puscilvēks pusnecilvēks

Friends

8/20/22 12:50 am - [info]mazeltov

Viss, ko değis grib, ir minets, bet vienīgais, ko viņš var dabūt, ir Menueta kasete.

8/20/22 12:31 am - [info]mazeltov

Man liekas, ka drīz būs atsevişķa joku kategorija, kas sāksies ar "Makrons zvana Putinam"

8/20/22 12:06 am - [info]mazeltov

Kāda ir tava orālā latiņa?

8/19/22 11:58 pm - [info]mazeltov

2 lietas man zāļu skapītī stāv
mentālā stimulācija un
mentālā simulācija

8/19/22 11:56 pm - [info]mazeltov

Jā, nu tas ir pārāk obvious.

8/19/22 11:44 pm - [info]bozena - Par skaisto

Ir tāds vasaras vakars, kāds man patīk vislabāk. Sisina cikādes, tālumā uz šosejas aizdūc fūre. Nobūkš ābols pret jumtu…
Skaisti!
Te pēkšņi Samurajčiks pie pašas auss: Vauvavavavavauuuuvavavavavauuuu!
Vai nav ķēmrausis?

8/20/22 01:05 am - [info]morraa

Japānas ieņēmumu dienests paskaitīja pupas un izfigurēja, ka jaunieši lieto daudz mazāk alkohola nekā agrāk.
Nekavējoties tika sākta valsts sociālā reklāma, kura mudina jauniešus iedzert bišku vairāk.

8/19/22 01:02 pm - [info]sramgni - kas par skaņu

Kas tā par skaņu ārā?

8/19/22 10:29 am - [info]methodrone

Vibe: seedeet parkaa uz solinja kaa noziedziniekam, eest aukstu siera bulku, dzert kefiiru un gaidiit pusotru stundu, kameer bubix 'iedziivojas' nursery bez manis.

Only when you have kids you realize how fucked up the system, the city, the modern ambition is, although it's trying..

I want to do the sort of girl bossing where job is my least priority, where I can build my paradise universe of child wellbeing, of warmest home, of concise motherly and feminine excellence of nutritive unconditional and unceasing love.

I don't want to keep up with the world and dread losing my cog slot. I want to multiply My world and be the boss and servant of love.

8/19/22 10:32 am - [info]extranjero

Es nevainoju zazi par to, ka viņš nevar atrast datus, ka izslimošana ar kovidu dod labu imunitāti, kas vismaz līdzvērtīga bet iespējami daudz labāka par vakcināciju. Jo patiešām, ja vienkārši meklē google, tad šos pētījumus ir neiespējami atrast, un tā vietā tiks piedāvāti gari saraksti ar to, ka vakcinācija nodrošina daudz labāku imunitāti par izslimošanu. Bet kad sāk iedziļināties katrā no šiem apgalvojumiem, kļūst skaidrs, ka tas netiek apstiprināts – vai nu pētījumi salīdzina nesalīdzināmas lietas, vai arī patiesībā ir domāts, ka izslimošana ir sliktāka par vakcināciju u.tml. Domāju, ka šis punkts ir politiskais ivermektīns – tas ir, lieta, kas ir pierādīta, kā neefektīva, bet kuras efektivitātei tic daudzi cilvēki, turklāt pat apstiprinot savu viedokli ar šķietami pārliecinošiem RCT pētījumiem.

Lūk, šis ir pētījums, ka vakcīnas nodrošina līdz pat 13 reizes labāku aizsardzību par pilnu vakcinācijas kursu (2 devas). Tur arī norādīts, ka ar laiku šī attiecība samazinās.

Protams, es neiesaku visu balstīt tikai uz vienu pētījumu. Jāapzinās arī šī pētījuma ierobežojumi (cits variants, ierobežots laika periods, varbūt populāciju atlase nav gluži randoma utt.). Bet arī citi pētījumi apstiprina, ka vakcinētie, kas pēc tam izslimo, iegūst daudz stiprāku imunitāti. Man nešķiet iespējams, ka tagad visi, it īpaši vakcinētie, kas būs izslimojuši ar omikronu, ir tik nepasargāti, ka viņiem noteikti vajag vēl kādu būsteri. Drīzāk, šis omikrons jau bija kā būsteris, un ja saķersi rudenī atkal kādu variantu, tas visdrīzāk atkal būs kā iesnas vai saaukstēšanās.

Šobrīd ir citas negaidītas lietas, piemēram, virsnormas mirstības pieaugums, kas nav no kovida. Šobrīd es vēl nedomāju, ka ir iemesls trauksmei, jo variācijas ir normālas, un visdrīzāk mēs tās cēloņus nezinām. Pēc kāda laika atkal viss atgriezīsies normas robežās, un pētnieki vēl 10 gadus domās, kas tam bija par iemeslu. Bet šajā rakstā man satraucošs likās grafiks, ka ārkārtīgi pieaudzis laiks, kurā pacientiem ir jāgaida uz ārkārtas palīdzības saņemšanu. Faktiski pandēmijas ierobežojumi, kā mājsēdes, vakcīnu mandāti utt., tika ieviesti ar domu, lai nepārslogotu medicīnas sistēmu. Kā redzams grafikā, tas reāli nekad nenotika, un pēc šiem pasākumiem nebija vajadzības. Bet šobrīd šī pārslodze ir pieaugusi 5 reizes nekā sliktākajā pirmsvakcinācijas pandēmijas perioda brīdī, un mēs īsti nezinām kāpēc. Jebkurā gadījumā politiķi nav pasludinājuši trauksmes stāvokli, tāpēc uzskatu, ka arī kovida pandēmijas laikā mēs būtu varējuši atļauties lielāku veselības aprūpes sistēmas noslodzi, ja tādu paredzēja esošie modeļi.

8/19/22 09:59 am - [info]black_data

Vakar Tallinas kvartālā bija jauks un tripīgs priekšnesums. Tā sanāca, ka daļa no tā norisinājās burtiski deguna priekšā, vai blakus, bet vienā brīdī farss sasniedza tādu līmeni, kas es nedaudz paraudāju aiz smiekliem, jo tomēr būtu nepieklājīgi traucēt priekšnesumu baudīt citiem skatītājiem. Es teiktu, ka visām operām būtu jābūt šādām.

8/19/22 09:44 am - [info]black_data - Gorillaz - With Love To...

https://youtu.be/nvvEBzCR3_k

8/19/22 09:01 am - [info]indulgence - par krievu dižo literatūru

Apgalvojums par "krievu dižo literatūru" sen jau pārtapis par mantru. Taču ja palūkojam t.s. krievu literatūras īpatsvaru pasaules kultūrā, tad redzam vien trīs-četrus 19.-20. gs. mijas rakstniekus, pārmocītus sižetus un pretīgu saturu:

Leotolstoi - visā pasaulē lasa viņa "Varendpīs", no kā saprot, ka krievi ir tādiem prusakiem galvā, ka pat uz tualeti nespēj aiziet, visu nesarežģot. Tad lasa "Ennkarenina" par sievišķi, kas krāpj vīru un palec zem vilciena. Kāda joda pēc? Nesaprotamā krievu dvēsele. Vairāk no Leo darbiem neviens neko nelasa - jau ar šiem diviem ķieģeļiem pietiek, bet kinofilmā frāze "Es lasu Varendpīs" nozīmē, ka "esmu makten aizņemts ar bumbieru dauzīšanu, kas prasa titānisku smadzeņu piepūli un laika petēriņu".

Dostojevski - visi skolās obligātajā literatūrā lasa "Karamazoffbrazers" un ir neizpratnē par to, kā varoņi paši mērķtiecīgi pārvērš savu un apkārtējo dzīvi par guano, to visu pavadot ar monotoniem un patētiskiem monologiem "par mūžīgo". Pēc tam lasa "Kraimendpanišment" par to, kā nekaunīgs pseidointelektuāls salašņa galina vecenītes ar cirvi, bet finālā sajūk prātā. Neko vairāk no Dostojevski neviens nelasa, jo jau ar esošo "vodka, balalaika, džipsī end treš" cilvēkam pietiek visam atlikušajam mūžam.

Čekhoff - visi lasa "Seigall" un nesaprot neko, izņemot to, ko jau lasījuši iekš Leotolstoi un Dostojevski: visi krievi agri vai vēlu sajūk prātā un lec zem vilciena ar "vodka, balalaika, džipsī end treš" fōnā. Vairāk no Čekhoffa neviens nelasa, jo saprot, ka par noslēpumaino krievu dvēseli zina pietiekami: neliet vodku un turēties tālāk.

Nabokoff - nedaudzie, kam pretenzijas uz zināmu intelektuālismu, lasa grāmatiņu par to, ka drāzt mazas meitenītes ir slikti, bet var, ja ļoti gribas. Neko citu no Nabokoffa nelasa, jo jau ar pirmo pietiek, lai civilizētā pasaulē iespēlētu aiz restēm.

Tāda nu ir “izcilā krievu literatūra”. Pārējais pa nullēm: visi šie Puškin, Gogol, Tjurgjeneff ir smieklīgi uzvārdi, kādos Holivudas filmās sauc VDK spiegus. Tikpat diži ir arī zulusu, mongoļu un citu iezemiešu rakstnieki un dzejnieki. Pie tam bieži vien ar interesantākiem sižetiem un varoņiem.

8/18/22 07:20 pm - [info]krii

Ja var sēdēt un laiski tempt sidru/baltvīnu/minerālūdeni utml., rezignēti vērojot ļaužu rosību un puķu ziedēšanu, tad šis laiks ir dievu izredzētība, goda vārds.
Bet kā lai pastrādā, sasodīts, kā lai pastrādā...

8/18/22 03:50 pm - [info]lavendera - Tēma, par ko saviesīgi nerunā

Dakteriem, kas vīzdegunīgi aizrāda "mazāk lasiet internetu", es varētu aizrādīt pretī - ar tādām ne sevišķi izteiktām bet jau mēnešus divus ilgstošām nezināmas izcelsmes pleca sāpēm es mierīgi staigātu vēl nez cik ilgi, domājot, ka gan jau pāries, ja nebūtu internetā izlasījusi, ka tas ir bīstami un pēc pusgada vilcināšanās neko vairs nav iespējams darīt.
(Pieraksts pie traumatologa pirmdien.)

Citi dakteri savukārt vienmēr ir apgalvojuši, ka ar greiziem īkšķiem neko nevar darīt, kā ir, tā ir, bet mana jauniepazītā neiroloģe (es pie viņas uz teipošanu gāju) saka, ka pat večiņas savas pēdas sakārto ar vingrošanu vien. Un citastarp ieteica vingrinājumu, kuru es reāli nespēju tobrīd izdarīt! Jūs varat atsevišķi pacelt TIKAI kāju īkšķus?
Izrādījās, ka tas ir grūti (man), bet ne neiespējami.

8/18/22 03:40 pm - [info]sramgni - saras

Asaras rit pāri maniem vaigiem.

8/18/22 02:41 pm - [info]lilja_brik

Oh, where is romeo. I have lost myself; i am not here: this is not romeo he's some other where

8/18/22 01:48 pm - [info]indulgence - vissirslikti, vissirslikti

- Mans vectēvs savu patstāvīgo dzīvi uzsāka pēc 1PK - karā sakropļota kāja, taču dabūja 14 ha zemes. Desmit gadus zemnīcā dzīvoja, līdz mājelīti uzslēja (kredītu līdz 1940. gadam maksāja). Viena sieva pārstrādājusies nomira, nākamajā dienā jaunu ņēma, jo govis kūtī mauro neslauktas. No 8 bērniem 6 sasniedza pilngadību.
- Mans tēvs visu mūžu sitās pa nemīlamiem darbiem (2 augstākās izglītības: krāsotājs REZ), atsakoties no visa, kas pašam svarīgs, jo 4 puikas kā jāpabaro. Jūru pirmo reizi mūžā ieraudzīja 20 gadu vecumā. 15 gadus stāvēja rindā pēc dzīvokļa, tā arī rindu nesagaidīja. Visa dzīve komunālajos dzīvokļos (skat. Lingas "Komunālais blūzs"). Pievērsties sava mūža hobijam - volejbolam, - iegādāties auto un tikt pie sava dzīvokļa spēja vien jau pensijas gados neatkarīgā Latvijā.
- Es strādāju darbu, kas reizē arī hobijs, dzīvoju viens trīsistabu dzīvoklī, taisu klaunādi internetā un esmu laimīgs. Man šajos laikos ir bijusi ļoti interesanta dzīve. Ja ko neesmu īstenojis, tad tikai paša vainas dēļ.
- Mani puikas savos 20+ gados jau apceļojuši puspasaules, katram savs karjeras virziens, un grūtāk ir nevis darīt kaut ko, bet izvēlēties starp visām interesantajām iespējām.

Rezumējums: ar katru paaudzi dzīvojam aizvien labāk, labāk un labāk. Nekad vēl dievzemītē ļaudis nav dzīvojuši tik pārticīgi un tādā komfortā, kā tagad.

8/18/22 12:41 pm - [info]indulgence - Īss 19. septembrī gaidāmā skolotāju streika scenārijs:

- 35% skolotāju to nepamana, jo nepievērš uzmanību LIZDA ņemtnēm;
- 60% skolotāju sāk pukstēt: aldziņu jau gribētos taisnīgāku, bet ja mēs nestrādāsim, tad bērni izmisumā salēks Daugavā un Latvija ies bojā /dodas ikdienas darbā/;
- 5% skolotāju paliek mājās, dzer sirdsdrapes un hipnotizē e-klases pastu (vai mācību pārzine nav pārāk dusmīga);
- 50% skolasbērnu ar sajūsmas spiedzieniem informē vecākus par negaidīto brīvlaiku, paķer futbola bumbu un dodas baudīt dzīvi pagalmā;
- 50% skolasbērnu dodas uz skolu, lādot vecākus un cerot, ka vismaz paredzēto stundu skolotāji būs tik mīļi un streikos;
- žurnālisti sajūsmā apskraidīs tuvākās skolas un intervēs visus satiktos, jo beidzot ir Aktualitāte, bet Vanaga vismaz dienu būs TV redzama biežāk, nekā sinoptiķi;
- pie Saeimas vai Ministru kabineta ēkas (vidusmēra skolotājs īsti šīs institūcijas neatšķir) sapulcēsies LIZDA vadītais kodols un žēlīgās balsīs katra savā meldiņā dziedās "bēdu manu lielu bēdu";
- iznākušie politiķi kopkorī un katra partija atsevišķi ar ābecēm rokās atbalstīs skolotāju streiku, stāstot, ka ja šos rudenī ievēlēs, tad gan pirmais darbiņš, kas tiks veikts, būs skolu balstīšana;
- LIZDA un politisko spēku pārstāvji vienosies, ka nu tik būs, bet skolotāji steigsies uz skolu, jo bērniņi tak bez šiem noteikti pavisam izmisuši.
/tad nāks citas aktualitātes, vēlēšanas klāt, bet pēc tām jaunais MK neizpratnē raustīs plecus: nauda ir tik, cik ir, laiks ir tik, cik ir, bet ko tur kāds pirms vēlēšanām solījis - tas jaunajai koalīcijai nav saistoši/
P.S.
Streikus jārīko maijā - hiperaktīvās mātes pašas nojauks valdībsmāju, ja būs draudi, ka viņu bērneļi var bez gada liecības palikt.

8/18/22 08:41 am - [info]iokaste

Lai pūst mati, ja tēvs cepuri nedod.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba