februāris

Posted on 2025.02.24 at 10:01
man:: bļe, kā negribas strādāt
skan: Timber Timbre
Tags:
par lietām, kuras nemāca skolā, bet es gribētu, lai māca - man vispār videnē bija priekšmets "psiholoģija", bet neatceros, ka tur būtu mācīts kas noderīgs. pildījām kaut kādus testus. atceros skolotāju - jauna, jauka, hot, brauca ar fancy sporta mašīnu. mazliet atminos, ka viņa ar zināmu rūgtumu runāja kaut ko par alkoholismu. tas arī viss.
kādu ~gadu es esmu ļoti daudz domājusi ar attiecībām. it īpaši pēdējo pusgadu. piemēram, par to, kāpēc mēs ar K palikām kopā pēc 2015. gada laulības krīzes. no šodienas skatpunkta neliekas baigi veselīga izvēle. BET - tā rezultātā mēs abi sākām iet pie terapeitiem, nenormāli izaugām, nenormāli daudz iemācījāmies un kļuvām daudz pieaugušāki. ja mēs būtu izšķīrušies tad, es ļoti šaubos, ka jebkurš no mums būtu sācis iet pie terapeita un mēs droši vien būtu tajos pašos loopos ar citiem cilvēkiem. nē, nu kaut kādā ziņā jau tagad esam, bet mēs protam ar to dīlot daudz jēdzīgākā veidā.
atgriežoties pie skolas - attiecību rītausmā ar K mums būtu nenormāli noderējusi informācija par piesaistēm. es esmu anxious, K - avoidants - vispār 99% manas dzīves tā vai citādi svarīgo vīriešu ir avoidanti. pat zirgs. es, piemēram, skatos uz saviem vecākiem - viņiem šogad būs 48. kāzu jubileja. papsis ir klasisks avoidants, māte anxious un viņi JOPROJĀM, jau PUSGADSIMTU, sitas viens pret otra sienām, vietās, kurās tiem šķiet, ka būtu jābūt durvīm, bet kur nekādu durvju nav, nav bijušas un nekad nebūs. durvis ir kaut kur pavisam netālu. varbūt ne plaši atvērtas, bet vismaz noteikti ne aizslēgtas, bet viņi tikai sitas pret tām sienām reaģējot uz saviem trigeriem, neapmierinātajām vajadzībām un nepiepildītajām ilgām. uz to skatīties ir visai baisi. beeet, pamācoši arī. vismaz, ja saprot uz ko tieši skatās.
arī mums ar K pirmajos attiecību gados bija diezgan spēcīgs attachmenta stilu klašs/krašs. kaut kas tur nokrašoja tik dziļi, ka par spīti sekojošiem gadiem terapijā un visādi citādi lieliskām attiecībām, kaut kas tur tā arī palika neatrisināts un iestrēdzis un tas bija viens no faktoriem, kāpēc pērn vienojāmies šķirties romantiskā aspektā. tagad atskatoties ir drusku tāds - bļeeeee, būtu mēs zinājuši par attachmentu dinamikām un trigeriem, būtu bijis tik daudz vieglāk dzīvot un būtu aiztaupīts tik daudz ciešanu un mocību un, iespējams, arī depresijas gadu. ok, nepietiek ar zināšanu, tas ir arī kaut kā praktiski jāliek lietā un jāņem vērā, bet man liekas, ka tā čista nebūtu bijusi problēma. lai kā arī nebūtu, es tagad to ļoti izmantoju, lieku lietā un redzu milzu efektu savās jaunajās attiecībās. nenormāli palīdz. es laikam šajā dzīves brīdī jūtos kā recovering anxious, ar diezgan daudzām un stabilām secure attachment iezīmēm. nav tā, ka es spēju pilnībā netrigerēties, bet arī brīžos, kad es nespēju, es diezgan ātri saprotu, kas notiek un kāpēc un spēju apturēt lavīnveidīgu velšanos bezdibenī (reizēm gan balansējot uz pašas bezdibeņa malas vai arī iztriecot 0.6 ruma).
mēs ar bojfrendu nākam no diezgan atšķirīgām iepriekšējo attiecību pieredzēm (es atļaujos domāt, ka man ir veicies drusku labāk), tāpēc esmu ļoti pateicīga par viņa vēlmi un gatavību dīlot ar saviem avoidanta trigeriem, reflektēt un runāt par lietām, nevis noslēgties un bēgt (viņš slēpjas un bēg, bet lien ārā un nāk atpakaļ). es, savukārt, diezgan apbrīnoju savu spēju dot viņam speisu (un to darot nejusties kkādā pilnīgā pamestībā un trauksmē) - atceroties sevi pirms ~10 gadiem - no way, tas nebūtu iespējams. es būtu pilnīgā dirsā.
karoč, šķiršanās no K ir devusi iespēju atzūmot un novērtēt to, ko mēs pa šiem 16 kopdzīves gadiem esam iemācījušies - un es jums teikšu - nenormāli daudz! un tas ir tik AMAZING! droši vien to, kā mēs izšķīrāmies, var uzskatīt kā izcili nokārtotu gala eksāmenu šīm attiecību apmācībām.
es jūtos nesalīdzināmi drošāk sevī, man ir ievērojami labāks emocionālais metabolisms, es saprotu, ka viss nav par mani, konfliktu rezultātā es, protams, esmu bēdīga un/vai dusmīga, bet es nekrītu upura lomā un nevāļājos tur dienām ilgi (un, ticiet man - bēdāties un skumt ir miljons reizes patīkamāk un jaukāk un arī veselīgāk, nekā upurēt). nu varbūt reizēm drusku iekrītu, bet ātri saprotu un vācos prom no turienes. konfliktu rezultātā spēju izvēlēties auklēt mīlestību nevis aizvainojumu sevī. jo mīlestība taču ir īsta un skaista un svarīga, bet aizvainojums kaut kādi ego murgi. galvenais izrunāt robežas un neapmierinātās vajadzības.
vakar ar K pīpējot tieši nospriedām, ka kopā esam savākuši nenormāli daudz savu shitu togeather.
labi. man liekas, ka man bija vēl kaut kas ko teikt, bet man reāli ir kkas jāstrādā, nevis jāraksta attiecību slejas sviesta cibā.

Comments:


[info]brittany at 2025-02-24 12:23 (Saite)
ha! Es vispār nezināju par piesaistēm pirms šī ieraksta, jo man nav bijušas nopietnas attiecības, kas jau ļoti daudz ko pasaka. Uztaisīju testu, un viss palika skaidrs - avoidants!
*
[info]inese_tk at 2025-02-24 12:46 (Saite)
Welcome :D
austra
[info]au at 2025-02-24 13:02 (Saite)
šo izlasīju mājā un tad nācu uz darbu un domāju - vai nebūtu pareizāk iemācīties atpazīt personības tipus, ar kuriem būs grūti / grūtāk un to zināt, pirms samīlies? resp., vai ir pareizi cīnīties par saderību tādiem, kuriem šī saderība ir kā eļļai ar ūdeni? (piedod, ja esmu skarba :) )
*
[info]inese_tk at 2025-02-24 13:18 (Saite)
Man liekas mūsdienu pasaulē cilvēku ar secure attachmentiem ir nenormāli maz. Kā arī - tas nav personības tips, tas ir bērnībā veidojies neveselīgs attiecību modelis, no kura jebkuram būtu lietderīgi tikt vaļā attīstot sevī secure attchmentu. Ja ir love un vēlme kopā ar to strādāt - manliekas ļoti kruti!
Bieži vien arī kāds ar secure attachmentu liekas svešs un nesaprotams un neseksīgs, jo vispār nelîdzinās tam, ko bērnībā esam pieredzējuši un iemācījušies par attiecībām un mīlestību.
Avoidants + anxious attiecībās ir nenormāli bieži, jo pievelk viens otra trigeriem.
https://www.psychologytoday.com/intl/blog/here-there-and-everywhere/202306/why-anxious-and-avoidant-attachment-attract-each-other?amp
*
[info]inese_tk at 2025-02-24 13:48 (Saite)
p.s. tas jau ir tas, kā pārsvarā strādā terapija - cilvēks, kas neprot secure attachmentu pamazām izveido secure attachmentu ar terapeitu un, kad tas nostabilizējas, tad var pamazām arī atdalīties un beigt terapiju. tiek izdarīts tas, kam vajadzēja notikt bērnībā ar vecākiem, bet kaut kādu iemeslu dēļ tas nav noticis.
tas, protams, tik viens no terapijas aspektiem, bet tā man arī teica mana pirmā terapeita, arī ar otro par to gana daudz runājām.
austra
[info]au at 2025-02-24 15:11 (Saite)
ā, skaidrs, sapratu domu, jā, piekrītu!
basta
[info]basta at 2025-02-25 02:01 (Saite)
Dabuon moc'.
*
[info]inese_tk at 2025-02-25 12:54 (Saite)
muti, avoidant!
basta
[info]basta at 2025-02-25 13:07 (Saite)
Ctulhu, tu?
koki
[info]koki at 2025-02-25 13:46 (Saite)
"konfliktu rezultātā spēju izvēlēties auklēt mīlestību nevis aizvainojumu sevī"

šī doma ir burvīga, turēšu cieši un atgādināšu sev.
paldies!

atmiņas par domām
[info]teja at 2025-02-25 16:56 (Saite)
Man paślaik ir izteikts avoidantu-avoidant posms, tipa tiklīdz sajūtu pazīmes, kliedzu (iekšēji)- mani šitais vispār neinteresē!!!! - un ievelkos atpakal sevī.
Arī IG tie kur raxta par avoidantiem, kā saprast vinu rīcību, mani kaut kā trigerē, - jā tas viss ir true gan jau, bet kāpēc tieši man būtu jābūt pieaugušā lomā un jācenšas saprast šis dīvainais dzīvnieks, un nemitīgi jāpiedod nepieklājība un nelaipnība un neuzticamība
Es tikai ceru ka avoidant-avoidant mani nepadara pašu par avoidant hehe.
atmiņas par domām
[info]teja at 2025-02-25 17:00 (Saite)
Es te vienkārši sēdēšu pie pilna galda savos sweet vaibiños un tie kas paši nāks - welcome,- es esmu tā vērta. (Es gan jūtu te kaut kādu dramatic thinking).
atmiņas par domām
[info]teja at 2025-02-25 17:01 (Saite)
(Šo es rakstu nevis konkrēti pat romantiskajām attiecībām, bet gan par pilnīgi visām)
Previous Entry  Next Entry