Chloroform Sauna ([info]martcore) rakstīja,
@ 2009-04-20 20:11:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
atkal tāda sajūta, ka pokerā kaut ko svarīgu nesaprotu
atkal jāpārlasa heringtona divas grāmatas par teoriju, tas vienmēr palīdz pareizi ieeļļot zobratus
viņš kaut arī ir vecs, bet viskrutāk skaidro fundamentālās lietas
it sevišķi par "what is risk"


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]degeneralis
2009-04-20 22:01 (saite)
Vai pats zini, ko konkrēti nesaproti?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]martcore
2009-04-20 22:10 (saite)
miljons lietu, protams
studēju partijas pret superagresīviem pretiniekiem

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]degeneralis
2009-04-21 13:24 (saite)
Es teiktu, ka pirmais (ja runa ir par cashgame, par turnīriem - tur pārāk daudz faktoru, lai kaut cik īsi izklāstītu savas domas cibā) un svarīgākais ir bankroll. Kā jau Tu saproti, swingi ir milzīgi (it īpaši, ja spēlē HU), kāpēc vajag adekvātu bankrolu.

Manuprāt, vissvarīgākais ir mēģināt izmantot katru +EV momentu, lai cik marģināls tas nebūtu. Ja pot odds (pielāgoti, lai ņemtu vērā pretinieka blefu frekvenci un plašāko hand range) ir Tavā pusē, lai cik minimāla priekšrocība nebūtu, grūd tik naudu potā. Ja zaudē - nu, rebuy un viss, iespēju netrūks.

Pretinieku spēles stila novērošana kļūst svarīgāka, jo Tu būsi spiests pieņemt smagus lēmumus, īpaši uz turn/river - piemēram, vai par visu banku callot tikai ar vienu pāri? Tāpēc spēle pret superagresīvajiem pieprasa lielāku koncentrāciju un atdevi.

Es personīgi, kad spēlēju internetā, nekad nespēlēju vairāk par diviem galdiem (vai 2 cashgame - 1 tournament), jo citādi zaudēju fokusu, un pret standarta TAG stilu, manuprāt, šāda veida spēlētāji (ja prot labi spēlēt) garā tecējumā uzvarēs.

Vēl viens ļoti svarīgs aspekts ir tilt faktors. Nu, pret šāda veida spēlētājiem jau mierīgi var zaudēt 3-4-5 buyins pēc kārtas, un, ja Tu pats to neesi spējīgs sagremot un rezultātā sāc sūdīgi spēlēt, tad laiks atstāt galdu vai ieturēt pauzi. Uz šo grābekli ir ļoti viegli uzkāpt...

Nu, kaut kā tā - plašāk izplūst negribu (slinkums), bet tie ir, manuprāt, pamati. Runa, saprotams, ir par kompetentiem agresīvīšiem - agresīvs daunis, kas visu laiku blefo un neko no spēles nejēdz, tīri ātri bankrotēs pret kaut cik standarta spēli, jo pret tādiem zaudēsi daudzus maziņus potus (gaidot labu roku), bet, kad vinnēsi, viņš zaudēs bezmaz vai visu savu naudu. Pret kaut cik labiem - nu, tad ir grūti.

Ā - aizmirsu vienu svarīgu lietu. Preflop - spēlē vairāk roku, it īpaši, ja Tev ir pozicionāls priekšroks. Runājot par relatīvo pozīciju (it īpaši pie 6-max galdiem) - mēģini apsēsties aiz agresīvā, jo tad Tev būs vairāk iespēju pret viņu spēlēt pozīcijā.

Kaut kā tā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]martcore
2009-04-21 17:13 (saite)
paldies, paldies, tik neofīts es tomēr neesmu, stāžs ir zināms :))

spēlēju holdema PL/NL mikrolimitus, 4-6 galdus atkarībā no svaiguma pakāpes un galdu sastāva

par temata secinājumiem, no teorijas un pieredzes
karoče, lūk, tev četri superagresoru tipi, un kā pret viņiem spēlēt

1) stils "piedzēries fermeris no ohaio", kas beigās izrādās nevis stils, bet patiešām piedzēries fermeris no ohaio. risinājums: nedaudz jāpagaida, kamēr galds viņu atšifrē un sāk kolektīvi drāzt. jāpaņem pīrāgs no daļas. hedapsos nav jālien.

2) spēlētājs ar vislielāko steku uz galda, kas (parasti turnīros) šādi spiež ārā pārējos, it sevišķi jau SnG, kur ir vienkārši jau nepieciešamība brīžiem spēlēt ar jebkurām kārtīm. brīžiem ir grūti noturēties pret presingu un novaldīt nervus, tomēr ir nepieciešama vienkārši dzelžaina savaldība un pacietība.

tur lieta tāda, ka viss ko viņam vajag - tie ir blaindi un visvājāko spēlētāju ollini, es pats tieši tāpat turnīros cenšos radīt presingu uz pārējiem, ja man ir vislielākais steks. tikko ienāk viena no piecām labākajām rokām - jāspēlē hedapss uz ollinu.

3) spēlētājs, kas gluži vienkārši ir aktīvs gan preflopā, gan postflopā. risinājums: ja redzi, ka šādi spēlē ļoti meistarīgs spēlētājs - pat nav ko domāt līst pretī un dažreiz pat ir nepieciešams aizlīst projām no galda, vai arī zarubīties ar kādiem citiem spēlētājiem. ja tas nav meistarīgs spēlētājs - var mierīgi kolot un vēlākajās pozīcijās arī reizot arī mazākos pārus, pie tam, ja vēl sēdi AIZ šāda morona.

3.1.) ir spēlētāji, kas ir agresīvi preflopā un taiti postflopā. vissarežģītākais tips. uz mazākajiem limitiem šādi spēlē ļoti daudzi tādi nūbji, kas pat īpaši daudz neatšķiras no aptrakušām zivīm, lai tikai varētu paskatīties par velti visu pēc kārtas.

risinājums: pret agresīvu spēli preflopā un taitu - postflopā ir kā pēc ābeces jāatbild ar taitu spēli preflopā un ĻOTI agresīvu - postflopā. šādi hammerot it sevišķi kruta ir NL, kur klientu neglābj ierobežotās likmes.

ps par EV. es, lūk, ne pārāk uzticos Sklanska vai Heringtona teorijām par EV nozīmību, galvenokārt, tāpēc, ka inernetā šobrīd visi spēlē aizvien labāk un arī krietni savādāk. es cenšos parasti rīkoties pēc situācijas un mīklu minēšanas vietā "kas viņam ir uz rokām?" vai EV skaitļošanas labāk pasēžu un padomāju, kā man sastāv ar autiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?