telefontubbie ([info]telefontubbie) rakstīja,
@ 2020-05-17 11:47:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
īres nami Ielas Garumā
#uzzinupēdējais, tā mazā stūra māja Lācplēša/Avotu stūrī (tā,kur Drogas+LaTS bodes) ir nepabeigts īres dzīvokļu nams. Paspēja uzbūvēt pirmo vai divus stāvus kā komerctelpas,uznāca karš,augstāk nepaspēja.
Vēl nezināju,ka daži īres nami Ropažu ielā ir vairāklīmeņu dzīvokļi, kurus DJ E.Reiters dēvē par angļu tipa mājām. Un tālab,ka katram pieder daļiņa no ēkas,jumtu lipina kā kuram rocība ļauj.
Ausekļa ielas īres nams fantastiski grezns,visas tās skulptūriņas,izcilnīši,arciņas. Šikmodern! Mūsdienas nobāl! Un zilonītis no cementa(?)esot gatavots pirmskara laikā tik meistarīgi, ka karkass neskarts un labi saglabājies.
Patiesībā gribēju skatīties tikai dēļ īres nama Lomonosova ielā,bet tur bij tikai archiva rullītis no 2009.gada,neko jaunu nepastāstīja par to.
Kopumā ņemot, tagadējās dzīvokļu mājas izskatās neizteiksmīgas,vismaz liela daļa, protams,ka ir spiedīgi būvēt jaunus kastīštipa,bet...pilsētai vajag kko smuku nevis hujovus reģipša un pūstošu cheap fasāžu geto ar studio kitchen, kur cilvēki paši nejūt,ka smird pēc eļļā ceptas gaļas sprakšķiem un aizkari pievalguši cigarešu dūmu pelēcības.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]kisswithafist
2020-05-17 12:32 (saite)
Jā, jaunajiem projektiem reti kuram ir dvēsele. Skanstes virsotnes ir tīri ok, bet tās nelielās piecstāvu kastītes blakus gan nē. Daudz tādu piecstāvu kastīšu jaunajos projektos. Ir jau arī interesantāki gadījumi – Dienvidu pakavs (lai arī man nepatīk doma skatīties kaimiņiem logos, lai arī no laba attāluma), Duntes ozoli un Tomsona terases, visos tajos ir sanācis arī pabūt. Plānojums, protams, neizmērojami labāks nekā padomjlaiku mājām, taču nevarētu teikt, ka Tomsona terase bez balkona ir diži labāka par tām 16-mit stāvenēm (ja nemaldos) Ķengaragā, Maskavas ielas galā pie Dienvidu tilta.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


(Anonīms)
2020-05-17 21:32 (saite)
oh kamōn srslī?
tieši virsotnes ir pabaisas. tāds maskavas purvciems. piec-deviņstāvenes ir ok. nu, tās kas tuvāk virsotnēm. ar ko tās ir sliktākas par dienvidu pakavu?
tas skanstes piec-ciktur-stāveņu kvartāls ar slēgto, pacelto pagalmu tāds bik distopisks, dēļ tā paceltā pagalma un arkām 2 (3?) stāvu augstumā. bet ne nesmuks.
savukārt tas, kas tur blakus ielas otrā pusē ir uzbūvēts kojām priekšā, ir vnk noziegums pret arhitektūru un pilsētvidi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]telefontubbie
2020-05-18 17:56 (saite)
Dažos jaunajos projektos tiku uz terasēm un un uz jumtiem,tostarp uz relatīvi ne pārāk augstā Tomsona terašu ēkas jumta(?),kur apstādījumi. Nepatika Jaunā teika,kurs skats uz Rvr padomju laiku pelēcību un to lielo tilt,kur visu laiku korķi. Vēl dažās pārdaugavā skaists skats,bet sajūta drusciņ kā kosmosa kuģī virs Rīgas. Ir jaunie projekti ar dārzu iekšpagalmā,bet projektos teju vienmēr nošmauc koku vai tūju skaitu,realitātē atstājot vairāk tukšuma un bruģīša. Kaut kāda dvēsele ir tad, kad pie konkrētām ēkām interesantā vietā sēž karalisks kaķis. Vai iekšpagalmā cilvēki pievienojuši vairāk puķes,vai kā savādāk,maybe lampiņas sakarinājuši vai pie ēkas ir solīda paskata šahisti vai suņu mini festivāls. Vai kāds akls kungs saulesbrillēs un ar spieķi, lēnā garā soļojot pēc piemājas konditorijas pīrāgiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Anonīms)
2020-05-17 21:36 (saite)
ō, par lāčplēša stūri nezināju.
ir rīgā dažas funkcionālisma mājas, kuras bijušas 3-4 stāvu un šajā gadsimtā dabūvētas augstāk, ne vienmēr tas ir sanācis daiļi, bet ir.
kino daile ēka arī esot bijusi paredzēta augstāka, kaut kur lasīju.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


(Anonīms)
2020-05-17 21:39 (saite)
zaubes ielā divas, ap senču-indrānu ielu dažas. hospitāļu ielas tālajā galā, apmēram priekšpēdējā māja, tur piebūvēts mansarda stāvs ar rannila jumtu, smieklīgi bet ne briesmīgi. un vēl viskautkur.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]termostats
2020-05-21 13:56 (saite)
Jā, rekur var iečekot labu piemēru tam dalītā īpašuma jumtam. :)
https://goo.gl/maps/GRo8mRsHLWwT1DU69

Kopā sešas tādas mājas ir. Centrā katrai ir tie trīsstāvīgie dzīvokļi, bet kas darās sānos, es nezinu, tur tā kā ļoti padaudz tās platības sanāktu šādam variantam.

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?