lasitajs ([info]lasitajs) rakstīja,
@ 2019-05-09 09:27:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Izlasīju Delfos par Mārtiņa Boiko čekas stāstu. Boiko šobrīd ir mūz. akad. profesors, kurš ļoti interesanti un aizrautīgi stāsta par etnomuzikoloģiju. Bet tajos laikos ziņojis par Valda Muktupāvela kontaktiem. Domājot, kā būtu, ja es būtu vecāks, vai PSRS būtu novilkusi ilgāk, līdz es būtu sācis, piemēram, studēt, tad man par sevi nav ilūziju: ja pie manis būtu atnākuši pāris vīri pelēkos uzvalkos, uzspieduši uz bailēm / godkāri / konformismu, es būtu parakstījis papīru, varbūt īsti neapzinoties, ko tas nozīmē. Taču parakstījis būtu un maisos iekšā gan!


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]meness_berns
2019-05-09 16:28 (saite)
Nu, kā jau rakstu, Delta ir tikai par visnopietnākajām lietām, jo Delta bija datu bāze, lai korelētu ziņojumus, tātad to, kas gāja tālāk uz izstrādi.

Tā kā Delta ir vienīgais, kas pieejams, mēs nezinām, par ko vēl ziņoja. Esot vēl tie "žurnāli", kur zināms, ka vienam stukačam ir 8 sējumi, citam 1, pēc kā var spriest par ražīgumu, bet es drusku palaidu garām, vai žurnālu saturs ir saglābts te Latvijā, un vai uz to arī attieksies publiskošanas likums.

Bet vēl viela pārdomām:

"Bijušais Totalitārisma seku dokumentēšanas centra vadītājs Indulis Zālīte šogad janvārī intervijā "DELFI TV ar Jāni Domburu" lēsa: pašlaik Latvijā pieejamais jau minētais 9141 atreferējums ir tikai neliela daļa no "stukaču" saražotā. "Ja pieņemam, ka VDK bija kādi trīs tūkstoši aktīvu aģentu, tad, ja mēs dabūjam ziņojumu mēnesī, tie būtu 36 000 ziņojumu vienā gadā," tā Zālīte."

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]lasitajs
2019-05-09 18:13 (saite)
Paldies, es tik smalki nezināju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?