Petrovichs ([info]petrovichs) rakstīja,
@ 2011-02-23 09:40:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Kāpēc tāda atšķirība?
Kad kino tiek nošauts viens, emocijas ir karstas, sarosās polāru uzskatu paudēji un gan politiķi, gan vienkārši cilvēki kliedz, ka tāda lieta nav paciešama un ir steidzīgi kas jādara. Piemēram, likumi jāmaina.
Kad dažas dienas pēc kārtas ugunsgrēkos dažādās Latvijas vietās iet bojā N cilvēki, tas kaut kā tiek pieņemts klusējot. Nepaceļas neviena balss, kas sauktu, ka stāvoklis ugunsdrošībā Latvijā ir neapmierinošs un ka kaut kas steidzami būtu jāmaina. Piemēram, likumi jāmaina.
Līdzīga situācija ir arī ar autoavārijās bojā gājušiem, kas katru gadu ir vismaz 200.
Kāpēc tāda atšķirība?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]karuna
2011-02-23 15:29 (saite)
Dūmu detektori tomēr samazinātu ugunsgrēkos bojā gājušo skaitu, tāpēc būtu jēga pašūmēties un pieņemt šādu likumu. Tāds štrunts maksā 5 Ls, un potenciāli varētu atmaksāties.

Par auto arī freakonomics ir skaitījuši. Drošības jostas izglābtajā dzīvībā ir ieguldīti $40000 (ja saskaita visas papildu izmaksas drošības jostu uzstādīšanā un izdalot ar reālo noderības skaitu). Savukārt drošības spilveni izmaksā daudz dārgāk – aptuveni 2 miljonus (jo tie ir dārgāki, bet reāli izglābj dzīvības retāk vai arī gadījumos, kad arī ar jostu būtu bijis pietiekami). Tā ka šī jau praktiski ir drošības robeža aiz kuras vairs nav lielas jēgas ieguldīt tālākos drošības pasākumos, jo atdeve kļūst nenozīmīga.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?