magnolia's Friends [entries|friends|calendar]
magnolia

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[21 Oct 2016|07:35pm]

virginia_rabbit
mēs dzeram karstvīnu un spēlējam duckgame visi pret Eiženu
post comment

[21 Oct 2016|04:41pm]

kjeerpis
Sliktās pašsajūtas diena, ar aizžņaugto elpu un trīcošajām roķelēm.

Kā lai aukstajos gadalaikos sev iestāsta, ka ēdienu vajag ļoti, ļoti, ļoti maz, un ļoti, ļoti, ļoti padomājot, ko un vai.
1 comment|post comment

[21 Oct 2016|03:52pm]

usne
šī bija tika traka nedēļa un daudz ir izdarīts, kaut kas arī nav līdz galam, bet vismaz ir skaidrs kā.
vienīgi tagad sēžu Millā un jūtu kā kāpj temperatūra, ļoti gribas gulēt.
šodien atkal abas ar B nevarējām paspēt uz pirmo stundu. B lūdzās vēl pagulēt un man nebija iekšēja spēka viņu modināt, bet tā kā es aizmirsu nosūtīt audzinātājai sms, ka kavējam, tad var gadīties viņa paliks bez pusdienām. esot tieši vakar vakarā vecāku sapulcē par to runājuši, bet Rih joprojām nav painformējis mani par lietām, kuras tomēr būtu vērtīgi zināt.
visādi citādi viss ir burvīgi. pirmo reizi vakar uzkodu zandartu, pati tīrīju zvīņas un iekšas, tas notika daudz ātrāk un vieglāk kā gaidīju un bija (joprojām ir vēl leduskapī) ārkārtīgi garšīgi, pat B iegaršojās.
virtuvē beidzot ir normāls krāns bez strūklakas un pamazām var aptvert kā saorganizēt māju, lai beigtos tas mūžīgais bardaks.
vienīgi es nezinu pa kuru laiku, lai guļ?
post comment

[21 Oct 2016|01:53pm]

methodrone
vai var taa buut, ka man nav nekaa interesanta vairs, ko kaadam pateikt? vai cilveekiem es patikshu tad, ja uzdoshu tikai jautaajumus? es varu iemaaciities dazhaadus jautaajumus, ko uzdot, taa lai cilveeki runaa muuzhiigi. bet vai vinji pamaniis, ka es tikai kluseeju, jo man nav nekaa interesanta ko pateikt? kur pasaulee iederas taads cilveeks, kam nav nekaa ko kaadam pateikt? ko taads cilveeks dara ar savaam ilgaam peec community, sharing, nurturing, people-surrounded, friendly and kind environment?
2 comments|post comment

[21 Oct 2016|03:30pm]

virginia_rabbit
http://www.mammamuntetiem.lv/articles/36793
4 comments|post comment

[21 Oct 2016|03:27pm]

usne
kad aizsēžos salīkusi ilgāku laiku, tad saņemu sāpīgu spērienu tai vietā, star ribām.
3 comments|post comment

[21 Oct 2016|12:51pm]

penny_lane
jezussmarija.

- kā filologam tev ir jābūt tādam vārdu krājumam, lai runātu par abortiem!
-jā, es taču uz kuģiem esmu strādājusi. uz kuģiem ir cita leksika, un es runāju kuģu valodā.

(..)

-un tad mēs runājam, kāpēc citās valstīs nesnieg, un es nezinu, bet tas ir ļoti svarīgi, ka bērni saprot, ka pieaugušie nav viszinoši.

nē, nu all due respect, ka angļu valodas skolotāja runā par abortiem stundās. pirms tam gan viņa runāja par savu franču mīļoto, par iepriekšējo draugu krāpnieku, to, ka viņa izskatās jaunāka par saviem gadiem, par bērnu deguniem un lietām, kurās ir kaut kāda patiesība. kā dzimumakti grūtniecības laikā ietekmē bērnu un tamlīdzīgi.

sekss un seksa sekas. maigā lēdiju kafijbalsī, brīžiem paceļu acis un domāju par skolotājiem. un par to, ko sagaidītu no skolotājiem, un man pietrūkst kaut kāda vieduma, kaut kādas nepeldēšanas uz baumiņām un sajūtiņām.

bet šis jau laikam ir ļoti labi.
1 comment|post comment

Bet par Ameriku [21 Oct 2016|12:30pm]

elina
Bija skaisti, protams. Sākām ar Vašingtonu, palikām pa nakti netālu no Vašingtonas, pie jauka airbnb pāra. Paši pirms 25 gadiem pārvākušies uz ASV no Īrijas, lieli ceļotāji un par spīti ilgai negulēšanai, pie vakariņu galda nopļāpājām vairākas stundas. Pēc tam izbraucām slaveno Skyline Drive, veltot tam visu dienu, jo, nu, tur nemaz ātrāk nevar tikt uz priekšu - liels skaistums, tāpēc jāstājas katrā otrajā skatpunktā. Dienas beigās savā mašīnā uzņēmām mormoni, kurš dziedāja līdzi mūsu izvēlētajam deviņdesmito gadu radio, stāstīja, kā netic dievam, par dažādām ticības praktiskajām pusēm un visu šo laiku ļoti smirdēja, jo slaveno Appalachian Trail gājis jau divas nedēļas. Bez mazgāšanās. Pa nakti palikām Roanoke,Virdžīnijā, pie kāda jauka airbnb volejbolista, kurš visu māju bija izdekorējis ar indiāņu kokgriezumiem un literatūru. Tam visam pa virsu divi burvīgi suņi. Pēčāk agrā un lietainā rītā devāmies braukt tālāk - pa Blue Ridge Parkway, tur bija vēl skaistāk kā Skyline drive, pie tam uztrāpījām kādu nedēļu pirms lielajiem tūristu pūļiem, tāpēc arī mašīnu bija samērā maz. Vēlā vakarā nonācām Great Smoky Mountains nacionālajā parkā, kur mums bija noīrēta teltsvieta trim naktīm. Vakars bija tīri patīkams un nekas neliecināja par to,ka visu nakti jutīsim atskaņas no "Metjū". Mūsu lēto rimčika telti labi paplosīja lietus. Lielāko daļu nakts pavadījām smieklos par absurdo situāciju un no rīta no segas, kura bija palikta apakšā zem matracīšiem izžmiedzām kādu spaini ūdens. Pirmo dienu izbraucām Cades Cove un pēc tam vakarā pirmo reizi satikām amerikāņu radus (tur jauks stāsts par to, kā vectētiņš ilgus gadus meklēja savu kara laikā aizbēgušo māsu ar sarkano krustu un nevarēja atrast, bet es feisītī atradu viņas mazmeitu un tika uzņemti kontakti). Otro dienu sagaidījām ar visskaistāko saullēktu Clingmans Dome un vēlāk aizbraucām pie cherokee indiāņiem un izbraucām kaut kādu mistisku zemes ceļu cauri kalnam. Trešajā dienā arī kaut ko pabraukājām, ik pa laikam vien kluši izdevšot "uhh" un "ahh" un tad jau devāmies uz Ņujorku. Ceļš tāls, tāpēc pa nakti vēl palikām vienā airbnb treilermājā, kur dzīvoja trīs mopši. Lieliska pieredze. Ņujorka apbūra pilnīgi negaidot, laikam man tur patika pilnīgi viss, kas notiek reti, jo pilsētas man parasti riebjas. Tagad visā plašajā pasaulē man jau ir divas pilsētas, kas patīk - Sidneja un Ņujorka. Divdienas nobliezām Ņujorkā apskatot gandrīz visu iespējamo no klišejām un pēc tam bliezām uz Vašingtonu, par labu lemjot nevis kārtīgai Vašingtonas apskatei, bet gan detour cauri amišu zemēm. Tā arī tika darīts un nevienu bŗīdi netika nožēlots. Mājupceļš samērā nesāpīgs un ātrs. Tagad, protams, nespēja iejusties ikdienā.
5 comments|post comment

[21 Oct 2016|11:00am]

elina
[ music | https://youtu.be/TpWUIRGZwvE?list=LLgfdDvUOuN9904donFPh-HA ]

Aizvakar diezgan komiski gandrīz padarīju sev galu. Ar visu džetlegu un kādu trīs stundu gulēšanu vajadzēja celties diezgan agri, savākt mammu no lidostas. Tomēr dušā arī vajadzēja ieskriet. Kāpjot ārā no duškabīnes (nekas neesmu sapratusi,kāpēc mums visiem deviņdesmitajos sākās tā mode viņas pirkt ar nenormāli augstām malām),uz grīdas paslīdēju, jo pati pa nakti biju pārvietojusi paklājiņu (nav neviena ko vainot, tikai sevi). Bet paslīdēju pamatīgi - attiecīgi, visu labo kāju uzdauzīju uz tās asās malas, galvu atdaudzīju pret veļasmašīnas stūri un par to visu vēl labi apraudājos guļot uz grīdas. Vienvārdsakot, vārda diena iesākās spoži. Pēc tam aizbraucu uz laukiem, taisīju mājiniekiem jūras velšu zupu un nākamo nakti grozījos gultā stenēdama aiz lielām sāpēm. Mierināju sevi, ka zils zilu nemaitā. Smuki nobildēju vectētiņu, vairāk gan neko.

3 comments|post comment

[21 Oct 2016|10:44am]

virginia_rabbit
Simons zelē manu šortu striķīšus
post comment

[20 Oct 2016|04:46pm]

kjeerpis
[ music | Solar Fields ]

Izskatās, ka tas mirkļa impulss vairāk komunicēt ar cilvēkiem sāk zust. Jāpiebeidz un jāpagaida, līdz nomirst dabīgā nāvē visas iesāktās komunikācijas un jāierokas savā sabiedrībā. Nav jau tā, ka caur citiem ir iespējams labāk saskatīt sevi. Un citu stāstu uzklausīšana, protams, palīdz saprast, ka visi cilvēki vien esam. Bet pašai laikam vairs nav ko teikt, viss runājamais ir izrunāts un vairāk arī negribas. Jūtu, ka runājot vēl, iestāsies ieķērušās plates efekts, kad sākšu malt vienu un to pašu, bezgalīgi atkārtojoties un nesekojot vairs līdzi sakāmajam, līdz tas galīgi paliks bez jēgas un satura.
Iestājas kaut kāds moments, kad pēc katras sarunas (bet tā nav sarunbiedru vaina! tas tāpēc, ka sāku runāt runāt runāšanas pēc nevis man tik tiešām ir ko teikt) paliek tukšuma sajūta, liekas, ka pilnīgi nevajadzīgi katrā komunikācijā es kkur nometu daļu sevis, izšķīšanas, sadalīšanās, haosa sajūta vien palielinās. Rodas vajadzība atrast tumšo vientuļo kaktu, kur vientulībā mēģināt saaugt vienā veselumā.

1 comment|post comment

[21 Oct 2016|12:40am]

rasbainieks
runājot par pasaulē svarīgāko (īru) grupu
principā veltījums pērkonam un šulcam
(vārdi īrs un īrija manā žurnālā nekad citkad nav figurējuši tik biezā slānī)
http://klab.lv/users/rasbainieks/2009/05/29/
un tad es laikam nevarēju apstāties par tēmu
http://klab.lv/users/rasbainieks/2009/05/30/
1 comment|post comment

[20 Oct 2016|09:56pm]

elina
Vasara ir ziedu zaļumballe.

I. Ziedonis. Epifānijas (1978), 44.lpp.

[20 Oct 2016|09:43pm]

virginia_rabbit
manī kreatīva šobrīd ir tik daudz cik seklai bedrītei jūrmalā. kas satek, to uzreiz izsmeļu, tad diennakti gaidu kad atkal kkas sakrāsies.
bēbis naktīs visu laiku ceļas, man sāp galva, zobs, auss.
post comment

[20 Oct 2016|08:18pm]

virginia_rabbit
īsziņa no Domskolas: "E ieleca kokos un teica - this is my mystery"
3 comments|post comment

[20 Oct 2016|05:50pm]

methodrone
[ music | squrl - spooky action at a distance ]

velnishkjiigi aizraujoshi! Westworld ir burtiski taads perfekts modelis Julian Jaynes graamatai The Origin of Consciousness in the Breakdown of the Bicameral Mind. atceros, ka to lasiiju universitaatee, rakstot savu sacereejumu par apzinju, un man tas shkjita pats gjeniaalaakais izskaidrojums apzinjas izcelsmei un evoluucijai.


<3 <3 <3

"The bicameral mentality would be non-conscious in its inability to reason and articulate about mental contents through meta-reflection, reacting without explicitly realizing and without the meta-reflective ability to give an account of why one did so. The bicameral mind would thus lack metaconsciousness, autobiographical memory and the capacity for executive "ego functions" such as deliberate mind-wandering and conscious introspection of mental content. When bicamerality as a method of social control was no longer adaptive in complex civilizations, this mental model was replaced by the conscious mode of thought which, Jaynes argued, is grounded in the acquisition of metaphorical language learned by exposure to narrative practice.

According to Jaynes, ancient people in the bicameral state of mind would have experienced the world in a manner that has some similarities to that of a schizophrenic. Rather than making conscious evaluations in novel or unexpected situations, the person would hallucinate a voice or "god" giving admonitory advice or commands and obey without question: one would not be at all conscious of one's own thought processes per se."

"Jaynes asserted that, until roughly the times written about in Homer's Iliad, humans did not generally have the self-awareness characteristic of consciousness as most people experience it today. Rather, the bicameral individual was guided by mental commands believed to be issued by external "gods" — commands which were recorded in ancient myths, legends and historical accounts."

"According to Jaynes, in the Iliad and sections of the Old Testament no mention is made of any kind of cognitive processes such as introspection, and there is no apparent indication that the writers were self-aware. Jaynes suggests, the older portions of the Old Testament (such as the Book of Amos) have few or none of the features of some later books of the Old Testament (such as Ecclesiastes) as well as later works such as Homer's Odyssey, which show indications of a profoundly different kind of mentality — an early form of consciousness."

"Jaynes notes that even in modern times there is no consensus as to the cause or origins of schizophrenia. Jaynes argues that schizophrenia is a vestige of humanity's earlier bicameral state."

"Jaynes theorized that a shift from bicameralism marked the beginning of introspection and consciousness as we know it today. According to Jaynes, this bicameral mentality began malfunctioning or "breaking down" during the 2nd millennium BCE. He speculates that primitive ancient societies tended to collapse periodically (e.g., Egypt's Intermediate Periods, as well as the periodically vanishing cities of the Mayas) as changes in the environment strained the socio-cultural equilibria sustained by this bicameral mindset. The Bronze age collapse of the 2nd millennium BCE led to mass migrations and created a rash of unexpected situations and stresses which required ancient minds to become more flexible and creative. Self-awareness, or consciousness, was the culturally evolved solution to this problem. This necessity of communicating commonly observed phenomena among individuals who shared no common language or cultural upbringing encouraged those communities to become self-aware to survive in a new environment. Thus consciousness, like bicamerality, emerged as a neurological adaptation to social complexity in a changing world.

Jaynes further argues that divination, prayer, and oracles arose during this breakdown period, in an attempt to summon instructions from the "gods" whose voices could no longer be heard. [..] Leftovers of the bicameral mind today, according to Jaynes, include religion, hypnosis, possession, schizophrenia, and the general sense of need for external authority in decision-making"
2 comments|post comment

[20 Oct 2016|06:49pm]

penny_lane
šodien man riebjas vīrieši, kas ož pēc sviedriem un cigarešu dūmiem.

vēl gribas noskatīties kaut ko stulbu. kaut kādus x cilvēkus vai ko tādu, ja uz festivālu tāpat neizdodas aizrāpot.

bet rakstu negribas pabeigt tik ļoti, ka cerēju, ka, kamēr būšu tualetē, kāds nozags datoru.

bovijs nekad nav bijis nekas mans. bet mirstošais bovijs gan. es te turpināšu pierakstīt gabaliņus nekā. nogurums.
2 comments|post comment

[20 Oct 2016|05:09pm]

penny_lane
rakstot šo recenziju, jutu spiedošu vajadzību attaisnot dolanu no visiem sliktajiem vārdiem. un pēc tam jau laikam vajadzību attaisnot cilvēkus kā tādus. 
7 comments|post comment

[20 Oct 2016|04:45pm]

penny_lane
klausīties savas balss ierakstos ir tādas mocības, nesaprotu, kāpēc es jebkad piekrītu ar kādu sarunāties on tape. čiep čiep sviests čiep čiep čiepsviests.
8 comments|post comment

[20 Oct 2016|03:07pm]

kjeerpis
[ music | Zardonic ]

Agrāk - gribēju tēju, aizgāju uz virtuvi un automātiski uztaisīju kafiju. Tagad - aizgāju pēc kafijas, atnācu ar attaisītu alus pudeli.
Laiks iet, paradumi mainās

post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]