Svešinieka piezīmes

Citi vīri

18.9.20 22:40 - [info]aborigens

"if you are not paying for the product, then you are the product" // social dilemma (movie)

18.9.20 22:41 - [info]kants - sociāli-militārs eksperiments

Latvijas armijā vajag veģetāriešu bataljonu

18.9.20 16:10 - [info]snauts rakstīja iekš [info]n_komentari

Antipātijas, kas modernā sabiedrībā nav pieļaujamas.

18.9.20 12:11 - [info]au

hāhā, man tikko pienāca jautājums, vai es gadījumā jau nedzemdēju un nevarētu pārdot savu Čipša un Dullā koncerta biļeti.
lūk, lūk!!!

17.9.20 19:01 - [info]sarkans0987 - Šodien

No kā Tu visvairāk baidies?
 

17.9.20 18:08 - [info]data rakstīja iekš [info]pajautaa - Medus kūka

Ineses tortes vai Lāču taisītās medus kūkas - garšīgas? Kura labāka?

UPD. Nopirku Lāču, vīlos. Atgriežot vaļā tur ir briesmīgi samačkāti trīs biezi un nekārtīgi slāņi (nevis smalkie daudzās kārtās, kā būtu jābūt) un garšo sintētiski. Pēc skata kā Latvijas Maiznieka medus kūka.
 

17.9.20 12:38 - [info]misene

Vienreiz es aizgāju uz kapiem. Staigāju, vēroju pieminekļus. Daži bija apauguši ar efejām, daži pa pusei sabrukuši, daži pretojās manam skatienam. Piemēram, dievu lūdzošais eņģelis uz viena apsūbējuša, leņķaina kapakmens pagrieza savu gludo vaigu pret mani un zvaniņainā, bet pavisam nopietnā un dūšas pilnā balsī teica: “Pis nahuj, vai arī Tev būs baigās ziepes.” Sacēlās vējš un es izdzirdu huligāniskus smieklus turpat aiz krūmu ieskautas ebreju ģimenes kapličas stūra. Kāds klausījās Centrālcietuma Balādes uz mobīlā telefona un es saodu spaisu. Es devos pretējā virzienā un ieraudzīju tādu kapakmeni, kam apkārt lidinājās maigu krāsu taureņi. Tas bija izgudrotāja Gunāra Tāss kapakmens. Taureņi bija tikai viens no viņa simtdeviņdesmit pieciem patentiem. Es kādas piecas minūtes pamēģināju atrisināt šifru, spaidot vara burtus uz gludās kapa plāksnes, kā biju to vairākas reizes darījis bērnībā, bet, protams, bez cerībām. Man palika skumji - ko es te darīju? Kāpēc manai dzīvei nebija noteiktākas trajektorijas? Es iespēru pa anonīma strēlnieka kurpju kastes izmēra kapakmeni un teicu: “Man nav svēta Tava piemiņa.” Tāds es biju. Neko pats nesasniedzis un rūgts uz citiem. Es negribu tikt apglabāts kapos. Tagad uz pasaules ir tik daudz cilvēku, ka nav jēgas tērēt labu zemi. Es atgriezos savā busiņā un ievadīju navigatorā adresi Imantā, uz kuru man bija jānogādā logu stikli. Lai saplīst, es smējos, braucot milzu ātrumā pāri guļošajiem policistiem. Vai nebūtu kruti, ja mirušus policistus apglabātu uz ceļiem, pārklājot ar asfaltu un izveidojot ātruma ierobežojumu, tā ka zem katra guļošā policista tiešām gulētu kāds īsts policists? Katru reizi, kad atraitne ar piecgadīgo dēlēnu brauktu garām mikriņā, viņa rādītu ar pirkstu un teiktu, Roland, tur tētis guļ un arī aizsaulē glābj dzīvības. Rolands tikai domātu: “Kuro reizi jau es šito klausos?”

17.9.20 09:37 - [info]kants - fotkas

labs andrejs strokins issp galerijā: viscaur tāds ieturēts, ar diskrētu prikolu, neuzbāzīgu distanci. varbūt bildes varēja būt lielākas.
pa to laiku galvenā r. fotobiennāles izstāde r. mākslas telpā izrādījās stipri garlaicīga un garā nabadzīga pilsētas dārgākajai izstāžu zālei. varbūt tāpēc, ka nosaukumā II - pirmajā jau visu izsmēluši. tipa - foto arhīvs vai monē glezna, digitāli sajaukts viss kopā un palaists uz ekrāna kā pikseļu ņirboņa. like, tagad ir 2008. gads vai kā!? un sen apnikusī france ar vienu un to pašu visās izstādēs. un personīga šluriņa no skaļruņiem - vispār pagājušais gadsimts, pat studentu darbu skatē no tāda būtu jākaunas.
tīri patīkams gan bija lietuvietes postapokaliptiskais skats, un izcili gan konceptā, gan izpildījumā - mazās bildītes bez pornogrāfijas.

17.9.20 09:05 - [info]kants - ir vēl viens gadalaiks

burata ar vērša sirdīm

16.9.20 21:26 - [info]sarkans0987 - Īsumā par manu šodienu

Mājā dzīvo četri cilvēki, no kuriem seši lielāko dienas daļu ir uzvedušies kā pakaļas.

16.9.20 20:04 - [info]qgmr101 - Jaunā Futhārka rakstības principu komentāri no Džeksōna Krōforda

Nesen šaurā lokā plaši pazīstamais Džeksons Kraufords ir publicējis ļoti vērtīgu videogrammu, kurā paskaidro dažus Younger Futhark rakstības principus: Realistic Runes for the Viking Age: The Younger Futhark - YouTube. Principā viņa kopoti videoieraksti jūtūbā ir jānoskatās visi, ja ir interese par vikingu laikmetu un rūnām un tā.

Vikingu rūnas jau vairākus gadus ir manas intereses objekts, un jā jau visi, sāku ar Elder Futhark un iemācījos to no galvas, varu tajā tekoši rakstīt un lasīt. Bet — vikingi nerakstīja vecajā Futharkā. Viņi rakstīja jaunajā futharkā. Un man sākumā galīgi nebija skaidrs, kā ar 16 rakstzīmēm lai raksta? Vecajā futhārkā vismaz viss ir it kā vienkārši — katram latīņu alfabēta burtam atbilst viena rūna (nu, gandrīz). Bet, pētot un mācoties, jaunais futhārks sāk meikot sensu!

Šobrīd šai tēmai pieskāros pavisam pavirši, jo ... jo ir tik silts septembra vakars un tā.

Viena lieta sāk iezīmēties... lai rūnas saprastu, tā kā patiešām kaut cik saprastu, neizbēgami tomēr būs kaut vai pašos pamatos jāiemācās Old Norse, jo citādi nevar īsti saprast kontekstu.

P.S. Platmalē un ar īsiem bārdas rugājiem man viņš patīk labāk 😻 The Names of the Runes (Younger Futhark) - YouTube.

16.9.20 17:17 - [info]ratatoska

Ansamblītis atkal sanācis kopā pirmo reizi pēc koronas, es tur divus gadus neesmu bijusi, bet tā kā tuvojas 20 gadu jubilejas koncerts, pierunāja arī mani atgriezties. Pa diviem gadiem visu esmu aizmirsusi, notis lasīt kā nepratu, tā tagad divtik neprotu, un viena no koncerta dziesmām būs "Paši skaistākie vārdi". Mana draudzene novaidējās - klusu pajautāju, kāpēc. Tas esot tāds stulbs šlāgerisks valsītis, kas izklausoties divtik stulbi un šlāgeriski pie fonogrammas. Kas tad man, nu jau divtik degu ziņkārē.

Bet tā taču ir lauzto siržu himna!

Mūsu rokas, kā upes jūrā satikties skrien,
Zīda pavediens zaļais krastā mezglā mūs sien,
Tā kā Tevi es mīlu, Tevi nemīl neviens.
(pauzīte)
Tevi nemīl neviens.

Nu, vai nav nolemtība un ieprogrammēšana? Mājās iegūglēju. Muktiņš matus nocirpis un kļuvis par kāzu vijolnieku. https://www.youtube.com/watch?v=UM2ZhFIUU1I&ab_channel=LatvijasTelev%C4%ABzija
What's not to love!

16.9.20 16:48 - [info]sarkans0987 - Šodien

Atklāj man - vai Tu mēdz spēlēt dator/telefonspēles?
 

16.9.20 15:23 - [info]lasitajs_nr1 rakstīja iekš [info]darbs - Logo

Sveiki,

meklēju kādu, kurš/-a ātri un par viegli paceļamām naudām uztaisītu vienkāršu logotipu labai lietai.

Ja viss ies labi, tad sadarbība būtu arī uz priekšu ar materiāliem, maketiem etc. Būtu ļoti labi, ja var arī samaketēt.

Ldz uzrakstiet (ar kādu savu piemēru un izcenojumu) uz nils.konstantinovs at gmail

Paldies!

16.9.20 11:23 - [info]vils_rifkes - Ceremonija

Cik vēl dziļi mežā? Ceļš paliek šaurāks. Mazais, baltais golfiņš, ko Ivans iesauca par balodīti, šūpojās atsitoties pret bedrēm. Un es kopā ar Pārslu un Ivanu šūpojamies līdzi mašīnas salonā. Pārsla, smalka auguma meitene ar zaļākajām acīm, ko esmu redzējis, paņēma līdzi četras somas, divus guļammaisus un bērnības atmiņas ar māti. Ivans, dūšīgs vīrs ar pieklājīgi garu bārdu, paņēma smirdīgu franču sieru, sagrieztu meloni un rozīnes. Man līdzi ir nepatika pret sevi. 
Jūrnieku mājiņa pildās ar sabraukušajiem viesiem. Divi, četri, desmit. Divpadsmit. Esam divpadsmit, kā gada mēneši. Katram mums ir sava sezona, kurā dzīvojam. Esmu ziema. Sniegs, kurš nekad nenokūst. Kāda meitene visu laiku smejas. Viņas sezona ir pavasaris. Agrs pavasaris, kad spīd saule un ābeļu ziedi nenojauš par salnu. Melīgs pavasaris. Sēžam aplī, kā gada cikls, kā dzīves rats. Katrs nosauc savu vārdu. Pasākām nodomu šamanim. Mums pa vidu altāris ar svecēm, kristāliem un figūriņām ar smaidiem. 
Mēs dzeram novārījumu. Es dejoju, Ivans griežas uz grīdas un sapņos ēd sieru, Pārsla dzied maigi jo maigi. Tā varētu skanēt dvēsele. Es iekrītu starp pasaulēm. Senču pasaule, tēvi un mātes, visi sanākuši kopā. Stāstu, ka sevi nepieņemu, tēloju līdzi darba kolēģu un vecāku priekšstatiem par sevi. Dzīvoju svešu dzīvi. Senči mēmi skatās uz mani. No ēnas iznāk Aļoizs P., vecvectēva brālis. Viņš nomira vientulībā. Nekad neapprecējās. Viņš mīlēja, ko nebija pieņemts mīlēt. Lauku zaļumballē vīri meklē saldākās lūpas un kuplākās krūtis. Aļoizs sēž uz beņķa, svīst no bailēm un iekāro Buļļu mājas Edžu. Aļoizs dzer alu, lai noslīgtu bezsamaņā. Un pēkšņi kājas ceļas un iet pie Edžus. Rokas, tās nepaklausīgās rokas, vijas ap viņa kaklu, kā kaunu nepazinuši mežvīteņi ložņā gar svešu sētu. Apkārt tik skaļš, ka iečukstēs nedaudz ausī “labvakar”, bet lūpas atsitas pret vaigu. Tad Buļļu mājas Edžus dūre atsitas pret Aļoiza vaigu.  Mūzika apklust, Aļoizs izspļauj sarkanas siekalas. Kā maigums var būt tik sāļš?Atžirgst un sit pretī. Kā maigums var būt tik sāpīgs? Līdz Edžus spārda Aļoiza seju ar zābaku. Citi vīri viņu novelk malā. Mīlestība ir ievainojama. Es satiku Aļoizu. Viņš paspieda man roku un iečukstēja ausī “Tu esi, kas Tu esi”. 
Aiz mūsu šamaņu mājas loga aust rīts. Citi aplītī vēl elš un pūš. Pieceļos kājās un dejoju pie dziesmas, kura skan galvā. Dejoju kā to darīja senči pirms manis. Mīdu un bradāju tepiķīti, uz kura gulēju. Dauzu pēdas pret grīdu un kliedzu “Es esmu, kas Es esmu”!

16.9.20 10:28 - [info]kants - pazemojošā māksla

KIM turpmāk bezmksas ieeja katru dienu! jaunā izstāde arī labāka par iepriekšējo, bet (!) aptuveni puslapu vai garāki darbu apraksti ir salīmēti pie sienas gurnu augstumā - tupi vai pieliecies! nu wtf?

16.9.20 09:11 - [info]au

šogad burvīga smiltsērkšķu raža, vienkārši lieliska - vakar sataisīju pulka sulas, kaut ko sasaldēju.
(uzreiz gaidu ziemu un karstos dzērienus, kamēr aiz loga snieg.)

15.9.20 21:29 - [info]qgmr101 - mīkstie mākonīši awwwwwww

The Orb - Little Fluffy Clouds - YouTube

the more times you listen to this piece the ... it gets <3

bāc, kā var viens parasts mirstīgs cilvēks vai vairāki mirstīgi parasti cilvēki radīt TĀDUS gabalus <3

mind/blown

bet kas ir šajā gabalā TĀDS?

hvz. galvenais, ka IR!

P.S. FSOL — Slider. Ahhhhhhhhhh

15.9.20 18:13 - [info]qgmr101 - Ōi, viens ❤️ Spotifaju!

Vai es jau kādas miljards reizes rakstīju, ka es mīlu ❤️Spotifaju❤️?

Šodien tas man piedāvāja gabalu, kurš man pirms gadu gadiem ļoti ļoti patika, bet biju aizmirsis par to, jo dzīve-rūpes-raizes-galva-pilna-utt.

Biosphere - Ōi-1 - YouTube ... es kūstu ^____^

15.9.20 15:38 - [info]au

jā, visvairāk tajā nodokļu reformā es sabesījos par to, ka valsts griež nost iespējas strādāt maz un neregulāri. vai pat maz un regulāri. bet tā ir mana izvēle, es gribu strādāt reti, man ir gandrīz trīs mazi bērni, es nedomāju, ka man būtu jāiejūdzas valsts ierēdniecībā, piemēram.
manam labsajūtas modelim der pusgadu strādāt intensīvi, pusgadu nestrādāt. tā arī biju plānojusi pavadīt nākamo gadu. līdz jūnijam aktīvi strādāt, pēc tam - vispār neko. bet tagad man "vispār neko" laikā būs jāmaksā minimālais sociālais, kas pa pusgadu savilksies līdz tūkstotim eiro. tātad - tūkstoti es maksāšu valstij par to, ka nestrādāju. lai gan pirmajā pusgadā strādāšu un maksāšu sociālo atliektiem galiem.
Powered by Sviesta Ciba