Draugi

About Draugi

24. Sep 2021 @ 00:27
[info]aborigens
Vakara/nakts prieks. Klausoties jau otro pasākumu ar Daces Dzenovskas piedalīšanos, secinu, ka viņa labi paceļ jautājumus citā, nopietnākā līmenī un parāda, ka nepietiek ar skepticafe pieeju kritiskajai domāšanai - visas atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem sniegs metapētījums. Un šķiet pirmā Satori diskusija manā pieredzē, kurā negaidīti veseli 3(!) cilvēki no 5 iestājas konservatīvo domātāju aizstāvības pusē un līdz ar to padara mērenākus pārējos un saruna vairs neaizved vienos vārtos, bet ir normāla, kvalitatīva diskusija. Sak, ko grib, bet man stipri izskatās, ka tas ir Telos aktivitāšu nopelns (reformācija un kontrreformācija).

D.Dz."Vai vērtības var tikt pakļautas kritiskajai domāšanai? Un ja, nē, tad kā mācīt vēsturi?"

O.P. "Visi šie iepriekšaplūkotie piemēri māca izaicināt konservatīvās vērtības un aizstāt ar liberālām. Vai ir iespējama kritiskā domāšana ārpus ideoloģijas?"

I.G. "Konservatīvās domašanas kritiskumu apšaubāmu padara tas, ka tā ir vērsta uz nosacītu status quo, kaut kāda pagātnes zelta laika saglabāšanu. Tāpēc, ka tas ir bijis un ka tas ir bijis labi. (..)Agnese Irbe, mana paziņa, demonstrē, ka viņa kritiski domā, tomēr kaut kādos fundamentālos punktos viņai ir vērtībās pamatotas aksiomātiskas nostādnes, kuras nav līdz galam pārdomātas."

"Pats ar savu galvu" https://www.facebook.com/Satori.lv/videos/1952984831533926

Daba metro, daba polē.23. Sep 2021 @ 19:17
[info]dumshputns
Pēc dēla skolas ejam uz tuvāko parku, kur iet daudzi viņa klases biedri. Tāds nekāds īpašs parks, ir reljefs, ir bumbas būris, ir krūmi. Ir arī vaļīgi nožogots aizaugušais stūris. Tur, kā man šodien bērns izstāstīja un parādīja, esot ievākusies lapsa, un guļot pie savas migas. Bet tuvāk par trīs metriem iet viņai klāt nedrīkstot, jo varot izbaidīt. Tā nu stāvējām trīs metrus atstatus un apbrīnojām kā lapsa laiski ieritinās un grimst snaudā.
Metrus septiņus gar to pašu tālāk sākas lazdu riekstu aleja, kur piecās minūtēs nu jau regulāri, mājās ejot, pielasam puskilo riekstu, no tiem, kurus vāveres šķinot, izlaidušas no nadziņiem. Šogad trekna raža. Būs man riekstu riepa.

Pa ceļam dēls uzdeva tik daudz jautājumu. Cik minūtes līdz mājām no parka? Cik minūtes līdz mājām no tā stūra? Kas ir tas? Utt. Pie mājām uzprasīja vai tētis jau esot mājās, uz ko es nopūtos un teicu: "Kas esmu es, lai zinātu atbildes uz visiem taviem jautājumiem?" Dēls uz mani paskatījās lielām acīm un atteica: "Un kas esmu es, lai varētu tev uz šo atbildēt?"

Slikta un laba ideja23. Sep 2021 @ 21:01
[info]sarkans0987
Šodien pirms ārsta vizītes ienāca prātā uzkrāsot lūpas - nu āda uzreiz starojošāka un kopskats tāds savāktāks, bet pirms mani pirkstiņi spēja satvert lūpu krāsu, pati sapratu, cik stulba doma tā ir. Maska taču visu krāsu man izsmērētu no vienas auss līdz otrai. Vispār šodien bija pārsteidzoši daudz stulbu un nevajadzīgu ideju diena. Viena gan bija laba - izmēģināt jauno vannu. Kad mans kailais ķermenis līdz ausīm ieslīdēja karstajā ūdenī, visi dienas nieki un sīkumi pašķīda un pazuda. Iestājās miers. Nemaz nezināju, cik ļoti man tas bija pietrūcis.

Haijamkopters23. Sep 2021 @ 19:38
[info]ingmars
Haijams uzņem apgriezienus.

paskrēja garām23. Sep 2021 @ 16:14
[info]ingmars
Septiņi gadi paskrēja patiešām ātri.

23. Sep 2021 @ 14:04
[info]f
pārsertifikācija nokārtota!
tātad, var domāt, ko tādu pamācīties priekš sevis. šūšana, kā izrādās, tomēr nav man. vai arī slikts laiks, nezinu, kaut kā - ņi skaldivajetsa. varbūt kādu interjera dizainu onlainā.

23. Sep 2021 @ 10:41
[info]aborigens
Kādēļ tu gribi iznīcināt Romu? Taču tādēļ, lai līdzi iznīcinātu arī verdzību zemes virsū?
Jā — to es gribu!
Un tu domā, ka verdzība iznīks līdz ar romiešiem?
Tur nav ko domāt, tā tas ir!
/Spartaks, Andrejs Upīts

pāri papīra maisiņam un tālāk23. Sep 2021 @ 10:55
[info]ingmars

23. Sep 2021 @ 09:33
[info]neraate
Man ļoti gribas uz kādu izstādi. Ko (un kur) labu tagad var apskatīties? Der arī ārā. Vakar redzēju, ka pie Origo kaut kas ir, bet nesanāca laiks noiet garām. No skulptūrām nesen redzēju tikai to komunisma upuru piemiņas sienu. Un jāaiziet apskatīt to, par ko bija tas ceptiņš, tas bija kkur centrā? Murāli iečekot neiešu. Uz sēnēm gribu, bet vēl nezinu vai un pie krii varētu centra dakterdienā

23. Sep 2021 @ 09:30
[info]bauda
Nabaga dieviņš, uzsūtīja cilvēcei globālu pandēmiju, lai tā beidzot sadotos rociņās un cīņā pret kopīgu ienaidnieku apvienotos saskanīgā kabalā, bet še tev nu bija, nekā, Einšteina stulbums ir neizmērojams, būs jāskatās, kas vēl mums ir tajā divain arsenāliņā blakus smilšu vētrām un siseņu uzbrukumiem, jā, jūs jau sapratāt, dabas katastrofas are next. Ja arī tas nenostrādās, nu neko, nāksies izsaukt inīšus vai vismaz kādu kaidžū


23. Sep 2021 @ 09:23
[info]neraate
Viss jau forši, ārzemju ziņās par jauno pieminekli Strēlnieku laukumā, tik šaubos, ka zirnekļu tīkli tur notīrīti, jo augšējā kreisajā stūrī tur dzīvo baisi liels zirneklis. Tā suga, kas lielākie Latvijā. Smuks jau, BET.
Un vakar tādu no franču kafejnīcas nesu laukā ar tukšu apgāztu krēmbrulē trauciņu un papīra lapu, viņš viss tāds pretīgs un apjucis un man riebās, bet es domāju, ka viņam izglābu dzīvību aiznesot noliekot zem koka pie akmeņiem. Un tas zirneklis aizņēma visu trauciņu un tas bija sarāvies aiz aukstuma un salocītām kājām

Tas bija šitāds. Ar visām salocītajām kājām aizņēma tādu platību kā mana plauksta (bez pirkstiem)
https://www.latvijasdaba.lv/zirneklveidigie/tegenaria-atrica-c-l-koch-1843/

23. Sep 2021 @ 08:48
[info]f
15 minutes of shame  takes an in-depth look at the public shaming epidemic in our culture and explores our collective need to destroy one another. The film not only talks with some of those who've been shamed, but also explores the bullies, the bystanders, the media, psychologists, politicians and experts in between. [..] just to begin examine why it feels so good to hate on others.

narrated by and executive produced by monica lewinsky
Tags:

based23. Sep 2021 @ 08:18
[info]bauda


Turpinām ar Haijamu23. Sep 2021 @ 08:11
[info]krii
از جهرم گل سیاه تا اوج زحل
کردم همه مشکلات کلی را حل
بگشادم بندهای مشکل به حیل
هر بند گشاده شد بجزبند اجل

Parindenis:
No zemes miesas līdz Zohela* apogejam
Esmu atrisinājis visgrūtākos uzdevumus;
Atjautībā esmu atslēdzis visviltīgākās slēdzenes;
Visi mezgli man atsieti, izņemot nāves mezglu.

* Zohels - persiešu vārds planētai Saturns

23. Sep 2021 @ 07:44
[info]bauda
Es to redzu kā teju ne galveno kristietības problēmu: vismaz tās laicīgajās izpausmēs tai šķiet krietni svarīgāk ticēt pasaules ĻAUNUMAM, ka tāds bļe visur ir un tam obligāti ir jākrata, nevis racionāli balstītos apsvērumos tiekties uz vispārējo labumu un cilvēces brālību, kam it kā būtu jābūt tās priekšrakstos. Paldies Covid-19, spilgts piemērs ir daudzu kristiešu tumsonīgā pretošanās vakcinācijai un citiem pretpandēmiskajiem pasākumiem (= kopīgajam labumam), sevišķi harismātu sektu vidū, kaut kāda iluzora ļaunuma (nepierādāmas ķirzaku sazvērestības, sātanisku farmaceitu vai tamlīdzīga absurda) vārdā. Tādā ziņā pandēmija brīnišķīgi izgaismo šo Jēzus mācības sekotāju farizejiskumu, jo bērnišķīga ticība tādam Ļaunumam (no teoideologu puses -- rafinēti polittehnoloģiska ienaidnieka postulēšana) neizbēgami dzemdē BAILES, un, nespējot tās pārvarēt, šis jencīšveidīgo aptaurētais kristietis grimst aizvien dziļāk paštaisnuma, divkosības un savtīguma purvā. Negribējās komentēt pie gnidrologa


Dienas citāts no reddita dzīlēm23. Sep 2021 @ 07:24
[info]zazis
Why do people hate vegans?

"Because they have the image of that one self righteous vegan with a stick up their ass lecturing the non vegans about how they're inhumanely cruel for daring to eat meat from both a moral and ecological standpoint. People don't like getting lectured and made out to be the bad guy so they assimilate all vegans with that.
It's the same thing as sjw cringe compilations from the last decade creating this stereotype of the dyed hair feminist with a pronoun pin having a meltdown for "no reason". Or the flurry of memes shitting on 14yo girls for liking literally anything.

Much easier to generalise a group of people with convinctions you disagree with under a derogatory stereotype and laugh at them, than it is to stop and think about the clash of ideas from an intellectually honest perspective."
Tags:

22. Sep 2021 @ 23:56
[info]neraate
un vēl draudzene bēdīga stāstīja ziņas no provincēm, ka visādām foršajām lietām pa lēto grūti dabūt gribētājus. Tukumā Šimkus esot par 7 eiro. visur citur arī samērā maz apmeklējuma uz pasākumiem. pilnīgi jāapskatās, uz ko tādu labu māmiņu aizsūtīt. Vecamammu šodien atveduši mājās, pilns rublis neesot, tad jau vajadzētu kaut ko lai bagātinātos un atietu

22. Sep 2021 @ 23:05
[info]neraate
Biju uz teātri. Brīnišķīga brīnišķīga izrāde. It kā par seksu, bet nebija piedauzīga. It kā komēdija un pat smieklīga. Bija gan grūti nosēdēt. Ģirts Jakovļevs wow! Šī tāda, uz kuru vajag iet ar puķēm, ja patīk dāvināt, man būtu prasījies uzdāvināt, bet nebija ko. Patika, protams, Ikea krēsls, fonā džungļi ar tām krāsiņām. Pēc tam izrādījās, ka bija arī režisors un laikam arī dramaturģe. Forši!
Par mūsdienīgām parādībām, nu tur Tinderis un tā. Varētu patikt arī kihelkonnai, bet bērnus neiesaku ņemt līdzi, bija vienā ainā kails aktieris. Un aktrise, bet tā bija zem segas

https://teatris.lv/izrade/riests

22. Sep 2021 @ 22:38
[info]aborigens
Tu saki: citiem ir skaistas sievas un skaisti bērni, labs darbs un saskanīga dzīve, tikai manam galdam ir trīs kājas un suns guļ pagaldē neķemmēts. /Ziedonis

22. Sep 2021 @ 20:35
[info]aborigens
Graffiti drawn on a jersey barrier at Kandahar Air Field 2014

Top of Page Powered by Sviesta Ciba