē dej (kam nav nekāda sakara ar alternatīvo vadmotīvu - "ciešanām" kā vienīgo pasaules un dzīves, dzīvītes virzošo spēku) vai rāmi plūst pa straumi (kam vēl aizvien nav nekāda sakara, ka otrs vienīgais iespējamais ceļš ir ciešanas un cinisms kā pasaules redzējuma/uztveres veids, lai gan grūtības mums, protams, patīk, grūtībās mēs sevi pierādām un vispār - tā rūdījās tērauds). Veselīgi, nudien.
Kopumā izrāde līdzīgi kā Kairiša sleš Dzudzilo "Uguns un nakts" ir izcils vizuālais baudījums. Pirmajā cēlienā gan drusku saguru no dinamikas un tempa zuduma. Pēra teksta blāķi brīžiem vēl ķeras pašam Anžem un dažkārt arī nav skaidrs, kāpēc vajadzēja paturēt visu teksta apjomu, jo tajos es zaudēju savu modrību - un neba tādēļ, ka tekstam kāda vaina, bet tādēļ, ka sirdi nenozaga, tādēļ, ka brīžiem nenoticēju. Iestājās zināms atslābums. Dažas sēdvietas, atgriežoties no starpbrīža, bija atstājušas vien pēcpušu nospiedumus un neko vairāk. Žēl, jo otrais cēliens nāca ar jaunu sparu, raitāku tempu (lai gan uz Anžes monologiem brīžam tumsā tik un tā turpināju atslābt). Radzobe, seniore, paspējusi Satori uzrakstīt, ka viņai nekādi nav saprotams, kādēļ ainā, kur pusmūžu sasniegušais puskailais Pērs lakstojas ap stipri jaunām Lolitām, Kairišs Anitras lomai tik tiešām ir paņēmis 10gadīgu bērnu (un vispār - par ko gan domājot vecāki, ko tādu pieļaujot (jo Gints tik tiešām vēršas pret Anitru, viņu nosaucot par ielasmeitu)?!! Ai, ai, ai, šausmas, šausmas!). Man gan liekas, ka tieši tas padarīja ainu, jā, brutālu, bet arī izcilu. Iespējams, kopumā uzvedums emocionalā ziņā nepaņēma tā, kā būtu varējis paņemt un tam ir gan sakars ar brīžiem, šķiet, lieliskām Kairiša idejām, kuras gluži vienkārši nav izdevies aizvest līdz skatītājam, proti, dažkārt stipri nākas papūlēties, lai mēģinātu saprast, kāpēc tieši šāda aina, ko V.K. ar to domājis. Tomēr kopumā - aizejiet gan! Būs skaisti - gan scenogrāfiski, gan muzikāli (Cīrule tik ļoti skaisti dzied), gan aktieriski (lai arī par Kažociņu zinātāji izsakās varen pozitīvi, mani viņa nekad nav saviļņojusi, šķita tāda pati kā "Asins kāzās" un citur, bet Lolita Cauka kā vienmēr priecē, pats Anže arīdzan (šoreiz jo sevišķi viņa ķermeniskais tēlojums (kas par slaikiem lēcieniem), Cīrule un Krūzkops (jau atkal!)).
 
 
18 Janvāris 2017 @ 11:25
Ejot pa saulaino tuvi, izdomāju  
Jāsamiksē Yeasayer - I Am Chemistry (uzreiz aiz pantiņa par oleandru un dzērvjacu strihnīnkoku) ar Lana Del Rey - Brooklyn Baby.
Tags: ,
 
 
18 Janvāris 2017 @ 01:40
 
Slo-mo-tion vai Disposable Teens? Otrais vismaz ar atbilstošāku un godīgāku nosaukumu. Bet vispār jau, pilnīgs klusums ir daudz foršāk par MM, kas ar laiku saindē prātu.
 
 
18 Janvāris 2017 @ 00:33
janvāris  
īsumā par šodienu:
Brektes izstāde (mazliet negaidīti, bet tiešām patika);
darbiņš;
~15 min ~1,5m attālumā no republikas prezidenta*;
Saniknotās sliekas pirmizrādes furšets;
1 gab alus slēgtā bārā.

*šobrīd Kārklus vēl nav redzējis tikai Lembergs un Kalnmeiers, pārējie ir
Tags: ,
 
 
17 Janvāris 2017 @ 13:56
 
Do you support European sanctions against Russia?

Well, I think you know — people have to get together and people have to do what they have to do in terms of being fair. OK? They have sanctions on Russia — let’s see if we can make some good deals with Russia. For one thing, I think nuclear weapons should be way down and reduced very substantially, that’s part of it. But you do have sanctions and Russia’s hurting very badly right now because of sanctions, but I think something can happen that a lot of people are gonna benefit.
 
 
17 Janvāris 2017 @ 23:29
 
šis ir tāds vakars, kad jāiedzer mazuliet vermuta..