Petrovichs ([info]petrovichs) rakstīja,
@ 2011-11-17 21:38:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Augstākās izglītības vilinājums
Nez, kas ir tas, kas padara augstāko izglītību tik iekārojamu, ka bieži vien cilvēkam ir gandrīz vai vienalga kur studēt, lai tikai būtu kārotais izglītības papīrītis? Un pēc tam cilvēks ar augstāko izglītību strādā par pārdevēju vai degvielas uzpildes stacijas operatoru un pilda pienākumus, kuros, manuprāt, nekāda augstākā izglītība nav nepieciešama.
Un vēl, kāpēc tik ļoti daudz jauniešu izvēlas studēt visādas "pļāpu" specialitātes, tur sabiedriskās attiecības, socioloģiju, žurnālistiku, vēsturi, filozofiju utml, bet visai aktīvi izvairās no reālajā ekonomikā pieprasītām specialitātēm - inženieriem, tehnologiem, konstruktoriem u.t.t.? Ja paskatās darba tirgus pieprasījumu, metālapstrādes speciālisti vai elektroniķi vai ķīmiķi vai kādi citi "tehniskie" visu laiku ir pieprasīti, kamēr sociālo zinātņu jomā ir relatīva pārprodukcija.
Nē, šoreiz tas nav puksts par aplamo Latviju. Līdzīgas tendences ir arī Eiropā un ASV, kur trūkstošās "tehniskās" vakances aizpilda imigranti no Ķīnas un Indijas, kur tehniskās specialitātes ir lielā cieņā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]lavendera
2011-11-18 23:32 (saite)
Es varu kaut ko paust tikai caur personisko skatpunktu.
Neesmu eksakts vai tehnisks cilvēks, ar visu to, ka pilsētas matemātikas olimpiādēs man bija pirmās vietas, STUDĒT kaut ko tādu man liekas šaušalīgi garlaicīgi.
Cilvēki, kuri tikai studēšanas pēc vien izvēlējās humanitārās zinātnes, beigās, pat nestrādājot profesijā, bija daudz apmierinātāki ar iegūto VISPĀRĒJO zināšanu līmeni nekā tie, kas apguva kaut kādu ekonomiku tāpēc, ka "mani jau tas neinteresē, bet tur bija mazs konkurss".
Visā visumā parunājoties ar cilvēkiem, kas piecus gadus studējuši augstskolā (jebkādā!), un tiem, kuru ceļš ir bijis profene un lētais aliņš, var stipri manīt, ka izglītībai ir nozīme smadzeņu attīstībā.
"Netehnisko zinātņu" studijas bieži vien pirmkārt ir ne tik daudz informācijas un iemaņu apguve, cik iekļaušanās interesējošajā sabiedrībā.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]karuna
2011-11-19 11:42 (saite)
Viņi jau paši droši vien ir apmierināti, bet vai tādi ir pārējie – uzņēmēji, darba devēji utt.?

Bija skandāls, kad pat dzeltenā prese paziņoja, ka darbā neņems LU žurnālistikas absolventus. Man savukārt ir pieredze ar universitāti beigušiem tulkotājiem, kuriem vispār nav nekādas sajēgas par tulkošanu. Šķiet, ka VA ir labāk, bet no Rīgas augstskolām nākušie reti kam ir derīgi.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]lavendera
2011-11-19 14:00 (saite)
Domāju, ka ar steigu laiks ieviest atkal "Institūtu augstdzimušām jaunavām".
Mani arī jaunizceptie masu mēdītāji spēj ievest klusās izmisuma šausmās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?