MaKo
Interesants pavērsiens..... 
9.-Okt-2017 02:35 pm
Kādā Rumānijas firmā strādāja darbinieks, kurš izmantojot firmas online kontu, sarakstījās ar savu līgavu un brāli, Yahoo Messengerī. Firma monitorēja savu interneta trafiku, piefiksēja šo gadījumu un atlaida darbinieku - darba noteikumos bija teikts, ka firmas kontus nevar lietot privātām vajadzībām. Darbinieks devās pie juristiem - un Eiropas cilvēktiesību tiesa atzina, ka monitorēšana ir cilvēktiesību pārkāpums.
Darba laikā, no darba konta...
Pat nezinu, vai priecāties par šādu lēmumu. Jo tas ir precedents, kas var novest pie liela bardaka.
Comments 
9.-Okt-2017 03:35 pm
nevienam sistēmadminam nav tiesību lasīt nevienu manu e-pastu. e-pasti ir domāti tikai un vienīgi tiem, kam tie tiek sūtīti. tas ir prevalējošais princips! citādi mūsu darbā būtu bardaks, jo mums neviens nevarētu uzticēties.
9.-Okt-2017 03:41 pm
Un tas, ka tu konkurentiem nosūti uzņēmuma klientu sarakstu ar adresēm vai aizsūti iepirkumam sagatavotu bet vēl neiesniegtu piedāvājumu, pret mazu, bet taisnīgu samaksu, tas nevienu nedrīkst interesēt :)?
9.-Okt-2017 03:56 pm
nāk prātā, ka vienkāršāk ir nofotografēt ar tel un aizbliezt whatsappā vai kur tur vēl.

līdz ar to tāda urķēšanās pa saraksti ir mazefektīva un nesamērīgi invazīva.

Gan jau tagad DSS ITSEC atkal zīmēsies vesela virkne ar invazīvas uzraudzības piedāvātājiem. :)9.-Okt-2017 04:16 pm
drīkst interesēt, bet tas nav pamats lasīt manus e-pastus. liela mūsu darba daļa balstās uz konfidencialitāti.

citas firmas interesēs darbojošos kadru var izskaitļot un noķert bez urķēšanās e-pastos.
10.-Okt-2017 02:59 am
Ja tu tiec apsūdzēts šādā noziegumā (tas, ko saki, ir krimināllikuma 198,199,200 pants) tad tavu privātumu var pabradāt gan skatoties uz taviem epastiem, gan uz tavu apakšbikšu atvilktni mājās kur tas slepenais dokuments varētu būt pieglabāts - bet ne darba devējs, bet policija; un ne tāpat vien, bet tiesiskā procesā ar adekvātu pamatojumu.

Tas tāpat kā tad, ja darba devējam liekas, ka strādnieks zog desas no viņa fabrikas - tas, protams, var viņu interesēt, bet meklēt strādnieka mājās pierādījumus nav ne viņa vajadzība, ne tiesības, to dara valsts.
9.-Okt-2017 03:57 pm
jums tāpat neuzticas. bet par korespondenci (ar dažiem specifiskiem izņēmumiem) taisnība.
This page was loaded Feb 23. 2019, 2:59 pm GMT.