starro ([info]starro) rakstīja,
@ 2006-01-10 17:31:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Elpojiet dziļi mūžam Jeb ČBK atgriežas

Darbojas:
ŪDENSROZE – vokāli instrumentāla mākslinieciskās pašdarbības ansambļa vadītāja
MĀKSLINIECISKĀS EKSPERTU PADOMES TARIFIKĀCIJAS KOMISIJAS LOCEKĻI:
MELLENE – nopelniem bagāta cāļu māte
KĀPOSTS – vieds vecajs vaidelotis
BAIGĀNE – absolūtā dzirde
CARISMA – neangažēta žurnāliste
REŅĢĪTE – daiļamatu vēsturiski lietišķo fondu glabātāja

KĀPOSTS: (atzinīgi) Metiet cepures, jūs esat labākie Vidzemes un Dižpilsētas zonā! Apsveicu!
BAIGĀNE: (vīlusies) Nebiju gaidījusi, ka jūsu sniegums būs tik pārliecinošs. Progress ir nenoliedzams.
MELLENE: (augstprātīgi) Taču nevaram jūs iekļaut fināla programmā, jo to nišu jau aizņem Īstie.
BAIGĀNE: (konstatējoši) Lai gan jūsu uzstāšanās bija autentiskāka par īsto oriģinālu un priekšdziedātājās izloksne ir tuvāka lokālajai nekā turienes vietējiem.
REŅĢĪTE: (negribīgi) Jā, arī pat tērpi jums ir ļoti pārdomāti, saskaņoti un stilistiski tīri. Tur uz vietas to vairāk neviens nesaprot.
MELLENE: (stingri) Jūsu priekšnesums bija kvalitatīvs, profesionāli un saturiski augstvērtīgs, taču garlaicīgs.
CARISMA: (žāvājoties) Nezinu, man patika. Manuprāt, dramaturģija bija diezgan dinamiska. Un skatītāji arī bija sajūsmā.
MELLENE: (naidīgi) Tās ovācijas bija Kāposta inscenētas!
KĀPOSTS: (ar nožēlu) Nu, tik garas rokas man nav..
BAIGĀNE: (viszinīgi) Un kas tā tagad par modi rokas turēt uz gurniem? Taustāt diafragmu? Spiežat laukā skaņu? Un tā šķobīšanās.. Es jau saprotu, ka vēl ir grūti tā dabiski un nepiespiesti, bet skatuve nav īstā vieta, kur trenēties un mācīties.
MELLENE: (nesaprotot) Un tā sasmaidīšanās visu laiku.. Jūs par daudz kaifojat paši par sevi uz skatuves. Pret tādu repertuāru jāizturas nopietnāk, ar pietāti!
KĀPOSTS: (jautri) Kur jūs tādu priekšdziedātāju ņēmāt? Viņa taču ir īsts tīrradnis, pērle, dimants neapstrādāts! Labprāt gribētu viņu redzēt savos projektos, izīrēsiet?
MELLENE: (ziņkārīgi) Starp citu, kādēļ jūs priekšplānā nevirzāt “cāļos teku cāļos eimu” manis atklāto zvaigzni? Viņa taču ir tik talantīga.. Kāpēc neļaujat viņai izpausties? Nenovērtējat, jeb neprotat izmantot?
BAIGĀNE: (oficiāli) Kopumā ņemot, vērtējot pēc atbilstības skates nolikuma tēmai, ieguldītā darba vēsturiskā mantojuma dokumentēšanā, saglabāšanā un interpretēšanā, tradicionālās skaņveides un etnogrāfiskās dziedāšanas manieres tradīciju augšāmcelšanas, repertuāra oriģinalitātes, skatuviskā tēla un horeogrāfijas, pirmo vietu teritoriālireģionālizonālajā griezumā un galveno balvu piešķiram


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]starro
2006-01-10 17:52 (saite)
-mīnin'?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2006-01-10 17:54 (saite)
Ka tā bija ironija, ka tur bija rūgtums - to es tā kā sapratu. Interesē paskaidrojoša piezīme, kā klasiķu kopotajos rakstos "Autors šai dzīves periodā uzturējies tur un tur, kur noticis tas un tas, attiecīgi inspirējot šī darba tapšanu un atspoguļojoties tajā ietvertajos tēlos un epizodēs". Ja nav grūti un nav noslēpums, protams :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]starro
2006-01-10 17:59 (saite)
Rīt, ja ir pacietība vai tas būs vēl aktuāli tev, ja neiebilsti

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antuanete
2006-01-10 18:01 (saite)
OK, rīt. Var arī uz mailu, ja nav nepieciešamības stāstīt urbi et orbi :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]starro
2006-01-11 14:27 (saite)
"Autors šajā dzīves periodā piedalījās attiecīgās subkultūras nozīmīgākajā sarīkojumā, kurā dalībnieki 1x 3 gados atrāda, ko sadarījuši. Uz šī pasākuma pamata tad tiek noteikts dalībnieku statuss nākamajam periodam vietām pie galda, pie trūcīgā kultkapfonda pīrāga sadales attiecīgajai kultūras nozarei, tiek noteikta mode un tendences, atzītas autoritātes vai izstumti savpatņi. Par cik kustība tiek organizēta gan vertikāli caur ierēdniecību, gan horizontāli caur personībām, tad te valda līdzīgi likumi un attiecības kā jebkurā regulējamā jomā - ambīcijas, intrigas, čupošanās, skaudība, čomošanās, sirsnība, burkāns, pātaga, lišķība, liekulība, aprunāšana, uzslavas. Tas viss nenoliedzami ir ietekmējis un iedvesmojis autoru uzrakstīt savu feļetonu, kurā draudzīga šarža formā viņš pārstāstījis, to ko pats nav dzirdējis. Daudziem radīsies vēlēšanās meklēt prototipus lugas varoņiem dzīvē. Te nu autora vēlēšanās bija, lai pētnieki ņem vērā, ka jebkura līdzība ar patiesiem notikumiem un personām var būt tikai sagadīšanās. Iespējams, konkrēti izteicieni nemaz nepieder tiem, kuriem viņš tos piedēvējis. -Tā teikt: Varēja būt arī tā."

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?