MaKo
Interesants pavērsiens..... 
9.-Okt-2017 02:35 pm
Kādā Rumānijas firmā strādāja darbinieks, kurš izmantojot firmas online kontu, sarakstījās ar savu līgavu un brāli, Yahoo Messengerī. Firma monitorēja savu interneta trafiku, piefiksēja šo gadījumu un atlaida darbinieku - darba noteikumos bija teikts, ka firmas kontus nevar lietot privātām vajadzībām. Darbinieks devās pie juristiem - un Eiropas cilvēktiesību tiesa atzina, ka monitorēšana ir cilvēktiesību pārkāpums.
Darba laikā, no darba konta...
Pat nezinu, vai priecāties par šādu lēmumu. Jo tas ir precedents, kas var novest pie liela bardaka.
Comments 
9.-Okt-2017 03:33 pm
kādu tieši korporatīvo kontu? savu personisko kontu kompānijas paspārnē? Depersonalizētu kontu, kuru kompānija izmanto oficiāliem paziņojumiem?
9.-Okt-2017 03:38 pm
Cik zinu visādu kantoru specifiku, tad korporatīvais Yahoo konts parasti tiek izmantots kaut kādu supporta funkciju nodrošināšanai.
9.-Okt-2017 03:54 pm
Lai zinātu, vai precedents var izraisīt bardaku, vai arī nē, svarīgi zināt, kas tad īsti notika šajā gadījumā. Pieļauju, ka kantoris gan jau neiztika ar metadatu analīzi, bet līda sarakstes saturā.

Ja tas bija kaut kāds daudzlietotāju konts supportam, kur saņemto un nosūtīto var lasīt daudzi, tad gan varētu būt bardaks.

Ja tas bija personalizēts konts kompānijas paspārnē, līšanai sarakstes saturā jābūt skaidri pamatotai (piemēram, ja kantorim tāda uzraudzība nepieciešama kādu likumdošanas prasību izpildei). Savukārt, ja kantoris pētīja darbinieka saraksti ar mērķi nodrošināt iekšējās prasības "neizmantot darba acc privātām vajadzībām" izpildi, tad tā ir nesamērīga iejaukšanās privātumā, un kantoris ir pelnījis pa nagiem.
9.-Okt-2017 04:01 pm
Re, kur arī var nojaust, ka tas ir bijis personalizēts konts:
Bărbulescu’s employer read messages he sent to his brother and fiancee from an online account he had been asked to set up for work purposes. The firm’s rules banned private use of online accounts.
This page was loaded Jan 3. 2025, 7:54 pm GMT.