Draugi

About Draugi

18. Jun 2019 @ 00:17
[info]ievaaariijums
Pirmo reizi palieku pa nakti vietā kur klusumā ķirmji skaļi grauž mēbeles un interjeru

FFFVII17. Jun 2019 @ 23:15
[info]ingmars
Final Fantasy VII rimeiks man ir vienaldzīgs.

breast is reduce; vagana is enlarge17. Jun 2019 @ 23:11
[info]ingmars

Seši17. Jun 2019 @ 21:24
[info]slepenaamaasa
Šodien dejošanā bija tāda diena, kad likās, ka visi lien dvēselē. Tas kaitina, jo nezinu, vai jau māku sevi nosargāt. Man ir aizdomas, ka viens čalis no manas deju grupas uzaicināja mani LinkedInā (no visām vietām!). Tā kā es viņu neatpazinu un tur neapstiprinu cilvēkus, kurus nepazīstu, izdzēsu uzaicinājumu, tāpēc nezinu 100% droši. Partneri šodien bija arī šaušalīgi smaidīgi, runīgi, visu laiku skatījās acīs, un tiešām vienā brīdī gribējās visus iepļaukāt! Tas nav nekas traks dejošanā ieskatīties acīs, bet par labo toni tiek uzskatīta neblenšana. Tas, ka es izturos pieklājīgi un esmu diezgan kautrīga, droši vien nekā neuzlabo situāciju - dunduki parasti uztver to kā uzaicinājumu pienākt vēl tuvāk.

Terapeite teiktu, ka šī, iespējams, ir neadekvāta sadusmošanās, aizsargreakcija, tāpēc jāskatās, no kā mana iekšējā čiepiņa mēģina sevi pasargāt. Es domāju, varbūt tās ir situācijas, kur bija jādraudzējas "pēc citu noteikumiem", jo bija bail palikt vienai un šķita, ka man nav vērtības vienai. Kā es varētu to meiteni mierināt tajā laikā? Es varētu likt viņai pateikt skaidru, varbūt pat tādu vīpsnājošu, nosodoši vibrējošu nē. Pagriezties. Iet prom, satikt kādu stilīgu pieaugušo (piemēram, mammas draudzeni, kura mēdza ciemoties, vai tēta brālēnu), izstāstīt, kas notika, un kaut ko foršu padarīt kopā. Iemācīties jaunu dziesmu, kas dziedas tik skaisti, ka aizmirstas visas nebūšanas. Uzzīmēt supernovu (un droši vien uzzināt, kas ir supernova, piedzīvojot tādu arī savās smadzenēs). Parunāties par dzīvi un varbūt to notikumu. Ka ne vienmēr cilvēkiem sakrīt ceļi, nodomi vai iešanas stili, un tas ir ok. Nevajag obligāti iet kopā, ja nav labi. Var mierīgi iet pats. Var atrast citus draudziņus. Var forši pavadīt laiku ar sevi. Tad Pieaugušais man varētu dot uzdevumu doties izpētes gājienā, atrast un pierakstīt visu, kas mežā un pļavās, un ārā vispār ir zaļš. Katru mazāko daļiņu. Pierakstīt smaržas vai garšas, vai domas, kas ienāk prātā šīs lietas novērojot. Čiepa tik ļoti izbaudītu šo visu, ka nevarētu vien sagaidīt nākamo reizi, kad sanāks palikt bez draudziņa. Varbūt tikmēr (nē, labāk vēlāk!) Pieaugušais parunāsies ar draudziņu, kurš mani gribēja aizvest tur, kur negribēju doties. Tikpat iejūtīgi kā ar mani Pieaugušais liks draudziņam saprast, ka mani ir jāciena, ka ir robežas, kuras noteikti nedrīkst pārkāpt, un draudziņš vēlāk pret mani izturēsies pat ar zināmu bijību (vismaz sākumā!) un iejūtību.

Tā lūk.

Vēl šodien pamanīju, ka izbaudu māsas aprūpēšanu, bet mazāk kā agrāk (tas ir labi!). Viņai bija bez diviem grādiem 40 grādu temperatūra, es vedu viņu pie ārsta un pirku zāles, bet tad sapratu, ka tas ir smieklīgi katru reizi taisīt tādu trādirīdi, viņai jāpiereģistrējas pareizajā rajonā un laicīgi jāiet pie ārsta, pirms vēl palicis traki. Vēl pamanīju, ka man ļoti bail, ka ar viņu kaut kas varētu notikt. Ik pa laikam esmu tādā puspinkšķa stadijā.

Runājot par čiepiņām, mana jumta trīs kaijubērni vēl ir veseli! Ja Jūs zinātu, cik mīlīgi tie klumburē pa jumtu! Tik pūkaini un neveikli, un nesteidzīgi. Sirds apmeta kūleni, kad šodien ieraudzīju tikai vienu, bet tad no kaut kurienes izlīda pārējie. Tikko uz jumta atlidoja arī otrs kaija, mazie tam uzreiz pieskrēja klāt cerībā uz gardumiņu, bet tas, šķiet, neko nebija atnesis. Mazie turpina viņam sekot. Es arī tā darītu, ja būtu kaijulēns.

Šobrīd saulriets ļoti skaisti apspīd citu lidojošu putnu vēderus. Esmu sagurusi. Droši vien vajadzētu pamazām kūņoties migā. Vēl jāuztaisa māsai piecminūšu zupa, jāapskatās Skillshare ieraksts un tad varētu laist šo dienu vaļā.

Cik reizes šī bloga vēsturē jau esmu teikusi, ka no mājām ir daudz vieglāk un produktīvāk strādāt nekā no darba?

17. Jun 2019 @ 20:39
[info]antuanete, posting in [info]pajautaa
Vai kāds varētu palīdzēt ar tulkojumu statistiskās analīzes terminam "forward selection"?
Konteksts: "Forward selection is a type of stepwise regression which begins with an empty model and adds in variables one by one."

17. Jun 2019 @ 14:45
[info]lavendera
Pārdodu divus labus pilsētas velosipēdus, sieviešu (Batavus Comanche) un vīriešu (Marathon Helios).
(Tas nav dienas citāts, es patiesi pārdodu.)
Orientējošā cena 150 eiro gabalā.

Gribu īrēt uz 1 mēnesi17. Jun 2019 @ 14:43
[info]bolero_10, posting in [info]pajautaa
Steidzami meklēju nedārgu dzīvokli uz apmēram vienu mēnesi 4 cilvēkiem (2 p. un 2 b.), kamēr pašu mājās notiek remonts. Vēlams Juglā vai Mežciemā. Var būt arī Garkalnes vai Ādažu novadā.

mac remonts17. Jun 2019 @ 14:05
[info]gary_crant, posting in [info]pajautaa
labdien!

mans MacBook laptops nelādējas, diagnostikā uzstādīja verdiktu, ka jāmaina detaļa, kas regulē strāvas plūsmu.
vai 150 eur par šādu remontu ir ok cena? varbūt varat padalīties pieredzē ar apple servisiem Rīgā (diagnosticēja man iserviss.lv)

17. Jun 2019 @ 11:01
[info]lavendera
maps me izgrieza google maps pogas ar to, ka parādīja arī mazas taciņas starp žogiem un ēkām, kā tikt līdz robežjoslai, ne tikai autoceļus. Un interneta netērēšana orientācijai arī ir lielisks lietotnes bonuss.

Igaunijas vidienē patika Paides Laika tornis (vajag vai nu 2 stundas laika apskatei, vai gidu, lai izbaudītu visas interaktivitātes; mēs uz 40 min ieskrējām, izskraidījām visus astoņus stāvus un aizskrējām).

Un Jarva-Jāni veco auto patversme, kur vienā laidā skan spiedzieni: Šito autobusu es atceros, es pirmajā klasē ar tādu braucu uz skolu! Paskat, kāds tam traktoram sēdeklis, vēl tikai džakuzi klāt vajadzētu! Tie motocikli izskatās kā iemīlējušies! Nobildē mani pie šī limuzīna! Un pie tā klaunu auto!

Un Kirnas muiža, kur ekstrasensiem-amatieriem ķert enerģijas. Daudz labāka par tiem brikšņainajiem Pokaiņiem.

Sieviešu pareizticīgo klosterī redzēju melni tērptu mūķeni ar ... melniem bērnu ratiņiem. (Melnā tērpts melns bēbis tur tobrīd gan nebija iekšā.)

Pastaigājām pa Sillamē staļinlaiku arhitektūras promenādi.

Narvas cietoksnis ir štrunts, salīdzinājumā ar Ivangorodas nocietinājumiem. Lielākā viltība ir, ka Narvā par biļeti jāmaksā 8 eiro, par kuriem tu bonusā saņem monētu, par kuru vari iekšpusē kādā no piecām darbnīcām iegādāties kaut kādu amatniecības štruntu par cenu "četri eiro" vai, ja nu galīgi nepatīk ne ādas, ne māla karekļi, ne kaltas naglas, ne dziju rokassprādzes, pacienāties "aptiekā". Nu diez vai puslitrs kvasa vai krūze tējas maksā četri eiro. Tas tikai kaut ko liecina par to, cik tie sūdiņi reāli maksā. Bet kā citādi noslauksi tādu naudu par tik necilu cietoksnīti?

Brūnajām norādēm uz apskates objektiem gan derētu būt arī kādā internacionālā valodā.

Tikai Igaunijas veikalā attopos, ka Latvija pārstājusi importēt labos igauņu saldējumus, šķiet, kopš Ilvess saslavēja Latvijas preci. Nu tad atliek izmantot iespēju un pieēsties tos uz vietas.

Dažs labs ne tikai rakstā "tomērt", bet tā arī runā ... man tā arī neizdevās noskaidrot, kāpēc, jo "kamērt" viņš nesaka. Mistērija!

Kā es rezidencei pieteicos.17. Jun 2019 @ 00:11
[info]dumshputns
Tā jau viss labi, tikai nosūtīju minūti pēc miroņlīnijas. Nu neko, tikpat labi varēju arī nākamajā dzīvē.

Atšķirīgs interneta ātrums ierīcēs16. Jun 2019 @ 23:32
[info]kisswithafist, posting in [info]pajautaa
Labvakar, Ciba!

Kas varētu būt par problēmu, ka wi-fi ātrums apmēram blakus novietotām ierīcēm manāmi atšķiras? Telefonā >40 MB/s, datorā labi ja 7 MB/s - divos datoros. Testēts ar speedtest.net lapu datorā un attiecīgi lietotni telefonā. Kā to labot? Paldies!

516. Jun 2019 @ 23:14
[info]slepenaamaasa
Šodien es pamanīju trīs skaistas čiepiņas un daudz citu putnu. Mūsu rajonā ir tik aktīva putnu dzīve, ka, pirmo nedēļu te nakšņojot, putnu klaigas traucēja gulēt. Tagad kaiju saucieni pat šķiet mājīgi. Skatoties, vai čiepiņas nav nokritušas no jumta (jā, tieši tik jokaina es biju), pamanīju divus beigtus putnus, divus guļošus kaķus (dzīvi, novēroju elpošanas pazīmes), atnesu kaķa mantiņai jaunu spalvu (viņa novērtēja, ļoti ostījās, uzbruka un košļāja to spalvu). Tāpat arī pamanīju, ka aiz mūsu mājas ir ļoti daudz atkritumu. Izskatās, ka cilvēki savu miskasti met nevis konteineros, bet laukā pa logu. Aizdomājos par to, vai izskatītos jocīgi, ja es paņemtu kādus pāris maisus un to visu salasītu. Varbūt man kādu dienu (vakaru, ar kapuci galvā) šo vajadzētu pamēģināt, lai zinātu, kā tas ir.

Traki nāk miegs. Biju domājusi izlavīties pēc pāris jasmīnzariem no kuplā krūma, kam, šķiet, tas galīgi neskādētu, taču esmu ārkārtīgi nogurusi un ir jau tik vēls. Šķiet, ka nekur tomēr neaiziešu. Bet būtu tik jauki pamosties smaržīgā istabā! Šodien pamanīju arī to, ka neesmu īsti apmierināta ar dzīvi. Jūtos nostrādājusies, nepiedzīvojusies, izšķērdējusi milzumdaudz naudas, un man visa kā trūkst.

Piemēram, spoguļa, aizslietņa, lai atdalītu gultu no pārējās istabas, gultas rāmja, pūkaina paklājiņa pie spoguļa, lai varu no rītiem tur smuki sēdēt, vismaz divu, trīs istabas augu, salabot teļļuku, lai varētu taisīt kino vakarus, aizbraukt ciemos pie Mākoņa. Baigi daudz vajag. Šodien beidzot savilku finanšu ekseli, ko biju atlikusi ļoti ilgu laiku. Secināju, ka tik ilgi esmu tikai uzskaitījusi, nevis plānojusi finanses, ka tas ekselis vairāk nemaz nepalīdz. Vajadzētu atsākt, lai atgūtu kaut kādu kontroli dzīvē. Esmu tik ļoti pieradusi pie ikdienišķiem sevis lutināšanas veidiem. Varbūt labāk sajust, cik un kas tieši ikdienā ir nepatīkami, lai varētu labot to, nevis ar putukrējumu visu laiku pieklusināt un vēlāk nevarēt atļauties neko nopietnu.

Šodien atlicis tikai sevi sajust, noķert kādu apzinātības mirkli, sajusties te un tagad savā ķermenī. Eksistenciālā panika tad atlaidīs un būšu gatava jaunai nedēļai.

16. Jun 2019 @ 19:32
[info]aizliegts_v
Esot bijusi doma, ka ārstiem obligāti jāprot vismaz 2 svešvalodas. Vai latīņu valoda skaitās?

16. Jun 2019 @ 18:58
[info]ievaaariijums
Visas saulenes kuras es gribētu nopirkt maksā vismaz 90eiro. Man neder tās kuras pa 3 eiro un izskatās līdzīgi.
Man šķiet, ka es drīz sākšu zagt, jo es tik ļoti visu gribu, bet man vienkārši nav tādu līdzekļu.
Grūti būt man :<

Šī brīža saulenes vēlos izmest, jo ir sajūta ka tās ir nolādētas un nes nelaimi

Trīs kaijas mazuļi16. Jun 2019 @ 14:11
[info]slepenaamaasa
Izkrrituši no ligzdas, mamma viņus mēģina sargāt, kamēr bars kovārņu cenšas viņus ielenkt. Ko mums darīt? 😭

*Visu ko sazvanījām, izrādās, ka varbūt nemaz nav izkrituši, bet izgājuši apskatīt pasauli. Iemetu kovārnim ar savu labo čiekuru, tagad plānoju nopirkt labu ūdenspistoli. Mazie čuč, atlidoja otrs lielais kaija.

Mums pie balkona bija kaiju, kovārņu un dīvainā kārtā arī baložu karš gaisā.

Nu labi, protams, ka es nepirkšu ūdenspistoli. Putniem jātiek galā ar sevi tāpat kā man ar saviem pasargāšanas instinktiem.

Traktors ar traktoristu kurš stumj un krauj.16. Jun 2019 @ 00:14
[info]gribu_gribu, posting in [info]pajautaa
Sveiki Cibiņi,

Varbūt kādam no jums ir pazīstams traktorists Ventspils pusē kurš vēlas palīdzēt par samaksu?
Pirms došanos uz nomas punktiem, ienāca prātā piedāvāt privātajam. Privātās pazīšanās varbūt nākotnē noder :)

Tātad par darbu - Uz aptuveni 600 m2 liela zemesgabala jāsastumj zālē ieauguši būvgruži/sadzīves atkritumi un jāiekrauj 7 m3 lielā konteinerī.
Zemes gabals atrodas pārventā, tajā rajončikā kur atrodas publiskā pirts. Gribētu to izdarīt pirms Ligo.

Ceru uz veiksmi
Garastāvoklis:: busy

Avio biļešu cenas15. Jun 2019 @ 16:21
[info]hilda, posting in [info]pajautaa
Sveiki, biežceļotāji!

Kā tur īsti ir - ja tagad, skatoties uz sev tīkamiem reisiem novembrī (Madride + lokālais no Madrides) man tīkamās biļetes maksā 302 eiro turp-atpakaļ, vai, sagaidot tos maģiskos 2 mēnešus pirms lidojuma, šiem pašiem reisiem biļetes būs dabūjamas lētāk?
vai arī tas ir mīts, tomēr?

UPD. Paldies par pieredzēm! Pirksim tagad.

15. Jun 2019 @ 12:58
[info]heishy
Olīves.
Es ēdu olīves.
Es neēdu olīves.
Tagad es ēdu olīves.

Deklarētā adrese un nekustamā īpašuma nodoklis15. Jun 2019 @ 09:54
[info]zimbabve, posting in [info]pajautaa
Jautājums ļaudīm, kas kaut ko saprot no nekustamā īpašuma nodokļiem.

Situācija šāda: ir mazpilsētas māja, kurā mēdza dzīvot omīte, diemžēl nesen nomira. Tagad mājā neviens nav deklarēts, kas nozīmē, ka vienam manam radiniekam, kuram māja pieder, būtu jāmaksā augstāki nekustamā īpašuma nodokļi.

Tad nu jautājums - vai ir svarīgi, vai tā ir fiziska vai juridiska persona, kas deklarējas? Tobiš, vai tur var piereģistrēt firmu, maksāt nodokļus savai iecienītajai pašvaldībai un tādējādi vienlaikus samazināt šī mana radinieka NĪ nodokli?

Principā radinieks tur varētu deklarēties arī pats, bet nepārzina likumdošanu un baidās, ka zaudēs kādas privilēģijas Rīgā, kur pamatā dzīvo un strādā. Uztraucas par medaprūpes pieejamību, bet, cik nu zinu, deklarētā adrese diez vai kaut ko maina, ne? Radinieks taču varētu turpināt iet pie saviem dakteriem Rīgā? Vai ir kādi zemūdens akmeņi?

Paldies!

15. Jun 2019 @ 00:30
[info]ulvs, posting in [info]pajautaa
Vai ir iespējams konstatēt, kas (tavā) cibā lasījis tevis postēto infu - konkrēti ieejot tavā postā, tā unique adresē? Iedomājos, ka varbūt kaut kur saglabājas IP, kā tas ir norādīts komentāros iekš jebkura tava posta (ja tu esi šo "save I.P." ieslēdzis cibas opcijās, utt.) adreses un to var redzēt.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba