mama drama ([info]virginia_rabbit) rakstīja,
@ 2013-03-06 14:42:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
tas ir traki, ka par mūsdienu lielajām tēmām, piem, homeopātijas bullshitu, raksta jaunie autori, kuriem nav vēl tik laba valoda, un vecie piepes nāk tēmu kritizēt līdz ar viņu stila neveiklībām. lai vai kā, prieks, ka tas nonāk līdz populārajai presei un nu tas ir official - homeopātija nedarbojas. ar to arī autori apsveicu.

http://www.ir.lv/blogi/veseliba/homeopatija-novecojusi-magija


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)

Re: traģiski
[info]slikts
2013-03-07 12:50 (saite)
piedod, tāda vārdu izvēle kā "ģeniāli atmaskojoši raksti" drīzāk liek domāt par polemiku nevis godīgiem jautājumiem, turklāt jebkurš kursors meklējums atrastu tev gana daudzus skaidrojumus populārzinātniskā valodā (nevis pētījumus, jo nespeciālistiem nav jēgas lasīt primāro literatūru), tāpēc tava problēma nav īsti saprotama

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: traģiski
[info]vedjmah
2013-03-07 12:59 (saite)
Meklēju un neatradu.

Ir par placebo un dzīvniekiem-homeopātijas saņēmējiem (http://www.interhomeopathy.org/editorial-homeopathy-for-animals-placebo) neobjektīvā vietnē, bet tieši jautājums par to kā placebo izplatās uz 3 mēnešus veciem zīdaiņiem, informāciju nemāku atrast. Tamdēļ interesējos, varbūt, ka tēmas pārzinātājiem ir tādi raksti gadījušies.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: traģiski
[info]slikts
2013-03-07 13:23 (saite)
informatīvākais, ko es pēdējā laikā lasīju, bija intervija ar placebo pētnieku; tur ir arī teksta versija. viņš piemin placebo un dzīvniekus:
Dr. Campbell: Then in unconscious placebo effects, though, that are based on classical conditioning, this has been demonstrated in animals also?

Dr. Benedetti: Oh, yes; it is demonstrated in animals, as well. It is interesting that one of the first neurobiological approaches to the placebo response was published in Science in 19627. The title of the paper was, “The Biology of the Placebo Effect in the Rat.” That approach, that experiment was quite interesting, because the experimenters gave a pharmacological agent interfering with motor behavior, many times; but at a given point during the experiment they replaced the real pharmacological agent with saline solution or with distilled water. And they found the very same response as with the previous drug, interfering with motor response.

Probably this is one of the first studies to use this neurobiological approach in animals. So, in animals there are strong, powerful, robust placebo responses; but there is a main difference that in animals the mechanism is classical conditioning, is Pavlovian conditioning, it is not expectation, of course. It is very difficult to say that a rat has expectation about the therapeutic benefit. So, it is a completely unconscious mechanism.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)

Re: traģiski
[info]vedjmah
2013-03-07 13:29 (saite)
Paldies, iepazīšos!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?