Pātaru Ansis ([info]kuminjsh) rakstīja,
@ 2006-10-09 09:44:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Mazliet par X dienu;)
Es gan vienmēr ar lepnumu esmu deklarējusi savu absolūto apolitiskumu, bet nupat sāku par to šaubīties.;) Protams, ka es balsoju! Un balsoju katrās vēlēšanas, sākot, šķiet, no 88. gada. Galvenokārt jau tādēļ, ka pienākums. Un otrkārt - ja visi domās "viena balss jau neko neizšķir...", tiešām var iekulties nepatikšanās. Bet šoreiz es ne tikai balsoju, bet arī skatījos TV līdz nezincikiem naktī, lai uzzinātu rezultātus, un ar nepacietību gaidīju nākošo dienu ar "patiesajiem rezultātiem".;)
Bet bij' jau arī jautra tā jokuluga. Kaut vai viens kolorīts tēls: Repše! Kamēr viņš savā Napoleona lielummānijā iedomājās, ka JL uzvarēs, tikmēr "visi cūkas, mēs balti!" Tikko izrādījās, ka valdošā koalīcija atkal tikusi pie šprices: "mēs esam gatavi sadarboties", "vecās nesaskaņas ir jāaizmirst"... Aha;) Un Kalvīša teksts "es negribētu komentēt LPP un Repšes īpašās attiecības". Man gan šķiet, ka Repšem (tāpat kā [info]svalkai Cibā) ir Īpašas Attiecības praktiski ar visiem;)))
Bet vispār jau es liktu priekšā pajemt parevidēt drusku demokrātiju un nolikvidēt visas tās mazmājnieku partijas. Pilnīgi pietiktu ar kādām 6-7 listēm, tāpat jau nemaz tik būtiski tās viņu programmas neatšķiras;> Netērētos tik daudz papīra un pāris egles paliktu mežā;)

Un tagad šajā visā sakarā viens nopietns jautājums: Labējie, kreisie. centriski. Kādas ir galvenās pazīmes un būtiskākās atšķirības? Lūdzu, vienkārši un saprotami izskaidrojiet! Citādi man vakar Juniors prasīja, a es varēju tikai "biku beku miku meku";(


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]divi_g
2006-10-09 10:59 (saite)
Bet principā dalījums ir diezgan sarežģīts, un var teikt, ka īsti vienotu kritēriju nav, tas vairāk ir atkarīgs no katras valsts tradīcijām.
Viena no dalījuma līnijām ir valsts loma un ekonomiskā politika. Šajā sfērā par labējām tiek saukti tie, kas iestājas par mazāku valsts iejaukšanos un mazāku valsts kontroli, zemākiem nodokļiem, privātīpašuma neaizskaramību, utt., pēc principa "Katrs atbildīgs pats par sevi un tikai". Pretējā nometne attiecīgi iestājas par lielāku valsts regulējošo, kontrolējošo un pārdalošo lomu, lielākiem nodokļiem, lielāku valsts palīdzību maznodrošinātajiem, utt. Praksē pretstati parasti ir liberāļi un konservatīvie no vienas puses, un sociālisti no otras.
Otra dalījuma līnija ir, piemēram, indivīda loma un tiesības, konflikta punkti parasti ir nacionālais jautājums, rase, homoseksuālitāte utml. Šeit nereti par labējiem tiek saukti tie, kas iestājas par salīdzinoši lielāku ģimenes un sabiedrības lomu, savukārt kreisie aizstāv maksimālu indivīda brīvību. Pretstati tad parasti ir konservatīvie, no vienas puses, un liberāļi un sociāldemokrāti, no otras.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kuminjsh
2006-10-09 11:02 (saite)
Aha, tjip "kreisie" vairāk tā kā revolucionāri (ja mēs paturam prātā 1917.gada revolūciju);)
Nja, LV homoseksuāļi dabū bietē no visiem;(

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]divi_g
2006-10-09 11:03 (saite)
Nu it kā jā, vismaz tradicionāli tas tā tiek uzskatīts.
Bet atkal, vēsturiski savulaik "kreisie" liberāļi un sociālisti kopā rīkoja revolūcijas pret "labējiem" konservatoriem - aristokrātiju, savukārt vēlāk liberāļi un konservatīvie kopā aizstāvējās pret sociālistu revolūcijām :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kuminjsh
2006-10-09 11:12 (saite)
Ak Tu mī un žē! Viņi nevarēja dzīvot vienkāršāk?!;/

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]divi_g
2006-10-09 11:13 (saite)
Nē :DD
Bet tas viss tikai pierāda šī sadalījuma nosacītību :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]petrovichs
2006-10-09 11:17 (saite)
Nespēj izsekot politiķu kombinācijām? Atgādina spēli ar uzpirksteņiem? ;-)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]kuminjsh
2006-10-09 11:22 (saite)
Vo vo;(

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?