Adon ([info]lord) rakstīja,
@ 2019-01-09 01:23:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:tāpatvien

par fotoskolu un sabiedrisko transportu ASV
šodien sākās nodarbības Jaunanglijas fotogrāfijas skolā, mācīšos 'advanced darkroom'... pagaidām ar visu ļoti apmierināts, gaidīju, ka būs triviālas, garlaicīgas lietas... gluži iesācējs neesmu, bet pagaidām man ir par sarežģītu.. nu, galvenokārt tāpēc, ka es biju pieradis visu darīt uz intuīciju, bet šeit pret intuīciju izturas ar nicinājumu un liek katru soli pamatot zinātniski - 'šo ir jānobildē tā, lai var attīstīt normal development tehnoloģijā un printēt uz 3 kontrasta papīra'... es vispār neiztēlojos kā kaut kas tāds ir iespējams, bet nu... mācīsimies.. ja izturēšu, no šejienes aiziešu ar pamatīgu zināšanu bagāžu... nepatīkamā lieta - reklāma bija salti meli - skola nodrošina tikai ar laboratorijas aprīkojumu un ķīmiju, fotoaparātam jābūt savam (reklāmā bija minēts, ka dos 4x5 formātu uz to laiku, bet izrādās, ka tikai viens uz klasi, veiksmīgi sagadījās, ka pats nopirku kāreiz), filma pašam jāpērk un 4x5 filma it nemaz nav lēts prieks... ļoti ceru, ka vismaz fotopapīru dos... nu, un pozitīvi ir tas, ka man tagad ir caurlaide un trīs mēnešus 24/7 varu izmantot skolas laboratoriju...

ok, tagad skumjais moments - uz turieni braucu ar autobusu no pieturas, kuras nav (google un city mapper rāda, bet dabā viņas nav - Amerikā tā gadās, ka pašam jāzina, kur pieturas, ka dabā viņas nekādi nav apzīmētas, bet šeit arī šoferis, kuru izdevās apturēt, apstiprināja, ka pieturas nav... teica, ka nākamreiz ja tā notiek, lai slēdzu telefonā lukturi un spīdinu šoferim acīs, garantēti paņemšot :D ), aizbraucu līdz pārsēšanās pieturai un nākamais autobuss aiztaisīja durvis deguna priekšā... nākamais autobuss pēc 40 minūtēm, nodarbība sākas pēc pusstundas... ar Lyftu par 11 dolāriem paspēju tikt gandrīz laikā... atpakaļ bija interesantāk - city mapperis parādīja, ka ar trīs autobusiem varot tikt, ar diviem nobraucu un trešais jau bija aizgājis... atkal jāgaida stunda... labi, ka netālu bija metro līnija... rezultātā līdz mājām braucu vairāk par divām stundām nomainot 6 transporta līdzekļus, pa ceļam nonākot centrā, kur kādā metro stacijā Regitu satiku, arī brauca uz mājām... nedaudz par traku... kājām būtu jāiet 2 ar pusi stundas, bet ar sabiedrisko sanāk gandrīz tik pat ilgi.. sabiedriskais Amerikā ir drausmīgāks, kā nabadzīgākajās trešās pasaules valstīs... Bostonā vēl skaitās labs, patiesi neefektīvs tas ir Kalifornijā, ar to arī visās ASV pazīstams... to mēs pirms nedēļas izbaudījām arī uz savas ādas...(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]klusais_okeans
2019-01-09 11:00 (saite)
tagad laikam labāk saprotu, kāpēc Forests Gamps pusi filmas sēdēja autobusa pieturā. Bet 2,5 h iešanas ir kāda stunda ar velo - tā nav opcija? then again, Rīgas attālumos arī bieži vien iet kājām sanāk tikpat ilgi kā ar sabiedrisko (laikam gan ne tādās laika amplitūdās)

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2019-01-11 09:27 (saite)
Regita nopirka velosipēdu kaut kad septembrī vai oktobrī, bet tā arī nav braukusi ne reizi... nav īsti piemērotākā sezona velosipēdam... ta i es neesmu tas fanātiskākais velosipēdists... ja pavisam godīgi, man īpaši nepatīk... es labāk jūtos pārvietojoties uz savām divām :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]porkus
2019-01-15 14:55 (saite)
Izskatās, ka "amerikā" īpaši ilga dzīvošanas pieredze nav bijusi ... . Cik ilgi plānots, ja nav noslēpums?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]lord
2019-01-16 06:56 (saite)
sāku plānot projām došanos... vīza uz gadu līdz jūlija beigām, bet jau pietiek

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?