302cc9b4780f8cbef6f70c3a8417913050b6aafb ([info]mindbound) rakstīja,
@ 2017-09-18 00:42:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Garastāvoklis:working
Mūzika:Art Of Empathy - Posthuman Decadence: Good Morning Sick World
Entry tags:personal, politics, statistics

Viena no būtiskākajām problēmām ar dažādajiem “politikas kompasa” tipa testiem ir tā, ka pēc neizbēgamās dimensionalitātes redukcijas atlikumā iegūtie rezultāti var visai vāji līdzināties faktiskajai uzskatu kopai. Otra, vismaz tikpat būtiska, problēma ir tā, ka nevienam no manis atrastajiem testiem nav publicēta izmantotā metodoloģija, teorētiskais pamatojums u.c. (daļējs pozitīvs izņēmums te ir “8values” tests, kas, kaut arī bez pavadošās dokumentācijas, ir open source un, attiecīgi, pietiekami caurspīdīgs). Paturot prātā to visu, kā arī standarta metakritiku, intereses pēc tomēr nolēmu beidzot izpildīt trīs no tiem, par kuriem izdevās atrast visvairāk pozitīvu atsauksmju. Par samērā nelielu rezultātu (un to atšķirību testu starpā) daļu biju zināmā mērā pārsteigts, par pārējo – ne sevišķi, bet kopumā tomēr nācās secināt, ka neesmu uzzinājis faktiski neko sev svarīgu un/vai turpmāk noderīgu.

Rezultāti:

Pieļauju, ka, par spīti augstāk minētajiem iebildumiem, šādu testu rezultātu regulārs masveida apkopojums joprojām varētu būt noderīgs sabiedrības deskriptīvu un prediktīvu modeļu konstruēšanā, paralēli aptaujām u.c. standarta datu avotiem.

 


* Testa lapā nav iespējams atsaukties uz konkrētiem rezultātiem.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gedymin
2017-09-19 01:42 (saite)
Es par to, kā tie ir mainījušies dimensijās, ko šie testi nemēra.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2017-09-19 02:23 (saite)
Manā gadījumā daudzās no tām tie šo gadu laikā ir mainījušies diezgan masīvi un turpina mainīties. That's what aspiring to rationality will get you, I suppose.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?