meness_berns ([info]meness_berns) rakstīja,
@ 2019-01-11 11:22:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
---
Šorīt kolektīvā pārspriedām, ka ir nepieļaujami, ka latviešu kinematogrāfs dzīvo tikai simts gadu vecos sižetos, un ka vajag sekot Holivudas tendencēm, kur Finčers par Zakerbergu uztaisīja filmu jau pāris gadus pēc tam, kad norisinājās īstie notikumi. Pēc tam, kad bijām apcilājuši piedāvājumu Rupenheitam vai Kairišam ieteikt uzņemt trilleri par jauna cilvēka lidojumu līdz premjera amata kandidātam un tam sekojošu kritienu no Olimpa mēslainē "Gobzema 10 dienas", tad iedomājāmies, ka tomēr jāņem verā poētiskās dokumentālisma tradīcijas un mēs labprāt redzētu Selecki uztaisām "Šķērsielas" stilistikā doķeni "Mantinieču kari", kur līdzīgi kā Margevičs aizkadrā stāsta aizraujoši par Šķērsielas iedzīvotājiem, kā sākas akmeņkaļa diena un ka pie mājas piebraucis autokrāns, tā varētu tieši tādā pašā latviešu skatītājam iemīļotā balsī stāstīt "Šeit dzīvo Irina. Kas tad tas? Kas traucē šārīta mieru – lepnā auto piebrauc Pāvels, un dodas iekšā mājā, kur viņi apspriedīs, kā no valdes izstumt Niku". Nākamais kadrs: "Šajā klusajā ieliņā savas dienas vada Nika. Padzērusi rīta tēju viņa zvana Ralfam, jo jāsaskaņo preses paziņojums par to, cik liela maita ir Irina". Nu un tad soli pa solim kāpinājums, atskats pagātnē, fotogrāfijas, kur viņas maziņas spēlējas kopā vienā vannā. Atkāpe par kopējo ienaidnieci Elīnu, utt.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]tvarj
2019-01-11 11:47 (saite)
tas būtu burvīgi!

(Atbildēt uz šo)


[info]tiesibsargs
2019-01-11 12:07 (saite)
lasot tavu postu iedomājos par šo

https://www.martenscentre.eu/blog/robert-menasses-capital-how-not-defend-european-integration

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]meness_berns
2019-01-11 12:47 (saite)
Paldies par salīdzinājumu. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]tiesibsargs
2019-01-11 13:14 (saite)
es vispār uzskatu, ka grāmata kā formāts ir kaut kas daudzkārt krutāks par filmu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]muhacakatuha
2019-01-11 12:31 (saite)
Lūk, jūs tur smejājaties, bet es pirms dažām dienām sapratu, ka man reāli pietrūkst mūsdienu stāstu latvju dramatiskajās, vizuālajās un literāriskajās mākslās. Biju uz tādu jocīgu pasākumu kā DT Jaungada koncerts. Pa vidu dziesmām - skečiņi "par mūsu dzīvi šodienas Latvijā". Sajutos, ka esmu pārēdusies simtgades filmu u.c. mākslas darbu vēsturiskos sižetus, un gūstu lielu prieku par to, ka parāda kaut ko "par šodiendienu" un "par mumsīm".

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]meness_berns
2019-01-11 12:49 (saite)
Nu vizuālajās taču ir! Pirms kāda laika Poikāns, tagad Drulle. Ļoti gaumīgi, manuprāt, vairāk nemaz nevajag.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]muhacakatuha
2019-01-11 13:10 (saite)
Tev taisnība. Es esmu piedalījusi kino pie vizuālajām mākslām. Bet neiedomājos, ka parasti "vizuālās" nozīmē glezniecību, grafiku utt. utjpr.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?