puscilvēks pusnecilvēks

Friends

5/20/19 02:58 pm - [info]kisswithafist

Biju Akropolē. Lielisks veikals, un sengaidītais Deičmanis arī. Vienīgi slēgtās kurpes tur neatradu, bet eventuāli 30 minūšu laikā tiku pie trim (!) kurpju pāriem. Esmu ļ.apmierināta.

5/20/19 02:44 pm - [info]indulgence - Saucēja balss tuksnesī...

Kad maza, jauka 6. klases meitenīte man stāsta, ka zināšanas vēsturē viņas izvēlētajā profesijā neesot nepieciešama, bet 7. klases puika, - ka viņš netikšot mācīties par pilotu tāpēc, ka būšot absolvējis parastu vidusskolu, nevis ģimnāziju, es redzu, ka tur fonā skan vecāku balss.

Skaidrs, ka jebkurš vecāks savam bērnam vēl visu to labāko, un no sirds vēlas, lai mazais neatkārto viņa kļūdas. Bet tā nu dabā iekārtots, ka kļūdas būs. Un ja iepotēs šādas te muļķības, tad kļūdu būs pat vairāk.

Nu nevienu augstskolu neinteresē, kādu skolu absolvējis topošais students. Tikai viņa zināšanu līmenis vai maksātspēja ir noteicošais. Tā kā ģimnāzija tikai ar to ir labāka, ka tur lielāka slodze, vairāk mācību priekšmetu, t.i. teorētiski lielāka iespēja, ka kas vairāk galvā nosēdīsies.

Tāpēc no sirds žēl to jauko meitenīšu, kuras lepni paziņo, ka skola viņām vispār neesot vajadzīga, jo būšot interjera dizaineres. Skaidrs, ka mākslinieki nav tā izglītotākā publikas daļa, bet ne jau par to stāsts. Vai vecāki, kas virza savas atvases uz šo jauko hobijamatu, spēj paredzēt nākotni? Varbūt jau pēc gadiem 10 visiem būs pieejama skaista aplikācija, kurā ielādēt telpas fotoattēlus un tad tikai izvēlēties no 1000&1 piedāvātā interjera varianta sev tīkamāko? Un tāda interjera dizainere nevienam nebūs vajadzīga (atliek vien cerēt uz bagātu vīru, kas pašcieņu neceļ). Vai zobu tehniķis, kas jau gadu desmitus ir cienījama un lieliski apmaksāta profesija - sākusies 3D printeru ēra, un mēs nezinām, kā protēzes gatavos jau pēc pāris gadiem.

Nu līdzīgi kā pirms gadiem 20 visnotaļ cienījama profesija ar savu arodskolu bija burtlicis. Un pat tad, kad jau Latvijā bija pirmie datori, un pirmo avīzi maketēja ar tiem, lielākā daļa nozarē iesaistīto ļaužu neticēja, ka kāda profesija var tā ņemt un pagaist. Pagaisa…

Dārgie skolēnu vecāki. Lūgtum audziniet bērnus - viņos vēlamās īpašības, - taču necenšaties iepotēt savus priekšstatus par derīgs/nederīgs. Jūs gluži vienkārši nezināt, kas jūsu bērniem no skolā mācītā nākotnē noderēs, bet kas nē. Dzīve mainās pārāk strauji, un neviens nezina, kādas profesijas pēc gadiem 20 būs pieprasītas, kādas nē.

Labāk palīdziet skolotājam viņos ieaudzināt to, kas patiesi noderēs: spēju pārvarēt slinkumu un veikt neinteresantu uzdevumu, spēju atrast un atdalīt informācijā svarīgāko, to analizēt un veikt secinājumus. Tas noderēs jebkurā profesijā.

Skolā nemāca amatu, skolā cenšas dot erudīcijas minimumu, iemācīt iemaņas un spriestspēju, kuras tā pietrūkst mūsu sabiedrībā. Galvenais: iemācīties mācīties pašam, jo dzīvē neviens no malas jaunas iemaņas ar karoti mutē nelies. Bet mācīšanās šajā vecumā ir garlaicīga pēc definīcijas, tāpēc jāmācās pārvarēt slinkumu.
Ak, te jau es atkārtojos…

5/20/19 12:13 pm - [info]nistagms

DIENA: Perfektā Krievija turpina uzvaru gājienu, sausā atstājot arī Šveici

5/20/19 11:18 am - [info]chimera

bet nu lūgums pēc palīdzības: varbūt kāds zina kādu darbu deju indietim? principā jebkādu. cilvēks mēnesi nostrādājis smalkā vecrīgas viesnīcā, viņam (tāpat kā vēl trim turpat strādājošiem indiešiem) nesamaksāja, visu laiku solīja darba līgumu, bet tā arī neiedeva, un nupat tēlo, ka šādi cilvēki pie viņiem nekad nav strādājuši. situācija ir tāda, diezgan izmisīga.

gribēju viņu iefīrēt kafenē, bet pozīcija, kas bija vakanta vēl pagājušonedēļ, vairs nav pieejama.

5/20/19 09:57 am - [info]chimera

kaut kādas trīs reizes sāku ierakstu un izdzēsu nah, jo lol, nau vērc.

tāpēc, runājot par rīgu, nevaru nepadalīties ar viģiku, ko man piesūtīja šohini jaunkundze - izrādās, rīga ir pārstāvēta vēl vienā bolivudas filmā! šajā gan ne uz ilgu laiku, turklāt te tā izliekas par londonu. haltūristi, es teiktu, varēja vismaz bigbenu piefotošopēt. bet nu jā, čista latviski sērīgs indietis klīst pa londonas centrāltirgu, gar londonas nacionālo operu un apsnigušajiem londonas vecāķiem (vai jūrmalu, hz).

https://www.youtube.com/watch?v=E9zaC--tLVs

5/20/19 08:21 am - [info]virginia_rabbit

pāreja. vienā pusē ratiņi, otrā mēs ar E uz riteņa. sūdkaste nevis vienkārši neapstājas, bet apdzen otru, nezinu, uz kādu simtu.

5/19/19 08:33 pm - [info]heda

Zviedrijas nacionālisti pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām: "Eiropu mīlēt nav grūti."
(Lai redzētu angļu subtitrus, jāklikšķina uz zobratiņa ekrāna apakšējā malā un blakus izvēlei "Undertexter" jāizvēlas "Engelska".)

Eiropu mīlēt nav grūti

5/19/19 03:42 pm - [info]kisswithafist

Vakar iegādātais Venēras mušķērājs ir nodēvēts par Horāciju un jūtas labi. Šodien ar līmlenti ķērām šeit mūžam esošās dīvainās mušiņas (nav augļu, liekas, ka ēd telpaugus) un ar pinceti barojām. Horācijam garšoja. Horācijs ir izsalcis. Horācijs ir jāpabaro.

Upd: izrādās, Horācijs arī pats jau bija notvēris divas mušas. Labs puika.

5/19/19 10:13 am - [info]bozena

Skaidrs, ka mēs Visā Visumā neesam vieni, arī mūsu dārziņu apdzīvo visādas dzīvības formas.
Kaimiņienei apakš šķūnīša, kas stāv ar mugurām kopā ar mūsu šķūnīti, ieviesies zvērēns. Es jau vakar, šķūni tīrot (par šķūni būs atsevišķs stāsts, man jau vakar rokas nolaidās), pamanīju, ka zem šķūņa ir ala, iz kuras varētu izlīst taksis vai varbūt pat spaniels, un kaimiņiene pielikusi priekšā akmeni.
Nu ta šorīt akmens ir nost, tā gan. Pie tam, zvērēns jau izveidojis smuku, izlocītu taciņu uz otru kaimiņu dārziņu.
Mums nāca prātā, ka tā varētu būt lapsa. Bet lapsas smird, šito nevar nemanīt.
Tad man ienāca prātā āpsis, jo es esmu lasījusi Āpsi Fridolīnu, un vēl man bija lekcijas maģistratūrā pie Ozoliņu Jāņa. Jo alas priekša ir diezgan gluda.
Protams, arī brangs ezis var novelt akmeni, bet vai ta' ezis iemin taciņu?
Dārgie Kosmosa Noslēpumu Zinātāji, kas dzīvo zem šķūnīša Carnikavas novadā?

5/19/19 09:55 am - [info]virginia_rabbit

Eirovizijā uzvar Sergejs Lazarevs ar dziesmu "Krim naš"

5/19/19 09:18 am - [info]virginia_rabbit

simo no rīta: "man kakliņā it tāds literatūriņš un actiņās literatūriņš"
Tags: ,
 

5/19/19 05:51 am - [info]fedrs

Labrīt! Velkam kedas, ja?

5/19/19 02:28 am - [info]hedera - Visu zemju cirslīshi! - .. em, kā lūdzu, uz kuru termināli man bija jāiet?

Mana pirmā nakts ASV tiks pavadīta Tampas lidostā, jo gana cirslīgā veidā nokavēju transfēra lidojumu.

5/18/19 09:06 pm - [info]virginia_rabbit

no rīta vēl bērni paspēja pakrāsot sienu kvartālā

5/18/19 08:50 pm - [info]virginia_rabbit

man šodien bija jāizvēlas starp lekciju, par kuru man jāraksta, un bērnu vešanu uz ballīti pie dabas Sējā. un es outsoursēju Pieneni, kas man ierakstīja lekciju, āprāts cik labi. jūtos kā man būtu uzdāvināta diena. mēs ķērām zivis un kurkuļus, plunčājāmies dīķī uz Pluto, dzērām vīnu un braucām vilcienā izkārušies pa logu

Eižens saka, ka viņš ar Punkta bērnu jūtas kā viena ģimene. tā ir Ciba, Eižen.

5/18/19 07:05 pm - [info]dienasgramata

https://www.delfi.lv/tasty/jaunumi/virtuves-sarunas-godat-latviesu-tradicionalos-edienus-liga-druka-smalka.d?id=51098991

šis gan labs gadījums no laikiem, kad dalīja uzvārdus:
- Un kā jūsu uzvārdu rakstīt?
- Rakstiet smalkā drukā!

5/18/19 03:12 pm - [info]nistagms

"Lidija Auza atzinusi, ka viņas īstā cīņa bija nevis pret padomju varu, bet gan par īpatno glezniecības un dzīves izpratni, kam ir tiesības iegūt vietu zem saules."

5/18/19 01:42 pm - [info]dienasgramata

DELFI. Ne tikai vīriešiem patīk, ka viņus aplido un pavedina, arī lielākā daļa sieviešu vēlas to izjust un izbaudīt.

5/18/19 12:59 pm - [info]gary_crant

gribam zināt - ja filma "skārda bungas" man šķiet pretencioza, pašmērķīgi provokatīva viduvējība, kas sapinas pati savās metaforās, vai, izlasot attiecīgo grāmatu, mans redzējums mainītos?

5/18/19 11:57 am - [info]heda

Vai kāds ir redzējis jauno dokumentālo filmu par Ilmāru Blumbergu? Vai ir vērts skatīties? Komanda tā pati, kas fimēja vājo filmu par Fridrihsonu, tāpēc cerības mazas, bet ja nu tomēr.
Tags:
Powered by Sviesta Ciba