-- ([info]ripp) rakstīja,
@ 2016-08-04 09:53:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
viena lieta, kas mani mulsina ir ik pa brīdim parādošies raksti par to, cik briesmīgi ļauni ir atkārtoti lietot plastmasas ūdens pudeles.

iemesli:
- tādā pudelē savairosies mežonīgs daudzums ar vīrusiem, tsk, iespējams, norovīruss un cilveks ilgi un dikti vems un jutīsies ļoti slikti
- ļoti karsts ūdens var atbrīvot ķimikālijas, kas uzkrāsies organismā un darīs pāri (respektīvi, pašas tās ķimikālijas neizdalās, vajadzīgs gandrīz verdošs ūdens)

padoms:
- lietojiet pudeles, kas ir paredzētas daudzkārtējai lietošanai.

tas, kas mani mulsina ir:
- pilnīgi skaidrs, ka daudzkārt lietojamā pudelē mikrobi savairojas precīzi tāpat kā parastā pudelē. tikpat skaidrs, kā tas, ka mazgāšanas īpatnības ir vienādas, atskaitot karstā ūdens opciju. bet arī tad, lai atbrīvotos no mikrobiem pilnība, pudele, sanāk, reizi dažās dienās jāvāra vismaz 5 minūtes (rakstos ir minēts, kā mikrobi savairojas baisā kvantumā pa nedēļu). un nez vai cilvēki to ikdienā patiešam dara.

respektīvi. vienīgā atšķirība starp šīm pudelēm ir, ka vienas jāmazgā ar siltu ūdeni, bet otras drīkst ar karstu.

rezultātā kaut kā joprojām nevelk pirkt speciālās pudeles un mest ārā parastās uzreiz pēc iztukšošnas. jāpiebilst gan, ka es neparedzu arī lietot katru pudeli pusgadu, bet nu šis "nelieto parasto pudeli, citādi uzreiz vemsi, bet ar speciālo pudeli tā nenotiks nekad" ir diezgan smieklīgs.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]extranjero
2016-08-04 10:45 (saite)
Nu tu jau tāpat kā hedera paņem kaut kādu kreiso ziņu avotu un apspried kā kaut ko zinātniski autoritatīvu. Protams, pēc mikrobioloģijas nav nekādas starpības kāda pudele. Raksts ir vienkārši kāda žurnālista izklaide un ņirgāšanas par naivo publiku vai nekaunīgs ūdens tirgotāju mēģinājums palielināt pārdošanu.

Ja tu ielej tīru krāna ūdeni (kurā praktiski nav baktēriju) tīrā pudelē, tad pēc kāda laika tajā savairosies baktērijas, vienkārši ienākot tām no gaisa. Risks ir lielāks, ja tu no šīs pudeles iedod padzerties kādam ar noro-vīrusu, un pēc tam tu padzeries. Bērnus jau nevar vienmēr izkontrolēt. Vīrusi gan ilgi ārpus ķermeņa neizdzīvo, tāpēc pudeli dienas beigās nav vērts cītīgi dezinficēt, bet izskalot derētu gan. Pudeles tipam gan nav nekādas nozīmes.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ripp
2016-08-04 10:51 (saite)
es apspriežu tieši to - pudeļu/ūdens ražotāju lobiju un sabiedrisko mediju darbu šo murgu popularizācijā. šis nav vienīgais avots, kur esmu ar šo informāciju saskārusies, ja nemaldos, kkas ir dzirdēts arī radio.

mans cepiens ir par to, ka cilvēki tiek maldināti korporāciju peļņas vārdā tik ļoti muļķīgi un izmantojamie argumenti ir tik... stulbi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeina
2016-08-04 11:02 (saite)
Delfi, par laimi, nav sabiedriskais medijs, bet komercmedijs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ripp
2016-08-04 11:04 (saite)
to lasa gana daudz cilvēku un tie nav vienīgais avots, kur ar šo informāciju esmu saskārusies.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]dzeina
2016-08-04 11:07 (saite)
Sabiedriskais medijs ir tāds, kas tiek uzturēts ar valsts atbalstu. Latvijā - LTV un LR.

/atvaino, ka piesienos sīkumiem

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]ripp
2016-08-04 11:11 (saite)
ok, paldies par precizējumu :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?